Gully boy: Kluk ze štrýtu (2019)

Hláška: Murad: - "Nebudu měnit svoje sny, aby se shodovaly s realitou. Změním realitu, aby se shodovala s mými sny."

Báječná léta pod psa (1997)

Hlášky: Pepíček: - "Ema m-m-má m-m-m-má-mu." soudružka učitelka: - "Dobře Pepíčku, a teď třeba... Kvido. Zkus nám přečíst něco ty." Kvido: - "Ema mele maso. Ema mele maso? Co je tohle za krávovinu?!" & Kvidův otec: - "Jenom šílenec může přivést do tohoto světa vlastní dítě."

Anděl Páně 2 (2016)

Hláška: (Petronel rozlije svatomartinské víno a přijde Bůh.) Bůh: - "Petroneli, Petroneli." Paní Marie: - "Jako kdyby se to tobě nikdy nestalo." Bůh: - "Ale." Paní Marie: - "A ta potopa světa bylo jako co?"

Shrek 2 (2004)

Hlášky: Oslík: - "Hlídal jsem vaše hnízdečko lásky!" Shrek - "Oh... myslíš tím, žes třídil poštu a zalejval kytky?" Oslík: - "Jo, a krmil rybičky!" Shrek - "Já nemám rybičky." Oslík: - "Už jo." & Oslík: - "Tady bydlí Béda Trávníček! To bude kolo plný slev!" & Oslík: - "I osli mají svá práva. Měli byste mi říct, že mám právo mlčet." Shrek - "Oslíku, ty máš právo mlčet. Jenže toho nejsi schopen." & Oslík: - "A tohle křoví vypadá jako Halina Pawlovská." & Kocour: - "Jdeme do číča klubu!" Oslík: - "Promiň, nemám náladu." Kocour: - "Neboj, seženeme ti tam nějakou mulu." & Dobrá víla - "U bratří Grimmů, co se to tady děje?!?" & Oslík: - "Podívejte se na naše malé mutantíky!"

Čert ví proč (2003)

Hlášky: Lucifer: - "Apoleno, Apoleno, vystrč jazyk po koleno!" & Lucifer: - "Chceš perly? Dám ti perly!" Apolena: - "Ty hoď radši sviním!" Lucifer: - "Tak tolik jich zase nemám..."

Bohemian Rhapsody (2018)

Hláška: (Po poslechu písně Bohemian Rhapsody.) Ray Foster: - "Vždyť to trvá celou věčnost, celých 6 minut!" Freddie Mercury: - "Lituju tvou ženu, jestli je podle tebe 6 minut věčnost."

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Hlášky: Legolas: - "Slunce vstává rudé. Tuto noc byla prolita krev." & (Gimli si obléká kroužkovou košili dělanou na člověka.) Gimli: - "Kdybychom měli čas, nechal bych si to upravit." (Pustí košili, ta je mu strašlivě dlouhá.) "Je mi to trochu těsné přes prsa." & (Gimli nadskakuje, aby viděl přes hradby.) Gimli: - "Co se tam děje?" Legolas: - "Mám ti to vyprávět? Nebo ti mám najít nějakou bednu?" & Legolas: - "Konečný počet – čtyřicet dva." Gimli: - "Čtyřicet dva? Na ušaté elfské princátko to není špatné. Já už jich mám v kapse třiačtyřicet." (Legolas střelí šíp do skřeta, na kterém Gimli sedí.) Legolas: - "Třiačtyřicet." Gimli: - "Ten už byl mrtvý." Legolas: - "Ještě sebou škubal." Gimli: - "Škubal sebou, protože měl v mozku zaraženou mou sekyru!" & Gimli: - "Žádný špičatý ucho mě nepřekoná." & Pipin Bral: - "Měl jsem v noci nádherný sen. Viděl jsem veliký sud plný dýmkového koření." & Stromovous: - "Právě jsme se dohodli." (Odmlčí se. Hobiti chvíli čekají.) Smíšek Brandorád: - "Ano?" Stromovous: - "Sdědil jsem entímu srazu vaše jména a shodli jsme se, že nejste skřeti."

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Hlášky: Bilbo Pytlík: - "Někteří dokonce říkají, že jedinou vášní hobitů je jídlo. Což je poněkud nespravedlivé, protože máme také živý zájem o vaření piva a kouření dýmkového koření." & Gandalf Šedý: - "Hobiti jsou opravdu úžasná stvoření. Za měsíc víš o jejich zvycích první poslední, a přece tě po stu letech zase překvapí." & Frodo Pytlík: - "Jsou tam znaky. Nějaký elfský jazyk. Nepřečtu to." Gandalf Šedý: - "To přečte málokdo. Je to jazyk Mordoru a tím tady mluvit nebudu." Frodo Pytlík: - "Mordor." Gandalf Šedý: - "V obecné řeči to zní: 'Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže'." & Gandalf Šedý: - "Tak tys poslouchal za dveřmi?!" Sam Křepelka: - "Vždyť tu žádné dveře nejsou. Jen jsem stříhal trávu pod oknem." Gandalf Šedý: - "Není na stříhání trávy trochu pozdě?" Sam Křepelka: - "Slyšel jsem rozčilené hlasy." Gandalf Šedý: - "Co jsi slyšel? Tak mluv!" Sam Křepelka: - "Nic důležitého. Jen o nějakém prstenu a o Temném pánovi a něco o konci světa, ale prosím vás, pane Gandafe, neubližujte mi. Neproměňujte mě v nic nepřirozenýho." & Frodo Pytlík: - "Kéž bych ten Prsten nikdy nebyl nedostal. Nic z toho by se nestalo. Přál bych si, aby se nic z toho všeho nestalo." Gandalf Šedý: - "To každý, kdo se takového času dožije, ale my o tom nerozhodujeme. Rozhodovat můžeme jen o tom, co uděláme s časem, který nám byl dán." & Galadriel: - "I nejmenší človíček může změnit budoucnost." & Galadriel: - "Nést Prsten moci znamená být sám." & Pipin Bral: - "A co snídaně?" Aragorn: - "Tu už jsme měli..." Pipin Bral: - "Jednu ano. Ale co druhá snídaně?"