Metello (1970)

Škoda, že se ve filmu namísto románků a lásek hlavního hrdiny více nerozvinulo společenské dění a nálady, tendence, byl by to pak krásný obraz doby. Takhle spíš než historické to bylo průměrné romantické drama.

K2 (1991)

Jestli mě něco na tomhle filmu nadchlo, tak to byla hlavně skvělá hudba.

Everest (2007) (TV film)

Film, ve kterém se v poměru ke stopáži vlastně nic moc nestane, hlavní hrdina umře hned na začátku a pak už se jen střídají opakující se záběry hor a ledovců. Film, který má popisovat skutečnou událost, je ale spíš přehlídkou mačo týpků, co mají silné řeči, a jinak je spíš prázdný a plytký.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nadšení z prvního Trona vystřídalo naprosté zklamání. Vystavět příběh na prakticky stejné dějové ose, vykrást předlohu, ubrat noblesu a přidat sentiment - to pro mě není důvod k oslavám, spíš lomím rukama nad ztrátou času. Nezachránila to ani grafika, ani Daft Punk.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Taková estetika Danielle Steel mixlá ve stylu Six Feet Under. Vím, zní to trochu divně. Největší dojem na mě dělaly hlavně surreálné snové pasáže. Celkové provedení hlavně díky herectví většiny herců zaručuje plynulé dávkování emocí i děje, všechno promyšlené do detailu se spádem a chvalme pána - nejde o salámovou metodu ani recyklaci již stokrát recyklovaného, ačkoliv tematicky nejde o nijak neotřelý nebo hoch originální kousek. Celkový dojem mi kazil místy přespříliš upovídaný Ben Shenkman a občas pomocí dialogů nebo komentářů zbytečné vysvětlování myšlenky nebo naopak mystéria. Rád bych dal 5/5, protože jsem se na sérii těšil, ale na víc než 4/5 to za mě nebylo.

Klan Gucci (2021)

Mně to přišlo spíš jako telenovela, šest sérií sestříhaných do zbytečně dlouhého průměrného filmu.

Tina (2021)

Tina pro mě bude navždy srdcovka a budu jí vždy nadržovat. Jejímu životu a kariéře bych dal šest hvězdiček z pěti. Tenhle dokument ale přinesl velmi málo informací, které by člověk neznal z dřívějška, pokud se o Tinu Turner alespoň trochu zajímá. Po všech stránkách dobrá práce s použitím skvělých záběrů. Pokud ale hodnotím dokument, nemůžu dát vyšší hodnocení

Užívej si, co to jde (2009)

Nejhorší Woodyho film, co jsem zatím viděl. Čekal jsem marně na konec klišé. Film se rozpliznul do bezduchého romantického happy endu bez špetky Woodyho šmrncu a břitkosti a zanechal jen velký otazník v hlavě: seriously?

Annabelle (2014)

Slibnej začátek přestal být po chvíli slibnej a zůstal jen návaznej hluchej molitan bez vůně a bez příchutě. Ztráta času

Chemsex (2015)

"Sober is dull"... Když jsem se z dokumentu dozvěděl, že denně je jen v Londýně diagnostikováno 5 gay mužů s HIV (a to se bavíme o 7 let starém číslu), tak mi všechny moje dosavadní snahy o obhajobu mé vlastní komunity v očích veřejnosti přišly najednou liché. Avšak... i v dokumentu se zmíní řekněme dvě cesty, kterými se gay může vydat, buď si najít partnera a vést vlastně standardní průměrný život, nijak nevyčnívat, splynout, založit rodinu, zkrátka žít mainstreamově heteronormativně. A pak jsou tu ti ostatní, kterých je méně a pohybují se spíš na okraji komunity, kteří si volí vlastní cestu, z nichž jedna je i chemsex. Neskutečně intenzivní a hutný dokument, s přesně a funkčně užitou explicitou. Člověka z toho mrazí, obdivuje aktéry za jejich otevřenost, fandí zakladateli zdravotnického střediska, které se zaměřuje na pomoc lidem s problémy s drogami a sexem. Výborná práce, která by se určitě měla šířit dál mezi lidi.