Láska je láska (2012)

To, že jsem to dokoukala je plus. Ale jinak to obecně potvrzuje můj názor, že já nejsem stavěná na český filmy. Většina dialogů a scén mi přijde jak ze špatného seriálu našich televizních stanic a k těm já mám silnou averzi a vlastně možná i předsudky. Tohle prostě není můj šálek čaje, nejvtipnější scény měl Vetchý se synem, který by mohl hrát dvojníka princovi Williamovi :) A jinak samozřejmě díky sponzorům Charousovi a OVB za přidání na trapnosti snímku.

Tohle je válka! (2012)

Je to komedie, oddechovka, co víc bych měla chtít než to, co jsem v tomhle balíčku dostala?! Dala bych 4*, ale nakonec 5*, protože místo jednoho hezouna, jsem tam měla dva luxusní modely a dala bych si je oba a i když hodně nemusím Reese, tak mi tady nevadila a z fleku bych si s ní vyměnila místo. Je jasný, že tohle ambice na Oskara nikdy nemělo :), ale já si to maximálně užila a klidně si to dám s úsměvem zase někdy znovu. By mohli natočit i dvojku, kde by vynechali Reese a jen by chlapci poznali, že jsou vlastně zamilovaní jeden do druhého... :)

The Ledge (2011)

Ať si každý věří v co chce, ale ať tu svoji víru nikomu nevnucuje. A když někdo nevěří, tak ať nikomu nevnucuje, jaká je jeho víra blbost. Příjemný filmový překvapení, jen ten konec jsem nečekala.

Stud (2011)

Trailer mě dostal. Pouštěla jsem ho pořád dokola. MESMERISING. Nemohla jsem se dočkat, až film uvidím. UNMISSABLE. Šla jsem se na to podívat na velké plátno A těšila jsem se, jak budu sama nerušeně sedět v první polovině hlediště ... jenže! Sál byl nakonec úplně plný, včetně první řady, i když to byl malý sál. Zvláštní složení diváků.... a zvláštní se dívat na TY scény, když slyšíte dýchat cizí lidi vedle sebe. DARING. Tohle jsem nečekala, dívat se na to doma, tak to je bude jiný a já se na to musím podívat znovu. Tak naturalisticky a bez kříkras podaná obyčejná onanie, sex, kdy se už nejedná jen o ukojení chtíče, ale o podání další dávky drogy. COURAGEOUS. Absence zvuků u spousty scén jen ještě víc vydráždí smysly. DISTINCTIVE. Fassbender si za tohle Oskara zasloužil. EXQUISITE. Na závěr odlehčení: Když jsem viděla jeho šéfa, jak trapně balí ženské, zatímco Brandon zůstává v pozadí a jak je to pro nás ženy přitažlivé, jsem si vzpomněla na přednášku jednoho týpka o tom, co rozhodně nedělat při seznamován, pravidlo číslo jedna, neříkejte ji, jak je krásná :) http://webexpo.cz/praha2011/prednaska/o-uprimnosti-a-dalsich-fatalnich-chybach-v-algoritmech-predvztahove-komunikace/

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

25.2.2012 čas 00:06 - dodívala jsem se na film a věděla jsem, ze to nebylo úplně ono, ze normálně bych dala tak 4*, ale ze proste protože ta kniha... a tohle bylo jiné, ze tomu stejně dam 5*. Otevřela jsem tuhle stránku a tady svítila modra barva 69%. Strašně jsem to chtěla změnit a doufala, že mé hodnocení, to změní ... dala jsem 5* a .... ta červená barva a 70% a já začala brečet.. protože není nad to, když chcete něco změnit, a změníte, i když jen na chvíli. Protože tolik, tolik věcí proste změnit nemůžeme... A já hrozně nesnáším pocit bezmocnosti. Bezmocnosti, která mě dohání k slzám. Ale k filmu... vzhledem k tomu, jak je předloha obsáhlá, tak je tohle důstojná filmová verze, jen je prostě jiná než kniha... ale má ten základ, jeden nosný příběh a v pozadí jen náznaky té spousty dalších příběhů, i když ten druhý nosný příběh, odehrávající se za války a po válce, který vysvětluje vztah mezi babičkou a dědečkem, ten úplně chybí. A já mám ráda příběhy, obzvláště ty komplikované, plné nevyřčených slov. Miluju detaily. 180té hodnocení. A nemám ráda, když je v traileru na film použitá píseň, která mě dostává a já se těším na moment ve filmu, kdy tam zazní a ona tam nakonec vůbec, ale vůbec, nezazní, v tomto případě U2 - Where the streets have no name. Komentář dopsán 25.2.2012 00:38, 00:41 opraven komentář.

Doteky osudu (2012) (seriál)

Pilot 4*: Víc než kterýkoliv jiný, z dosud zde zmiňovanych seriálu, mi to připominalo Flashforward (budiz mu zeme lehka po první sezone). Neviděla jsem nikdy Lost (natož 24 hodin), Heroes mě bavili jen jednu sezonu a Flashforward na mě bylo taky až příliš za hranici logiky. Na Touch jsme zvědavá, věřím na jistou propojenost, na věci mezi nebem a zemi, jen to nesmí byt moc přitažené za vlasy. Pilot krásně barevný a efektní, jen ten klučina je divnej, jeho chování je takový přiliš na efekt. Dil druhý 3* : zacina to byt prilis pritezene za vlasy a na konci me to uz iritovalo, jak je to vsechno tak propojeny, ze tomu moje hlavicka ani veřit nechce... dávám se oddech, třeba na tento typ seriálu nemám akorát správnou náladu. Díl třetí 2*: Po delší pauze a je mi jasné, že čeho je moc, toho je příliš. Už se jen negativně soustředím na všechny ty těžko uvěřitelný náhody... (jedna za všechny, jak mohli vubec nejaci kluci nekde v africe vedet o nejake soutezi na internetu, kdyz ani normalne nemeli k internetu pristup... a fakt bych chtela videt rychlost toho pripojeni, kdyz ja mam super rychlost a stejne se mi seka video u skypu,ale jim to jelo snad ve full rozliseni...) .. a dodatecne spoiler k prvnimu dilu, naivne jsem si myslela, ze se to vysvetli, ale kdyz ten mobil porad putuje.. tak jak ten chudak arabskej kluk s bombou, dostal od toho majitele mobilu tu pekarnu pro rodice?! Doufam, ze s timhle serialem koncim.

Válečný kůň (2011)

Několikrát bylo zmíněno, že film se utápí v patosu...ale ten film se v tom patosu několikrát přímo utopil a ani sedm životů by mu nepomohlo. Neskutečný kýč, neuvěřitelně zelenou barvou trávy počínaje a přebarevným západem slunce konče. První hodina je nudná k uzívání a navíc silně připomíná televizní tvorbu. Druhá část filmu je spatlanina několika stylů, která ne a ne držet pohromadě. Trapný a až iritující jsou Němci mluvící anglicky s německým přízvukem a Francouzi mluvící anglicky s francouzským přízvukem ... to si pak mohli odpustit hlášku Anglána na Němce "mluvíš dobře anglicky" ! Tohle že natočil Spielberg .. no tak mohu s klidným svědomím říct, že chlap zesenilněl a nikdo asi neměl odvahu mu říct, že natočil sračku, která víc než drama připomíná parodii na válečné filmy. A jako komedie by to snad i fungovalo, kdyby tam nebyly scény, který mi byly nepříjemný, protože přece jen jsem citlivá dušička a nesnáším utrpení zvířat, které tu navíc na muj vkus bylo vyzdvihováno víc než utrpení lidí. Takže 3* a to jen díky scéně se záchranou koně uprostřed válečného pole, protože už dlouho jsem nebrečela smíchy. Hláška "Tak jak je v zákopech" a odpověd "Špica" ... its going to be LEGE - wait for it - DARY !

Den zrady (2011)

Sice je od zacatku jasny, ze tam bude podraz, ale napeti, jak velky ten podraz bude a kdo na koho vseho ten podraz udela, me bavilo. Libilo se mi hodne nasviceni, ktery bylo o scen na podiu a detaily tvari. 4,5* - ale konecnych 5* za to, jak uzasne Evan sbalila Ryana, ty dve konverzacky, nejdrive v kancelari a pak na baru, byly to nejlepsi! Takhle bych chtela jednou nekoho sbalit, i kdyz uz mi neni 20 ani 25, ze jo W :)

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Tenhle film mám připravený ke shlédnutí několik let a pořád jsem to odkládala, protože mi přišlo, že to prostě nebude můj šálek kávy .... a musím říct, že dívat se na to sama doma, tak tomu dám 3* a budu si říkat, co na týhle ujetárně všichni vidí.... jenže napsal kolega, jestli si neuděláme movie večer v zasedačce ... a tak se nás tam sešlo šest ... dopila se půlka flašky Jacka, dopila se flaška Jamesena, tři flašky Prosecca, jedna flaška vína a skoro cela flaška Bechera... snědli se dva sáčky lehce připáleného popcornu... a já se výtečně bavila... zapíjeli jsme společně s Grgou i Dadanem, vlastně nakonec s každým... hlášky jsme si opakovali... a říkali si "to je jako na našich akcích" ... domlouvali jsme se, jak secvičíme scénky... a já si nedokážu momentálně představit lepší film na společné chlastací promítání... nutno podotknout, že ta srbochorvatština je luxusní, hlavně žádný dabing! Ten jazyk snad pro tenhle film vymysleli, ta atmosféra, ta lovestory, ta komedie... je to taková blbost až je to geniální. ... kolega má neuvěřitelný okno, ale já si pamatuju, jak zvracel na dveře velvyslanectví Spolkové republiky Německo a natáčeli ho u toho bezpečnostní kamery... :)