Dva lidi v ZOO (1989)

Já si nemůžu pomoci, ale tenhle film se mi svého času hrozně líbil. Je pravda, že jsem ho hodně dlouho neviděl, ale jako dítě jsem ho miloval (a počítám, že dětem je určen, takže je to ta správně) a navíc i teď si tam najdu své. "Soudruzi, buďte lidi." ... "A opravdu je mi Fanoušek tak podobný?"

Austrálie (2008)

Tak můžu upřímně říci, že se mi to celkem líbilo. Šel jsem na to, aniž bych věděl, na co jdu, ale nakonec jsem svou pozornost kupodivu věnoval víc filmu než skutečnému důvodu návštěvy kina, což je jasným důkazem, že je to povedený snímek. Faktem ovem zůstává, že ač jsem se nenudil, tak jsem asi pětkrát očekával, že teď už ten film skončí - a ono ne! Dokonce to bylo při prvním "konci" někde v půlce. Je to takový celovečerní romantický seriál. Sám bych na to nešel, ale jít se na to dá, takže když je s kým, tak je to dobrá volba!

Vesnice (2004)

Výborný nápad. Celou tu dobu jsem se těšil, co se z toho vyklube. Ale nevyklubalo se z toho nic. Chvílemi se to vleklo a já si říkal, ať už se něco stane, ať se ten děj pohne. Pak scény v lese, policajt a konec. Podle mého naprosto nevyužitý potenciál. Mimochodem, četl jsem (v Souostroví GULag) o jedné takové skutečné vesnici :-D Nebylo to v Americe, ale uprostřed sibiřské tajgy ve 30. a 40. letech. Po válce ji objevil jeden letec. Ti lidé si tam žili, jako by svět kolem nich neexistoval, starali se o svá políčka, hospodařili a dobře se jim dařilo. Nikdo neměl zájem odcházet do lesa. Nikdo je nemusel strašit, že v lese jsou nějaké příšery. To, čeho se báli a co je drželo ve vesnici, nebyly příšery v lese, ale ve městech a na vesnicích SSSR - čeka! Když tu blahobytnou vesnici po válce objevili, udělali z ní kolchoz a za pár let tam všichni lidé spořádaně živořili jako všechny kolchozy v SSSR. To je námět na film :-D

Randall a Hopkirk (1969) (seriál)

Viděl jsem to jako malý a pamatoval jsem si z toho jen pár scén a to, že se mi to líbilo. Když jsem spatřil DVD, neodolal jsem a teď vím, že ty scény tam opravdu byly a že se mi o líbí pořád. Buď Britové netočí špatné seriály nebo u nás vysílají jen ty dobré. Prostě je to další čestná výjimka, která dokazuje, že ne každý serál musí být nezbytně příšerná konina, a to i když jsou tam duchové, soukromí detektivové a klasičtí padouši.

Underworld (2003) odpad!

Tak přiznám se, že jsme to neviděl celé, ale takovou odvahu opravdu nemám, abych se vydržel dívat na takhle strašný "horor". Do příštích dílů navrhuji zapojit Sněhurku s minometem a trpaslíky s kalašnikovem, popřípadě na jednorožci cválajícího Ramba s dračí krví.

Nájemník (1976)

Nevím proč, ale z tohohle filmu na mě padla nějaká tíseň. Možná je to jen můj problém, ale ten film tomu určitě napomohl. Jestli to bylo cílem, tak se to povedlo. Akorát nevím, jestli by mělo být cílem filmařů vyvolávat v lidech deprese. Na to nám s úspěchem stačí obyčejný život.

Shane (1953)

No co dodat? Westernové klišé jak vyšité. Neznámý cizinec, hodný a chudý farmář, bohatý rančer terorizující kraj, nebezpečný a lstivý pistolník v jeho službách a nádherná krajina amerického západu. Podle mého názoru je to western, jak má vypadat.

Sex ve městě (2008)

Poprvé v životě jsem odešel z kina před koncem filmu. Ani mi to nevadí, protože stejně vím, jak to dopadlo. To je každému divákovi jasné hned, jak se děj začne trochu "zaplétat". Možná jsem na film moc přísný, ostatně je to podle nějakého seriálu, z nějž jsem neviděl ani minutu, a v kině jsem se ocitl čistě náhodou (nic jiného nedávali), takže asi nejsem divákem pro tento typ filmů.

Transamerika (2005)

Na film jsem se díval v televizi, protože zrovna nic jiného kloudného neběželo a já byl líný se zvedat z gauče a jít někam ven. Rozhodně této lenosti nelituji. Téma opravdu dost zvláštní a tím i zajímavé, navíc herecky moc pěkně zvládnuté. Film se mi ale hodnotí dost těžko, protože nemám s čím srovnávat, filmů o transsexuálech je jako šafránu. Možná i proto stojí za to tenhle film vidět.

Návrat k vítězství (1981)

Jednu hvězdičku za nápad, jednu za Pelého a jednu za to, že jsem se u toho kupodivu nenudil. Myslím, že bylo natočeno mnohem více a mnohem horších filmů než je tento a tento má alespoň nápad, i když pochybuji, že by se to kdy mohlo stát.