Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Opět vynikající a důstojné zakončení Fantomas série. Po tomto díle je však jasné, že aby bylo skutečně možno filmového Fantomase nějak polapit, nesmí u toho být komisař Juve. Škoda, že ho nechytili, vždycky jsem chtěl vědět, kdo je pod (poslední) maskou. ..

Fantomas se zlobí (1965)

Pokračování, které se minimálně vyrovná výbornému originálu. Trošku bych malinko vytknul značnou průhlednost Fantomasových masek. Jinak má ale tentokráte Fantomas již opravdu namále - no naštěstí při závěrečné honičce opět zaúřaduje komisař Juve - a tak nic nebrání dalšímu dílu této vynikající série.

Fantomas (1964)

První díl Fantomas série, kterou vskutku lze zařadit mezi klasiku mezi komediálními filmy. Je to především díky L. de Funesovi, jehož komisař Juve je vskutku "geniální". Jeho komediální taškařice a celková neschopost polapit démonického Fantomase k tomu jenom přispívá.

Vtělení ďábla (2008)

Čekal jsem velmi hutný a démonický film, který se nezastaví před ničím. Dostal jsem velmi nudný, hnusný, nelogický film s hlavním (anti)hrdinou - plesnivým dědkem, který svým projevem jenom přispěl k této filmové mizérii. Naprosto nadhodnocený film, který tak nějak hodně zaspal dobu.

Sloní muž (1980)

Film dle skutečné události. Film s velmi okrajovým a nekomerčním tématem. Navíc je natočený velmi precizně a určitě vede diváka k zamyšlení. Velmi dobrá atmosféra přispívá ke kvalitě tohoto díla. Celkově je to tak trošku netypický Lynchův film - nicměně rozhodně patří k jeho nejlepším počinům.

Duna (1984)

Filmové zpracování Duny dopadlo celkem dobře. Některé scény sice vyvolávají přinejmenším úsměv (zastaralé technické zpracování), nicméně jako celek to funguje. Je třeba ale rozhodně shlédnout plnou verzi - jinak hrozí značná zkratkovitost děje. Myslím si, že takto slavný sci-fi román si určitě zaslouží novější, ale hlavně kvalitnější zpracování.

Drive (2011)

Nevšední a tichý hlavní hrdina. Perfektní vizuální zpracování. Pozvolna podaný, dosti neoriginální a okoukaný příběh. Celkově mě osobně tento snímek tolik nedostal a hlavní hrdina mi tam též jaksi neseděl - proto jen 3*.

Donnie Darko (2001)

Hodně zajímavý psychologický film, který je určitě potřeba shlédnout několikrát, aby člověk vůbec pochopil o čem je. Pokud na toto trpělivé a postupné hledání dějových indicií divák přistoupí, může se dočkat opravdu nevšedního zážitku. Dozajisté toto není film pro každého. V hlavní roli podává velmi dobrý výkon J. Gyllenhaal.

Ledová smrt II (2008)

Tam, kde skončil první díl, začíná díl druhý. Celý děj se v podstatě odehrává v prostředí nemocnice, kam je odvezena hlavní hrdinka. Jinak je to ve všem naprosto totožné s předchozím počinem (např. nelogické chování postav - bohužel).

Angel Heart (1987)

Zajímavý psychothriller, kde je ovšem základní překvapivá pointa filmu docela dost nešikovně prozrazena již v jeho průběhu. Šok efekt se tedy na konci nekoná. Každopádně se jedná o kvalitní film s dobrou a temnější atmosférou.