Mluv (2004)

Melinda (Kristen Stewart), přichází do první ročníku střední školy. Jako nováček se nemůže chytit a postupem času se stává předmětem žertů a šikany. Za vše může jediná noc, která vše změnila a o které Melinda mlčí. Jednoho dne, ale vše vypluje na povrch.... Velmi talentovaná herečka Kristen Stewart v jedné ze svých prvních rolí, zajímavý příběh ze střední školy,dobrá muzika,ale přesto něco málo tomuto filmu chybí,jinak bych hodnotil lépe. 60%

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Spisovatel Ben Mears (Rob Lowe) se vrací do svého rodného města Jerusalem´s Lot, napsat knihu o Marstenově domě. Obydlí ve kterém se kdysi stali hrozné věci, si pronajmou dva cizinci. V městečku se najednou začnou ztrácet lidi a brzy výjde najevo, že jeden z obyvatelů Marstenova domu, není člověk, ale upír... Povedené zpracování románu Stephena Kinga, příjemně se na to kouká, a nebýt to tak zbytečně dlouhé,asi bych ještě jednu hvězdu přidal,ale rozhodně příjemné překvapení. 60%

Zlí hoši (1983)

Mike (Sean Penn) je gauner, který ve svých 16 letech okrádá lidi a loupí. Při jedné ze svých akcí, nešťastnou náhodou zabije bratra drogového dealera Paca. Proto je poslán do nápravného zařízení pro mladistvé. Mezitím Mikeovu přítelkyni J.C. (Ally Sheedy) Paco brutálně znásilní. I díky tomu se Mike a Paco setkávají společně za mřížemi, kde je jejich zvájemné střetnutí, jen otázkou času.... Debut plejády herců, v čele s Seanem Pennem, kterému tato role více než sedla. Filmy z vězeňského prostředí mám rád a když se k tomu přidá dobrý a drsný příběh, mé hodnocení nemůže být nižší. 75%

Josefína Mutzenbacher (1970) odpad!

Lady J. příjíždí do svého rodného města. Ministr Marbach je vybrán jako její průvodce Vídní. Lady ho zasvěcuje do svého příběhu, v kterém je nejslavnější prostitutkou města.... Dál už o tomto hnusu psát nebudu,co to mělo být? Komedie? Nesmál sem se!!! Porno??? Kdeže!!! Aspoň náznak erotiky??? Bod mrazu!!! Nechápu vysoká hodnocení,někdo mluví o klasice,ale klasice čeho??? Ruce pryč od tohohle braku. 0%

Stopař (2007)

Jim a Grace spolu chodí a o prázdninách se vydají na výlet autem přes Spojené státy. Jednoho deštivého večera svezou na kost promočeného stopaře. Z něj se vyklube psychopat John Ryder, který se zabíjením doslova baví. A nic ho nemůže zastavit... Nic nového pod sluncem. Původnímu stopaři nesahá ani po kotníky. Sean Bean je jistě dobrý herec,ale aby nahradil Rutgera Hauera, který byl doslova démonický??? To nejde. A kde se poděla ta mrazivá atmosféra? Za scénu s náklaďákem přidávám jednu hvězdu. 50%

Mistr neznámého boje (1993)

Louis (Marc Dacascos) se vrací zpět na svou rodnou Floridu, kde navštíví svého učitele na své bývalé škole. Ten mu zde nabízí práci. Vyučovat bojový sport Capoeira, pro dvanáct nejhorší studentů školy. Jeden z nich pracuje pro svého bratrance, který je šéf pouličního gangu. Tomu se Louis příliš nelíbí a tak nadejde čas, aby se oba utkali... Možná nejlepší role Marca Dacascose, ale ten děj mi připadal dost kýčovitý. Že by si zrovna ti nejhorší studenti, oblíbili nějaké bojové umění, když si ve skutečnosti dokáží udělat respekt jinak? I když tihle moc drsně nevypadají. Ale bojové scény jsou dobré. No max 50%

Téměř dokonalý zločin (2000)

Annie (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v maloměstě. Je známá tím, že umí vykládat karty a věštit budoucnost. Poklidné věštby naruší vražda místní mladé bohaté dívky Jessiky (Katie Holmes). Annie najednou vidí vize, které ji mohou stát život... Vyníkající thriller, se skvělým hereckým obsazením a hudbou,musím řadit hodně vysoko...80%

Halloween (2007)

Michael Myers vyvraždí v 11 letech celou svou rodinu, krom maličké sestry. Dlouhá léta, ho zadržují v psychiatrické léčebně, kde se mu věnuje Dr.Loomis. Po několika letech Michael uteče a vydává se zpět domů,zabít svou poslední sestru... Nemá smysl více rozepisovat,každý fanda ten příběh moc dobře zná. Tentokrát v režii Roba Zombieho, první polovina vyníkající,vystihuje psychologický profil Michaela, ta druhá průměrná, už je jen normální vyvražďovačka teenagerů,kterou najdeme téměř v každém slasheru. Tady ale navíc spousta krve,vulgarit,sexu,nahých slečen,dobré muziky,takže se těším na díl druhý. 70%

Muž v ohni (2004)

Creasy (Denzel Washington) přijímá novou práci. V Mexiku má za úkol chránit děvče (Dakota Fanning) před únosem. Čím více času s děvčátkem stráví, tím víc, se s ní sbližuje. Únosci ale nezahálí a děvče unesou a Creasyho téměř zabijí. Cena za život holčičky je 10 miliónů. Předání se ale nezdaří a tak musí nastoupit do akce zraněný Creasy, který slibuje za smrt děvčátka všem,krvavou pomstu... Jednoduchý příběh, s drsným Danzelem, roztomilou Dakotou a dojemným koncem, dává tomuto filmu režiséra Tonyho Scotta něco navíc...70%

Bota jménem Melichar (1983)

Příjemná rodinná komedie z prostředí základní školy. Honzík jde poprvé do školy a dost ho to trápí, protože jeho kamarád David ještě zůstal ve školce. Jeho sestra Jolana z osmičky se zase zamilovala do o rok staršího kluka Radima. Do toho se ještě ztrácejí bundy a tak nebude o zajímavé situace nouze... Komedie, která nastartovala kariéru režiséra Trošky. Bohužel se u něj jedná možná o to nejlepší, co kdy natočil. Za zmínku už stojí jen jeho nejslavnější trilogie Slunce,seno a taky snad první Princezna ze mlejna. Ale pak??? Ještě počkám,já mám času dost.. 65%