Super 8 (2011)

Když se Abramsovo "tajemno" spojí se Spielbergovým rodinným "příjemnem" vznikne Super 8. Já osobně jsem byl se spoluprácí těchto dvou pánů nadmíru spokojen a starosvětské dětské sci-fi dobrodružství jsem si užil naplno. Inspirace Spielbergovými kousky je ze Super 8 cítit na hony, a jelikož je Abrams zručný učedník, tak namíchal skvěle vyvážený mix přesně z těch ingradiencí, které má pořádné dobrodružství pro celou rodinu mít.

Moje krásná učitelka (2011)

Tom Hanks se nás snaží přesvědčit, že časy jsou zlý, na školu není nikdy pozdě a ne každá změna či krize je špatná. Jo a samozřejmě, že láska pomůže překonat všechny nesnáze. Bohužel ses to Tome snažil udělal tak moc příjemný, až je to nepříjemný. Jo a Juliino přehrávání vážně neni cool.

Cherry (2010)

No nevim nevim, jestli bych se udržel před "čtrnáctiletou" Brittany Robertson :-)

Wu xia (2011)

Moje očekávání Swordsmen bohužel vůbec nenaplnil. Doufal jsem, že dost dlouhá a poměrně nudná expozice bude vyvážena zaslouženým akčním nářezem, jenže režisér Peter Chan hodil klasickou béčkovou šablonu podobných příběhů za hlavu a snažil se o něco hlubší uchopení. Žádné inferno se tak nekonalo a finále pro mě bylo značně rozčarující a zcela neuspokojivé. Hořké zklamání a nečekaná nuda.

Lovec nestvůr (2010)

Dylan Dog je v podstatě takový hloupější béčkový odvar z Constantinea. Komiks neznám, ale noční svět nemrtvých a načrtnuté vztahy v něm nebyly vůbec špatné a nějakému dalšímu filmovému rozvinutí či prequelu bych se vůbec nebránil. Za největší přehmat považuji rozhodně obsazení hlavní role, protože Brandon Routh je naprosto prkený mimoň, kterého by přehrál i nabouraný patník. Přílišné komediální lazení mi bohužel taky moc radost neudělalo. Dylan Dog určitě není tak špatný, jak by se zdálo z hodnocení, ale připomněl mi, jak moc mi chybí John Constantine, a jak mě mrzí, že mu v Holywoodu nedopřáli pokračování.

Princ a já (2004)

No do prdele! Větší sračkoidní kýč jsem hodně dlouho neviděl a začínam mít podezření, jestli mi někdo ve spánku neudělal náhodou lobotomii, že sem se vůbec rozhod na to koukat (pokud ne, tak na konci mam k podobnýmu stavu vážně blízko). Když jsem po 20 minutách začal nepřetržitě myslet na kanejstr benzínu a plastovou popelnici, tak bylo jasné, že je něco v nepořádku.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Každý díl mě určitě nebavil na 100% a wow efekt z dokonalé kamery a špičkových efektů byl po Ryanovi už taky pryč, ovšem jako celek působí Band of Brothers bezkonkurenčně. Jednoznačně nejkomplexnější a nejpůsobivější válečný projekt, který jsem měl možnost vidět.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Ta čtyřka tam je, ale vrcholně kýčovitý a trapný závěrečný proslov na školní akci to skoro celý zabil. Co si zaslouží obzvlášť pochvalu, je naprosto dokonalé herecké obsazení ve všech ohledech.

Pavouci z vesmíru (2010)

Strauseové krom velmi slušného CGI v podstatě nic nenabízejí. Film působí jako nepříliš zdařilé rozvinutí nějakého technického proma, u něhož počítačové triky spolykaly celý rozpočet, a už se tak nedostalo na scénář ani pořádné herce. Ovšem v tomto případě jen počítač a banda ochotníků prostě nestačila. Kdyby to byl půlhodinový kraťas, tak se možná vyšplhá i do průměru, ale takhle...

Soupeři (1977)

Námětem určitě zajímavá záležitost zachycující starosvětskou hodnotu cti, ceněnou výše než vlastní život. Oba představitelé hlavních rolí byli dobří, jen je trochu škoda, že se film podrobněji věnoval pouze pohledu z jedné strany, čímž u diváka vznikal pocit jakési neúplnosti. Souboje nebyly špatné, ovšem vzhledem k faktu, že představovaly důležitou součást filmu, tak šlo na choreografii a nápaditosti určitě ještě zapracovat. Z celkového pohledu byli Scottovi Soupeři slušní, ovšem trochu pocukrovat scénář výraznějšími dějovými zvraty a přidat na napětí by jim určitě prospělo.