Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

O Star Treku jsem si vždycky myslel, že je to něco jako "Tak jde čas" ve sci-fi balení. O jeho fanoušcích jsem si myslel, že to jsou ubozí blázni, kteří onanují při každé příležitosti, když zaslechnou větu jako "Nastavte deflektory!" nebo podobný pseudoblábol. Pak jsem ovšem chvíli sdílel pokoj s takovým člověkem a po počátečním opovržení jsem postupně viděl sem tam jeden dva díly a už jsem se vezl. Následovala několikaměsíční závislost, kterou si dodnes nedokážu vysvětlit. Když se konečně Voyager dostal z Delta kvadrantu domů, tak jsem se zapřísáhl, že se od dalších sérií budu držet v uctivé vzálenosti. Musím ale přiznat, že jsem si to královsky užil, díky Hanzi:-)

Proč? (1987)

Jeden z nejlepších českých filmů, který jsem za poslední dobu viděl. Skvěle obsazený tehdy neznámými herci a s přetrvávající výpovědní hodnotou. Krásný příklad toho, jak snadno lze podlehnout davovému šílenství.

Vesnice (2004)

Je pravda, že závěrečná pointa mě opět celkem překvapila, ale nebyla to taková rána jako v Šestém smyslu. Jedná se rozhodně o zajímavý snímek s jehož věrohodností už to tak slavné není. Howardova hudba film podpírá a jedná se o velmi výraznou složku, bez níž by by film spadl o příčku níže - tleskám.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Já jsem si to skutečně užil. Je pravda, že už se děsím s jakou větší kokotinou přijde Tarantino příště, ale pobavilo mě to.

Michael Clayton (2007)

Na mě až příliš pomalé a bez zlomového zvratu. Po pravdě řečeno jsem celý film nepřišel na to, v čem spočívala Michaelova práce. Spíš než jako zaměstnanec právnické firmy mi připadal jako detektiv na volné noze. Bez závěrečné čtvrt hodiny by to pro mě byla nudná a předvídatelná záležitost. Trochu zklamání, čekal jsem víc.

Excalibur (1981)

Ve své době to musel být úžasný filmový zážitek, ovšem vzhledem k tomu, že jsem film viděl až dnes, tak na mě působil jako televizní produkce na sobotní odpoledne. Druhá půle pro mě byla navíc celkem nudná a vše bylo podtrženo velmi "jednoduchými" dialogy. Nechci tento film hned sestřelit, ale pravdou je, že dnes, v době epických fantasy bitev a počítačových triků, již na svém lesku hodně ztrácí.

Vlajky našich otců (2006)

Válečné scény jsou výborné, ale osudy vojáků na jejich "turné" mě nijak neoslovily. Zbytečně zpomalovaly tempo a působily na mě spíš rušivě až nudně. Vím, že Eastwood natočil příběh jedné fotky, ale mnohem víc by se mi líbil příběh jedné bitvy.

Noc patří nám (2007)

Pro mě velmi silné 4*. Nebylo to sice tak dobré jako Donnie Brasco, ale hodně mi ho to připomínalo. Phoenix byl výborný, akorát mě mrzí, že Eva Mendes byla skutečně jen jako ozdoba. Jinak si začínám čím dál víc říkat, že Rusové to poslední dobou začínají rozjíždět na plný koule. Doufám, že to je "Východní příslib":-)

Sejmi je všechny (2007)

Vůbec nic jsem nečekal a......královsky jsem se bavil! Občas už to bylo skutečně moc, ale některé nápady byly skutečně výborné. Příběh nestál za nic, ale kvůli sofistikovanému příběhu se na takovýto film určitě nedívám. Tenhle film si skutečně na nic nehraje a proto se mi možná líbil ještě víc než Jasonův Crank.