Lesní duch (1981)

Nostalgie, kdysi nejstrašnější horor, co jsem viděl. Dnes - s odstupem času - film hodně zestárl. Každopádně je to hororová klasika.

Warrior (2011)

No, na jednu stranu se na to dobře dívalo, ale na druhou stranu nemohu pominout značně předvídatelný (a snad už milionkrát vyděný) děj. Bojové sekvence byly dost dobře zachyceny, škoda jen, že i do nich proniknul patos a situace, při kterých se mi chtělo smát. Ve vedlejší roli mě zaujal stárnoucí Nick Nolte.

Nedotknutelní (2011)

Plánovitě natočený a značně nevěrohodný příběh neznamená, že se v případě Untouchable jedná o špatný film. Dokáže zaujmout značnou hravostí a neokoukaným hereckým výkonem komediálního Omara Sy. Ne všechny žerty se sice povedly a ke konci již filmu tak nějak dochází dech, ale i tak si film zaslouží výborné hodnocení.

Dům ďábla (2009)

Původně jsem si myslel, že koukám na nějaký velmi starý hororový kousek - jaké pak bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že tento plánovitý retro film byl natočen v roce 2009. Toto se určitě povedlo, stejně jako docela dost vydařená atmosféra podivného domu. Škoda jen, že je tematika filmu tak moc profláknutá a příběh jako takový nepřináší nic nového. Dávám lepší 3*.

Četa (1986)

Skvělý válečný a psychologický film. Nutno dodat, že to není ani tak díky nevýraznému hlavnímu hrdinovi Ch. Sheenovi, ale díky perfektnímu výkonu herců W. Dafoeho a T. Berengera. Ve vedlejší a velmi malé roli se zde i mihne mlaďounký J. Depp. Jeden z nejlepších válečných filmů.

Rec 2 (2009)

V podstatě úplně to samé jako jednička. Mě osobně nesedlo to, že se do příběhu připletly exorcistické motivy - toto už působí značně přehnaně a místy i směšně. Jinak co se týká brutality a napětí je vše na vysoké úrovni. Taktéž se docela povedlo přímé dějové napojení na předchozí snímek.

Zrození Planety opic (2011)

Skutečně vydařený návrat do světa Planety opic. Dopomáhá tomu i výborné technické zpracování samotných primátů. Moment, kdy Caesar poprvé promluví je jeden z nejlepších okamžiků filmu. Škoda jen, že to končí zrovna v tom nejlepším. Uvidíme jak se povede pokračování.

Livide (2011)

Jeden z mých nejočekávanějších filmů dopadl nakonec průměrně. Snímku nelze upřít naprosto perfektní atmosféru, zvukové efekty a nějaké ty gore efekty (některé scény jsou opravdu povedené). Nicméně příběh jako takový dost pokulhává. Co mi však vadilo nejvíce bylo to, že se postavy chovají naprosto nesmyslně a nelogicky. Samotný závěr filmu již jen vyšumí do ztracena. Zklamání...

Nalevo od výtahu (1988)

Film, který se po většinu času odehrává v jednom bytě, nám podává komediální situace jak na běžícím pásu. V hlavní roli jsou nevěra, žárlivost, omyly a celkové nedorozumnění mezi hlavními postavami. Všechna tato taškařice vznikne díky zabouchnutým dveřím...

Hračka (1976)

Další podařená taškařice P. Richarda, tentokráte hraje "živou hračku" , kterou daruje bohatý otec svému rozmazlenému synovi. Tento snímek však nepovažuji za jeho nejlepší film.