Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Na to, ze jsem to poprve videla hodne let od natoceni, tak nejenze me potesil mladej Heath a mlada Julia (nejdrive jsem ji zaregistrovala jako herecku z trilogie o Bournovi), tak me to prekvapive i jako cloveka, co z puberty uz pred drahne lety vyrostl, velmi bavilo, takze jsem to pozdeji shledla znovu a myslim, ze jeste znovu a svuj ucel, odreagovani se, to porad splnilo. Prestoze je to predvidatelne, tak Vas to pobavi. Idealni romanticka komedie (nejen pro mlade ;)

Specialista (1994)

Dokonala ukazka filmoveho kyce pocatku devadesatych let :) lekce Slyho pro nevychovane pubertaky v autobuse ci pohled kamery na sexy Sharon za zvuku jejiho hlasu, kdy si u neho Sly procvicuje svoje svaliky, to se nejde nesmat, i kdyz komedie to neni. Kycovitost let osmdesatych let, kterou jsem v puberte zrala je tu predvadena v te nejvetsi kvalite, jen je skoda, ze tohle bylo natoceny v dobe, kdy uz se to uz tolik nezralo. Dneska uz se na to fakt neda koukat, aniz by to clovek nebral spis pro zasmani, ale zkouknout se to da :)

Demolition Man (1993)

Film plny nesmrtelnych hlasek a role, ktera Stallonovi skutecne padla :)

S Madonnou v posteli (1991)

Pro me opet kultovni zalezitost, kterou jsem videla nekolikrat. Mozna protoze dokument vznikal na asi nejlepsim a nejslavnejsim Madonnine turne. A ano, jsem jeji fanousek :) A par zajimavosti, v dokumentu se objevi tehdy pro vetsinu absolutne neznamy Banderas, kteryho si preje Madonna videt jen proto, ze ho zna z Almodovarovych filmu, prizna se tam, ze tehdy jeji nejvetsi zivotni laska byl Sean Penn a totalne tam setre Kevina Costnera, ktery o jejim koncerte rekne, ze to bylo "mile" :) No a tehdy taky chvili randila z Warrenem Beatty :) Boze, ja si z toho filmu pamatuji tolik a to jsme ho minimalne nekolik let nevidela :)

Hrdinové (2006) (seriál)

Shledla jsem prvni serii a vubec me to nazaujalo natolik, abych zacla shanet druhou serii. namet dobrej, ale nevyuzitej.

Temný rytíř (2008)

Shodou nahod jsem film videla dvakrat v kratke dobe po sobe v kine a podruhe uz jsem se u nekterych scen docela i nudila. Rozhodne si zaslouzi pet hvezdicek, ale top 10 ne. Bohuzel i pro me film byl trosicku zklamani, prece jenom jsem se na nej tesila velmi moc a vlemi dlouho, ale porad to byl na prvni shlednuti velky filmovy zazitek. Joker je dokonaly. po pravu oscarovy, i kdyz i za ty zasluhy si ho Heath zaslouzil, ale skutecnosti je, ze Joker prehrava Batmana. Pozitivni vymena sladoucke Kate za Maggie, ale ani ta si me sympatie neziskala. Batman Begins, i kdyz celkove chudsi, se mi libil vic.

Gejša (2005)

Tam, kde by mela scena okouzlovat se nemuzu zbavit prilisne umelosti, neprirozenosti a predvidatelnost pribehu tomu moc nepridava.

Apokalypsa (1979)

Asi jsem cekala prilis, ale me to proste vubec neoslovilo, celou dobu jsme cekala, kdy to prijde, kdy objevim, proc se ten film stal legendou... Ale neprisla jsem na nic a to jsem to shledla oproti Cete i na velkem platne. Treba s enekdy podivma znovu a zmenim nazor, ale pro me legendarnost tohoto filmu zatim zustava zahadou. Pro me jednickou mezi valecnymi filmy porad zustava Ceta.

Dracula (1992)

Uz jen pro tu uzasnou pisen od Annie Lennox a mladinkeho Keanu :)

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Shlednuto tesne po revoci, kdy tehdy mam pocit ze ve stredu davali vzdy filmy legendy stribrneho platna, ale uz je to temer dvacet let, takze mozna nejsme presna, ale tyhle vecery jsem proste milovala a tohle byl jeden z filmu, na ktery si dodneska vzpominam a i na to, ze tehdy se mi to hodne libilo. Stejne jako kocka na rozpalene plechove strese.