Sex a Lucía (2001)

Hláška: Lucía: - "Co by se ti líbilo víc? Divokej sex s někým, koho neznáš? Nebo sex s někým, koho znáš, máš ho rád, ale taky divokej?" Lorenzo: - "Cože?" Lucía: - "Musíš si vybrat. Divokej sex s neznámou holkou nebo milování s někým, kdo je do tebe blázen a ty ho miluješ? No tak... A upřímně!" Lorenzo: - "S tebou." Lucía: - "Konečně!"

Malý princ (2015)

Hlášky: Malý princ: - "Pojď se mnou hrát!" Liška: - "Nemůžu si s tebou hrát. Nejsem ochočená." & Malý princ: - "Dobré vidíme jen srdcem. To hlavní je očima neviditelné." & Pilot: (na malou holčičku) - "Budeš skvělou dospělačkou!"

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Hlášky: ředitel Norton: - "Tvoje duše patří bohu, tvoje prdel mě." & Ellis Boyd 'Red' Redding: (kouká na Andyho) - "Tady jsou všichni nevinní. To jsi nevěděl? Heywoode, za co jseš tady ty?" Heywood: - "Nevinně! Advokát to posral!" & úředník: - "Ellisi Reddingu, odseděl jste si už čtyřicet let ze svého trestu. Cítíte, že jste se napravil?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "No takhle, podívejte. Ani nemám tušení, co to znamená." úředník: - "To znamená, že jste připraven začlenit se do společnosti..." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Já vím, co si myslíte, že to je. Pro mě je to jen fráze. Politická fráze, aby chlapci jako vy mohli nosit oblek a kravatu a mít práci. Co chcete vědět? Jestli svého činu lituju?" úředník: - "A litujete?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Nemine den, abych toho nelitoval. Ne protože jsem tady nebo protože bych podle vás měl. Dívám se zpátky a vidím toho mladého a hloupého kluka, který spáchal ten zločin. Chtěl bych s ním mluvit a vysvětlit mu jak to chodí. Ale nemůžu. Ten kluk je pryč a tenhle stařec z něj zbyl. Napravit se? To je jen blbá fráze. Tak tam dejte ten štempl, synu, a už mě tím zbytečně neotravujte. Protože, abych řekl pravdu, je mi to u prdele." & (Vězni třídí knihy.) Andy Dufresne: - "Je to o útěku z vězení." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Tak bysme to měli dát pod naučnou, že jo?" & Andy Dufresne: - "Co tam máš?" Heywood: - "Hrabě Monte Chrousta." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "To je Christo, ty debile." Heywood: - "Alexander Duma. O čem dumá?" & Andy Dufresne: - "Na hudbě je krásné to, že ti ji nikdo nemůže vzít." & Warden Samuel Norton: - "Chlap, zmizí jako prd ve větru." & Andy Dufresne: - "Chci Ritu." Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Co?" Andy Dufresne: - "Šlo by to?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Za pár týdnů." Andy Dufresne: - "Týdnů?" Ellis Boyd 'Red' Redding: - "No ano Andy, nemám jí zastrčenou pod postelí." & Andy Dufresne: - "Jsem nevinný, jako všichni ostatní." & Ellis Boyd 'Red' Redding: - "Posílají nás sem na celý život, a tím nám ten život vezmou."

Bohouš (1968) (TV film)

Hláška: Alois Randa: - "Kdyby nebyl on, nebyl bych ani já. Jen si vzpomeňte na tu příhodu, jak jsem tehdy spadl do toho..." Miluška Metelková: - "Do té rokle. To už zná každá veverka! Nejdojemnější na tom je, že zá váma skočil a pak jste nemohli ven oba!" Alois Randa: - "On mě hřál! Hřál mě vlastním tělem, abych nezmrzl!"

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Hláška: Julie Andrýsková: - "On ti nabídl peníze, když uděláš dítě jeho manželce?" Ondřej Andrýsek: - "Jo, je to blbost." Julie Andrýsková: - "Počkej, ty peníze by se nám moc hodily, pro rodinu to musíš udělat." Ondřej Andrýsek: - "Moc se mi nechce, ale dobře tedy." Julie Andrýsková: - "Ty kurevníku, ty chlípníku nemravná!"

Forrest Gump (1994)

Hlášky: Forrest Gump: - "Moje máma vždycky říkávala: 'Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, který kousek si vytáhneš.'" & trenér: - "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to." & Jenny Curranová: - "Byl jsi někdy s holkou, Forreste?" Forrest Gump: - "Chodím s nima na kurzy rodinnýho účetnictví." & Forrest Gump: - "Dobrý den, jsem Forrest, Forrest Gump." armádní řidič: - "A co je mi do toho, na to ti tu každej kašle. Kdo seš. Pro mě seš nula a hni zadkem ty buzno, teďka jsi v armádě." & seržant: - "Gumpe, jaký je váš jediný cíl v armádě?" Forrest Gump: - "Plnit vaše rozkazy, pane seržante." seržant: - "Hergot Gumpe, vy jste snad génius. Nejdokonalejší odpověď, kterou jsem kdy slyšel. Vy musíte mít IQ aspoň 160. Vy máte na víc, vojíne Gumpe." & Forrest Gump: - "Poručíku? Co tady děláte?" poručík Dan Taylor: - "No jo. Šel jsem, kam mě nohy nesly." Forrest Gump: - "Vždyť žádný nemáte, poručíku." poručík Dan Taylor: - "Jo, to vím taky." & Forrest Gump: (na Jenny) - "Nejsem moc chytrej, ale vím, co je láska!" & Forrest Gump: - "Tak ty jsi máma..." Jenny Curranová: - "Jmenuje se Forrest." Forrest Gump: - "Jako já..." Jenny Curranová: - "Je po tátovi." Forrest Gump: - "Jeho táta se taky jmenuje Forrest?"

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Hlášky: Anna: - "Aha! Tady ještě vládne středověk!" děda: - "Co tím chceš říct?! Například!" Anna: - "Že se tady neuklízelo od třicetiletý války. Například!" & Luboš: - "Ale Aničko, miláčku, každý kluk si myslí, že nejkrásnější místo je tam, kde se narodil. Ale kdybych věděl, že se ti tu nebude líbit, tak bych se byl narodil někde jinde!" & děda: - "Ty mu určitě doma nic nedopřeješ. Dám za to krk, že ani nevíš, po čem prahne ta jeho dušička." Anna: - "Ale vim. Šimpanze by chtěl, chudinka. Aby se nám houpal v pokoji na lustru." děda: - "To je toho. Když já byl v jeho věku, tak jsem chtěl chovat v neckách velrybu." Anna: - "A víte, že mě to ani moc nepřekvapuje? Co nestačil zdědit po tátovi, to mu zůstalo po vás." & Vašek: - "Já jsem si myslel..." Luboš: - "Víš Anno, on si Vašek myslel, že..." Anna: - "Netlumoč! Já si poslechnu originál." & Luboš: - "To jsem nevěděl, že jsi tak staromódní." děda: - "Vy dva jste zase hrozně moderní. Máte osmiletý dítě a už plánujete svatbu!" & posádka Máni: - "Budeme zachraňovat náčelníka horské služby." pošťák: - "Luboše? On je raněnej?" posádka Máni: - "Proč by měl bejt raněnej?" pošťák: - "Protože jinak by slez po laně jako támhleten kluk." Anna: - "Vašku! No počkej!" děda: - "Ne, Anno! Za ten výkon zaslouží pochvalu!" Vašek: - "Tatí! Odjistit! Jde po mně máma!" & Anna: - "Všichni jste podvodníci!" děda: (převlečený za vodníka) - "Já ne, já jsem jenom vodník." & Luboš: - "A co máma, zlobí se pořád?" Vašek: - "Zlobí, čím dál tím víc." Luboš: - "A mluví s tebou?" Vašek: - "Mluví, čím dál tím míň. & Vašek: - "Místo řízků jsme měli třikrát kyselý rybičky." děda: - "A proč?" Vašek: - "Protože je mám děsně nerad." Luboš: - "Krucinál! To je práce se ženskejma!" & Vašek: (v telefonu) - "Klokan přiletí v březnu!" děda: - "Cože?" Luboš: - "Ále, Vašek chce jít do zoologický zahrady."

Notting Hill (1999)

Hlášky: (O jejích filmech.) William Thacker: - "Co se ti na tom líbilo nejvíc?" mladá herečka: - "Natáčení s Leonardem." William Thacker: - "Da Vincim?" mladá herečka: - "DiCapriem." William Thacker: - "Aha. On je tvůj oblíbený italský režisér?" & (William Thacker dělá rozhovor s herci pro časopis Kůň a pes.) William Thacker: - "Ztotožnil jste se s postavou, kterou hrajete?" herec: - "Ne." William Thacker: - "A proč ne?" herec: - "Protože hraji lidožravého a psychopatického robota!" & Spike: - "Ten jogurt je nějakej divnej." William Thacker: - "To není jogurt, ale majonéza." Spike: - "Aha. Tak to jo." (Znovu si nabere.)

Sněženky a machři (1982)

Hlášky: profesor Karda: - "Tak čí je ta flaška? Dozvím se to?" Viki Cabadaj: - "Já to nechápu, pane profesore. To mi musela dát do batohu asi máma, nebo sestra, to ona vždycky, na přilepšenou." & Radek Převrátil: - "Já bych měl první individuální žádost. Kdy si budeme moct postavit toho sněhuláka?" profesor Karda: - "Tak to je teda materiál." & Karel Mácha: - "Teda ty máš ale péro, Viki." Viki Cabadaj: - "To víš, kamaráde! & Radek Převrátil: - "Tak tenhle lyžák je ztracenej." Viki Cabadaj: - "Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?" & Radek Převrátil: - "Já bych chtěl být vždycky sám sebou." profesorka Hanka: - "Ale? A že teď stojíš jako Cabadaj." & spolužačka: - "Karle, co to máš na sobě?" Viki Cabadaj: - "No co co? To jste ještě neviděli chlapa v pyžamu?" spolužačka: - "Chlapa jo, ale Máchu ne..." Karel Mácha: - "To je po dědovi, přece se to nevyhodí..." & Radek Převrátil: - "Pan Prtko?" instruktor Vláďa Brťka: - "Ne Prtko. Brťka!" Radek Převrátil: - "Prťka. Pane Prťka, vydržte u aparátu, moment, přepojím, ano. Vydrž, Prťka, vydrž!" & instruktor Vláďa: - "Stopa Viki, stopa!" Viki Cabadaj: - "Leda hovno!" & instruktor Vláďa: - "Karle, vstaň s tý země, nastydneš!" Karel Mácha: - "Polib mi prdel..."

Medianeras (2011)

Hlášky: Martín: - "Internet mě přibližuje ke světu, ale vzdaluje od života." & Martín: - "Je v 21. století něco víc odrazujícího než prázdná složka Doručené?" & Martín: - "Mám takovou metodu. Nějakej buddhistickej gen, kvůli kterým veselý dny nejsou tak veselý a smutný dny nejsou tak smutný." Mariana: - "Spirituální termostat. A co když nefunguje?" Martín: - "Beru Rivotril."