Hlad (2008)

Filmové ztvárnění extrémních podmínek, v nichž byli nuceni uvěznění členové irské republikánské armády odpykávat své tresty, bylo sice hodně sugestivní, nicméně film sám o sobě mě nebavil. Jediná 16ti minutová scéna, která má divákovi co nabídnout, je málo, a nezachrání to ani vychrtlý Fassbender.

Colombiana (2011)

Takový Hitman v podvazkách a s úžasnou vizáží Zoe Saldany. Místy je sice trochu obtížné uvěřit, že by 40ti kilová štíhlá gazela střílela obouruč z kvérů stejné hmotnosti, ale nakonec co, v podobných filmech už byly k vidění i neuvěřitelnější věci. Jsem hodně rád, že se Besson držel zpátky v kontaktní akci, protože nejenže ji Megaton neumí, ale především by v důsledku fyzických parametrů hlavní hrdinky působila dost úsměvně. Scénář není nic převratného a opisuje kde může, naštěstí ale poměrně svižně odsýpá a v kombinaci s hitmanovskou atmosférou činí z Colombiany solidní akční jednohubku.

Kamarád taky rád (2011)

Mezi Milou a Justinem to funguje náramně, a to jak po odlehčené, tak po vážnější stránce. Ve finále se Gluck přeci jen nevyvaruje trochy té cukrové vaty, ovšem plně v rámci únosnosti. Co Friends with Benefits ztrácí na originalitě (té v tomhle žánru snad již ani dosáhnout nelze), to nahání na maximální pohodovosti a sympatičnosti. Mají navíc hláškujícího gaye Woody Harrelsona a rozkošnou maminu Jennu Elfman. V rámci žánru určitě nadstandartní záležitost.

Dead Island (2011)

Je zcestné hodnotit trailer a ještě k tomu na hru, ovšem upoutávka na Dead Island má pro mě tolik filmových kvalit, že se k tomu s klidem uchýlím. Originální retrospektivně pojatá verze je po formální stránce naprostá pecka. Do výšin ji katapultuje předševším kontrast dokonalé hudby s děním na plátně, jež vytváří zcela pohlcující atmosféru. http://www.youtube.com/watch?v=5Old41bsSXU

Cesta (2009)

Cesta byl mnou dost očekávaný projekt. McCarthyho předlohu jsem zatím nečetl, ovšem synospse slibovala velmi zajímavou podívanou z postapokalyptického světa. Nevím, nakolik scénář odpovídal předloze, ale ve výsledku se spíš potvrdila moje obava, že po dějové stránce bude film v podstatě o ničem. Osamělost hlavních hrdinů, vyjádřující bezpečí a zároveň skličující tíhu situace, představovala klíčový aspekt atmosféry, ovšem také film připravila o spoustu potenciálně dějově zajímavých momentů. Je mi jasné, že se to v postapokalyptickém světě nebude hemžit lidmi, ovšem trochu víc a zajímavější interakce s okolím by podle mě Cestě jen prospělo (možná více poodhalit obraz společnosti?). Všechna moje hodnocení podobných filmů se odvíjí od falloutovské vize, která zůstala prozatím nenaplněna.

Deník slabocha (2010)

Komedie pro věkovou kategorii tak do 10 let. Jedna za Chloe Moretz a už prosim tě do takovejhle filmů nelez.

Změna je život (2010) (seriál)

Life Unexpected jsem začal sledovat jen kvůli Britt Robertson, ovšem ve finále mě bavil i jako celek. Občasná klišé a moralistní proslovy šustící papírem jsou převáženy zajímavými vztahovými situacemi, jež se odehrávají na různých společenských frontách. Nebudu nijak odsuzovat ani závěrečný nanejvýš kýčovitý epilog, jenž byl očividně natočen v důsledku zrušení seriálu.

Barbar Conan (2011)

Naprosto nechápu, jak mohl někdo svěřit projekt, jenž měl vzkřísit žánr hrdinské fantasy, do rukou člověku, zodpovědnému za zoufale sračkoidního Pathfindera. Nispel je amatér, který neumí vyprávět příběh, navodit jakoukoliv atmosféru nebo představit přehlednou a nápaditou akci. Jemu nic neříká ani prostá návaznost scén, která by dávala smysl. Conan se v jeho režii smrskává do nekompaktní změti odehrávající se v různých prostředích a skvělých kulisách. Výprava je totiž asi to jediné co lze na Conanovi plně ocenit, protože přestože Momoa je fajn a role mu sedí, tak Arnold je jenom jeden. Conan mě nejen zklamal, ale zároveň i nasral, protože pravděpodobně zabil tenhle žánr na několik dalších let.

Auta 2 (2011)

Pixar tentokrát zcela tuctově a s prošlou záruční lhůtou. Sequely vám hoši vážně nesluší.

Legie (2010)

Po tragickém Priestovi jsem nechtěl uvěřit, že by mohla být Stewartova prvotina ještě horší, ale on to dokázal. Legion totiž naprosto selhává ve všech směrech. Příběh je nesmyslná nuda, herci jsou buď retardovaní (Black) nebo nemají co hrát (všichni ostatní) a akce je na podobný žánr zoufale pomálu a nenabízí v podstatě zhola nic. Nejvíc mě však udivuje Paul Bettany, který buď prodělal závažný otřes mozku, nebo by si měl hodně rychle zout boty v prdeli svého agenta. Jak jinak si totiž po tomhle fiasku vysvětlit jeho další spolupráci s břídilem Stewartem? Doufám, že sis Paule neřekl do třetice všeho dobrého...