Aladin (1992)

Džin je jedna z nejotravnějších postav, jakou jsem snad v disneyovkách viděl.

Voda pro slony (2011)

Cirkusovému kouzlu jsem nikdy nepodléhal, proto pro mě pozadí této romance nebylo nijak extra přitažlivé. Vztah rozvíjející se v cirkusové manéži a na vlakové soupravě trpěl především nedostatkem chemie a celkové uvěřitelnosti. Skutečnost, že se Christoph Waltz pro role záporáků snad narodil už víme, tak by to chtělo, aby se nás příště pokusil přesvědčit, že umí i něco jiného. Pattinson byl překvapivě snesitelný a příběh celkem sympatický. Voda pro slony ve světové kinematgrafii žádný nesmazatelný zářez neudělá, ale jako odpočinkovka pro romantičtější náladu poslouží vic než obstojně.

Green Lantern (2011)

Nechápu, co proti Lanternovi všichni maj. Je to scénářem možna trochu blbější, ale jinak ve všech směrech naprosto standardní komiksovka se solidním Reynoldsem a šukézní Blake Lively. Jen měl smůlu, že stál takovej balík, protože to ho v týhle sestavě zřejmě nadobro poslalo do kopru.

Tři dny Kondora (1975)

Na to, že náplní práce Roberta Redforda bylo čtení knih, tak toho z praktický špiónský rachoty uměl setsakra hodně. Výtečný thriller ze staré školy, jehož mušky v logice díky skvělé retro atmosféře rádi přehlédnete.

Zlověstné ticho (2007)

Místy sice režisér dokáže navodit hodně slušnou atmosféru, jenže celý film je srážen až přílišnou jednoduchostí, nedotažeností a zoufalou průhledností scénáře. Nic nezachraňují ani nevýrazní herci v čele s hlavním hrdinou. Dead Silence se tak u mě řadí na pomezí béčkových a céčkových hororových vod (mé hodnocení je asi trochu ovlivněno i žánrem, který mě celkově moc nebaví).

Dívka s perlou (2003)

Příběh jednoho obrazu, k němuž vedla cesta lemována křehkým vztahem vzájemného porozumění. Formálně naleštěná perla, která však trochu pokulhává v obsahu.

Ohněm a mečem (1999)

Tři hodiny pšonskejch knírů a kozáckejch párty účesů je hodně hutná čalamáda. 17.st. ve východní Evropě neni zrovna historická epocha, ve který bych se orientoval nebo u ní nějak vlhnul, ale pro řešení problémů tehdejší doby nelze nechovat sympatie (Vzpoura se prostě musí utopit v krvi.) Smekám před Polákama, že dokázali ve svý novodobý filmový historii něco takovýho hodit na plátno. My na to bohužel stále ještě nemáme.

Šéfové na zabití (2011)

Co to tady na mě kdo zkouší? To si vážně mam myslet, že by někdo chtěl svojí šéfovou nymfomanku s tváří Jennifer Aniston oddělat za to, že s ním chce v každé volné chvíli spát? Ale no tak...

Život Briana (1979)

Mé první setkání s Monty Pythonem je takové trochu rozpačité. Britský humor mám hodně rád (klasiky jako Červený trpaslík nebo Jistě pane...jsou pro mě modlami), ale ten Pythonovský v Brianovi mi ne uplně vždy sedl. Shrnul bych to asi tak, že některé scénky byly naprosto luxusní, některé spíš průměrné a některé nic moc (humor založený na řečových vadách mě málokdy osloví a považuji ho za dost laciný, proto mě překvapilo, kolik ho v Brianovi bylo). Z Monty Pythonovského počinu převládají určitě spíše pozitivní pocity, ale často hlásanou genialitu v téhle bandě zatím nevidím.

Willow (1988)

Willow provází především velmi příjemná oldschool atmosféra časů, kdy se filmová fantasy dobrodružství spoléhala spíš na hrdiny, masky a pečlivě vybrané exteriéry než na přeplácané počítačové efekty. S chutí jsem si na ty časy opět zavzpomínal. A navíc Jamesova hudba...