Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Pro mě osobně nepřekonaný pilot ze všech sci-fi seriálů. Geniální hudba a tak strašlivě démonický Apophis.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Některé díly hrozná nuda, často řeším rychloposuvem, ale jiné díly jsou doslova geniální. Díl Window of oppurtinity (4.řada) je prostě bezesporu naprosto nejfamoznějším dílem, plným hlášek. Ale jinak, co se dá říct na kult, na kterém vyrůstám od malička. NIC... 1.řada - 100% : obsahuje nejpovedenější díly z celého seriálu, 2.řada - 100% :hlášky a díl Fifth race; 3.řada - 80% :začíná zpomalovat, 4.řada - 100% : Window of oppurtinity; 5.řada - 90% : pomalý nástup Anubise k moci; 6.řada - 70% WTF, kde je Daniel?, 7.řada - 100% - jedny z nejlepších dílů vůbec, 8.řada - 80%: Jack postupně odpadá:-/; 9.řada - 60% ..tak Ori teda neee; 10.řada - 50% :rozladění pokračuje, některé díly jsou prostě stupidní, a kde je kua Jack??Ale i přes to všechno je to moje srdcovka, na které vyrůstám už nějakých ehm 10-11let?A mezi námi, závěrečný díl Unending považuji narozdíl od spousty fanoušků za nejdůstojnější rozloučení se seriálem, jaké mohlo být. EDIT 2021: I po strašně let opakovaně sjíždím SG a musím říct, že pořád jde o jeden ze seriálových milníků. Některé díly totální výplň, ale jiné jsou nabouchané emocemi i skvělými hereckými výkony. Jo a Window of Oppurtinity je pořád nejlepší díl ze všech!

Hvězdná brána (1994)

Nejlepší Emmerichův film. Miluju ho, hlavně díky tomu, že porodil jeden z nejúspěšních seriálů Stargate- SG1 a další spin-offy. A beztak je RD Anderson lepší a vtipnější O'Neill než Russelův...

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Seriál je skvělý, má opravdu pár vymazlených epizod, ze kterých proudí neuvěřitelné hlášky, zejjména zásluhou Davida Nykla. V poslední páté řadě sice ztrácí již dech, ale to neznamená, že by to kvalitu seriálu snižovalo. Jediné co neni moc vychytané, jsou herci. A postava jménem Teyla je absolutně nesympatická, koulí těma svýma očima a pronese vždycky trapnou hlášku...

Terminátor (1984)

Co dokáže Cameron udělat za 6mil dolarů? Kult Terminátora, bez kterého si nedovedem představit dnešní svět a Arnolda, pro kterého Termouš znamenal životní roli. Ovšem pro mě prim stále hraje druhý díl...

Návrat do budoucnosti III (1990)

Sice trošku parodie na westerny všeho druhu, ale ujetost a šílenost to neztrácí ani na vteřinu. Rozhodně důstojné uzavření téhle podařené šílené trilogie.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Scény v budoucnosti jsou asi nejlepší. Tenhle díl se mi líbil z trilogie vždy nejvíce.

Návrat do budoucnosti (1985)

Geniální začátek geniální trilogie, která je občas plná neuvěřitelných technoblábolů, a neuvěřitelných scén. Úžasně šouplý Christopher Lloyd, klukovský Fox, no prostě jedním slovem skvělé!!!

Matrix (1999)

Kult.Nic jiného. Tenhle film je bez nadsázky přelomovým snímkem, který žánr posunul o notný kus někam jinam. Pamatuji si, že jsem děj pochopil až po třetím shlédnutí. A stále mě z něho mrazí. Miluju Matrix. Tenhle film patří navždy do mé TOP 5

Forrest Gump (1994)

Životní role jako stvořená pro Toma Hankse. Mistrovsky natočený příběh o chlapci, kterému příroda inteligenci zrovna nenadělila, ale štěstí toho má zatraceně dost. Zajímavé je, že ve filmu se objevuje (krom zcela nepokrytě viditelných) i celá řada skrytých odkazů a parafrází na americkou kulturu, kterou prostý středoevropan ani nedokáže v kontextu filmu vyčíst, nato pochopit... Film, který v téhle uspěchané době dokáže pohladit na duši a člověk pak po skončení filmu jenom nerad odlepuje oči od obrazovky. Jasných 100%