Nevěsta přes internet (2001)

Příjemná odreagovačka s Nicole Kidman tak, jak ji neznáme. Ruská manželka, která splní sexuální touhy troubovi ze zapadákova dostane druhou tvář. Dost jsme se bavili a můj oblíbený Vincent Cassell zase hraje hajzla :-)

Já, robot (2004)

Svých původních pět hvězd snižuji po druhém shlédnutí na čtyři. Pořád se mi to dost páčilo a dostal jsem chuť přečíst si knižní předlohu, ale asi bych víc uvítal Blade Runner temný styl než humorně laděnou scifi. Will Smith to zahrál perfektně, příběh má grády, konec mohl mít trošku silnější dojezd.

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Bylo to na mě už moc psycho. Celá ta paneláková estráda byla zajímavá, ale bylo toho až moc. Příběhy lidí mě moc nechytly. Každopádně snímek má význam pro další generace, aby věděli, jak se za socialismu bydlelo a budovalo.

Ztraceni - Série 5 (2009) (série)

Jestli něco nemám rád, tak to je dramatická hudba, záběr na mlčící postavu, které byla položena jednoduchá otázka, divák čeká na odpověď a najednou střih. Jakmile se děj k postavě časem vrátí, tak už odpověď samozřejmě nedostaneme. No a tímto trapným telenovelským efektem je prošpikovaná celá série. To pak máte pocit, že nekoukáte na seriál, ale jste v pořadu kufr a máte hádat. Pořád a pořád. Už jsem nad seriálem zlomil hůl, když přišel totální mindfuck v poslední epizodě. Ten byl teda opravdu dechberoucí a v podstatě odpovídá na většinu tajemství předchozích sérií. Jeho problém je však ve strohém podání. Když už si hrají s časovými linkami, zasloužil by si o deset minut více prostoru a nějaký ten flash back do prvních sérií. Až díky internetovým pisálkům jsem ho plně pochopil. Díky němu mám však stále chuť to dokoukat a trošku mě nabudil na poslední sérii. Čím dál tím víc mám pocit, že koukám na Westworld v plenkách :-)

Predátor: Evoluce (2018)

Celkem dobrý. Po všech těch podprůměrných béčkách mělo tohle spoustu silných momentů a nápadů. Nebáli se posunout příběh o kus dál a dát tomu nějakou zápletku. Bohužel to v té rychlosti spíše prosvištělo mezi akcemi a nemělo to takový ráz. Každopádně dvě hvězdy za megapredátora a jedna za příběhové myšlenky. Škoda, že ta ujetá vědkyně neukázala aspoň nahatou prdel.

Zelená kniha (2018)

Všichni víme co je to rasismus, ale málo kdo si ho dokáže představit. Navíc máme dojem, že je to už jen pojem. Každopádně Green Book připomíná celkem nedávnou minulost, která musela být zaplacená krví, aby se z ní ten pojem opravdu stal. Americký jih měl i v 60.letech oddělené hotely, restaurace pro černochy a vnímal je stále jako méněcenné. Kontrast hudebního génia, který jezdil bavit smetánku a rozšiřovat tak jejich "kulturní" obzory má velkou sílu a film jej nenásilně podává divákovi. Vedle toho běží super roadtrip, příběh o přátelství a to vše založeno na skutečném příběhu. Co víc si přát? Za mě pecka.

Píseň moře (2014)

Nedělní pohádka s dcerou. Ze začátku to vypadalo, že to bude tak pro věkovku 10 let plus, ale jak se to rozjelo tak to dostalo krásné barevné kontury, které neznají věkové hranice. Příběhy, které nám nejsou tak známy zabalené do krásné podzimní pohádky z irského majáku. Krása.

Ztraceni - Série 4 (2008) (série)

Pokračují diskomforty předchozí série. Příliš mnoho tajemství, navíc se dostáváme nejen do minulosti, ale i budoucnosti. Však pozor! Budoucnost bude mít několik časových bodů, které nám jsou servírovány napřeskáčku, takže se v tom už moc nedá vyznat. Jako někdy mám ty zamotanosti rád (třeba Westworld), ale tady mi to přijde spletenec bez většího smyslu. Každá cesta to jiného časového pásma se snaží dát nějaké zdůvodnění, ale v tom závalu tajemství už mi to nepřipadá důležité. Navíc mám pocit, že se tam začínají objevovat díry ve scénáři a tak to dává ještě menší smysl. Zatím držím ženu nad hladinou, ale poslední dvě série už dá jenom zdonucení.

Coco Chanel (2009)

Já furt čekal, kdy tam začnou mluvit o parfému a tak někde v půlce mi došlo, že byla asi teda slavná návrhářka. Její příběh je určitě zajímavý a hlavně jsou oslavyhodné její činy a posun v roli ženy, ale sorry, to zpracování vyla meganuda. Zachránil to Balzan, který mi ke konci moc sednul a líbil se mi jeho charakter. Jinak nepochopitelné situace, nudný milostný trojúhelník a točilo se to na místě. Čekalo mi to v šuplíku dekádu a možná to tam mělo ještě dekádu počkat.

Pomáda (1978)

Dostali jsme chuť si dát nějakou retro klasiku a Pomáda je snad jediný muzikálový film, který zkousku. Ten film už je sám o sobě retro, protože reflektuje období asi 20 před natočením, každopádně i po 40 letech je pořád in. Je tak nenápadně odrzlý, věnuje se chtíči, sexu a při tom to všechno drží na ratingově dostupné hranici. Žena na konci prohlásila - tak tam vlastně není žádný příběh - a má pravdu, je to jednoduchá love-story. Ale nalejme si čistého vína - lovestory, které se snaží podat komplexní příběh většinou neuspějí (čet vyjímkám). Takže tu popcornovou zábavu bez potřeby přemýšlet tak trochu od romantických filmů čekáte. Já se bavil a tenhle žánr zase dalších 20 let nechci vidět :-)