Mulholland Drive (2001)

Vynikající film, který je podaný velmi složitou formou a nabízí také několik možností příběhového vysvětlení. Místy je docela těžké se v ději zorientovat, je nutno dávat pozor na každý detail. Toto všechno má na druhou stranu za následek to, že je snímek již od začátku velmi tajemný a atmosféra by se mohla doslova krájet. Líbil se mi i hudební motiv. Shrnuto - filmový zážitek pro náročnější divácké publikum.

Mamka & taťka (2008)

Velmi drsný, ale zároveň i psychologicky propracovaný film. Hlavní hrdinka jistým nedopatřením navštíví dům své kamarádky z práce. Zde zjišťuje (a to až příliš pozdě), že s touto rodinou opravdu není něco v pořádku. Trošku mi to připomíná některé sekvence Texaského masakru, nicméně zde je to natočeno opravdu precizně a realisticky.

Znamení ve zdi (2002)

Velmi zvláštní a zajímavý film, který se skoro celý odehrává v jedné vězeňské cele s minimem herců. Zajímavý nápad a hutná psycho atmosféra patří k hlavním plusům snímku. Každý z přítomných spoluvězňů hlavního hrdiny je totiž určitým způsobem "divný". Škoda jen, že film nějakým způsobem negraduje a nemá nějaké šokující vyústění. Každopádně se ale jedná o originální a trochu jiný mysteriózní film (což se počítá).

Špatná výchova (2004)

Zajímavý příběh stvárněný pro mě velmi nesympatickými herci. Některé scény mi též přišly úplně zbytečně "fyzicky reálné". U mne je to film na jedno podívání.

Konkurs (1999)

Jeden z nejlepších Miikeho filmů!! Již od počátku sledujeme mírumilovný, dá se říci i romanticky laděný film, kde se ovdovělý otec rodiny snaží naleznout nový smysl svého života. Ten nachází v nevinné a andělské dívce Asami. Pokud si touto první polovinou film získá srdce nebohého diváka, je to přesně to, o co Miikemu v tomto snímku jde a výsledný efekt je o to silnější. Ještě bych vyzdvihnul vynikající a dusnou atmosféru druhé poloviny filmu. Opravdu napínavý, velmi znepokojující a překvapivý multižánrový kousek. Doporučuji!!

Hory mají oči 2 (2007)

Film se sice snaží hrát na sadisticky hororovou notu, ovšem výsledný efekt je nakonec úplně jiný. Díky velmi špatnému scénaři a hereckému obsazení je film místy vnímán spíše jako hororová parodie. Je to hlavně díky snad nejneschopnější americké vojenské jednotce, která zde má navíc hrát ústřední roli v boji s degenerovanými mutanty. Jejich hloupé chování má za následek to, že velmi krátce po začátku filmu začíná divák fandit spíše záporné straně. Toto se opravdu moc nepovedlo.

Kill Bill 2 (2004)

Lepší než první díl a to hlavně tím, že celý příběh doplňuje, rozvíjí a hlavně zakončuje. Velmi se mi líbila postava Budda, kterou zahrál Michael Madsen. Samozřejmě je tu opět pár velmi nerealistických scén a Uma Thurman dle mého vypadá v akčních scénách velmi prkenně a nepřirozeně. Nakonec však dochází ke konečnému zůčtování a dá se říci i k uspokojivému zakončení filmového celku.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Dobrý sci-fi seriál, kde hlavní roli hrají mimozemské květiny, které dokáží člověku propůjčit nadpřirozené schopnosti. Co se však může stát, pokud se dostanou do nepovolaných rukou? V jedné z rolí se tu objevuje i Vladimír Menšík, který je jak jinak opět vynikající. Ke konci však seriál mírně ztrácí tempo a proto nakonec 3*.

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Další a velmi povedený český seriál s tematikou cestování časem a následném ovlivnění budoucnosti. Nápadité vynálezy, na svou dobu dobré triky, kvalitní herecké obsazení a samozřejmě cesta do nitra člověka dělají z tohoto seriálu napínavou a zábavnou podívanou. Samozřejmě je vše laděno do mírně komediálního kabátu, takže se u toho i s radostí zasmějeme.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Vynikající sci-fi seriál s komediálními prvky. Opravdu precizní příběh a dobře prokreslené reálné postavy z tohoto díla dělají perfektní podívanou. Ještě bych vyzdvihnul vynikajícího Josefa Bláhu, který zde sehrál dnes již kultovní postavu akademika Richarda. Otázkou ale je - proč takové seriály s perfektním nápadem a hereckým obsazením již u nás v dnešní době nevznikají...