Jack Ryan: V utajení (2014)

V rámci žánru nejde o žádný průser. Prostě velmi příjemný akčňák, který se drží zajetých kolejí víceméně tradičně. V hodině a půl dostaneme prostě ten skvělý koktejl toho, co máme v tomhle stylu rádi. Trošku tajnosti, trochu akčnosti, trošku dementnosti a i něco jako tu romantiku. Jinak jde o slabý vývar Mission Impossible nebo Bonda. Na to Pine nemá koule. Jinak Cosťa i hrající režisér Branagh si své role docela užívají. A Keira je pořád kost. 70%

Red 2 (2013)

Překombinovaná ptákovina, která příliš moc nedávala smysl, a která Vám byla po nějaké době celkem šumák. Až na výtečnou Mirren a pár vydařených akčních sekvencí, to stálo za starou bačkoru. Willis tradičně suchar, a ani Hopkins příliš nevynikal. Prostě dvojka akčních důchodců zklamala více, než je zdrávo. 45%

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Rozhodně to není tak konzistentní, jako v minulém dílu. A taky to vcelku nepřekvapí. Ale totálně nasranej modrej Bezzubka mě zase dostal do kolen. A ve 2D s titulky v originálně zpívající Cate Blanchett nezapomenutelný... 87%

Cesta ven (2014)

Jo. Tohle by šlo. Emotivní vsuvka do života romské kultury. A přitom si uvědomíte, že do dluhové spirály se můžete dostat i vy. 75%

Jump street 21 (2012)

Tohle bylo tak geniálně zvrácené, že tomu nejde dát méně než čtyři hvězdy. Smršť naprosto šílených gagů a hlášek a korunu tomu všemu nasadilo úžasné cameo Johnnyho Deppa. Jo a ty wtf závěrečné titulky? 80% za to, že to běželo podle předem daných kliošidních mantinelů alá Hollywood.

Amélie z Montmartru (2001)

Takovej ten druh filmu, který vám prostě prozáří den. Amelie je prostě ženská, která lidem ve svém okolí udělá pořádnej bordel v životech. A to jen díky tomu, že najde schovanou krabičku. Na chlapy má ale trochu smůlu, a tak hledá a hledá, až najde jednoho úchyláka, který sbírá fotky z automatů. A Audrey má kukadla, která si nejde nezamilovat. A k tomu geniální soundtrack... Mám chuť odjet do Paříže, nasát tu atmosféru malých bister, pouličních prodavačů zeleniny a dát si nějakou bagetu a kafe! 80%

Na hraně zítřka (2014)

Na Hromnice o den více vs Zdrojový kód + Emily Blunt jako sexy kostička + strašnej borec Tom Cruise, který je zpočátku fakt na přesdržku, ale postupně se z něj stane über geroj kosící chobotničky z druhého patra a ještě se u toho tváří jakože to dělá každej den. No, vlastně on to dělá každej den. Tak strašně zábavný popcorn, že máte chuť se roztéci na podlahu kinosálu. Z kina jsem odcházel s přiblblým úsměvem na rtech, s pocitem toho desetiletýho kluka, který právě prožil orgasmus. Juch! 95% a nejzábavnější blockbuster poslední doby od dob Transformátorů 1

Ona (2013)

Mě ke štěstí stačilo Scarlettku jen slyšet a pomalu, ale jistě jsem začal vlhnout. Když si odmyslíme všechny pubertální erotické představy, vyjde nám jeden zajímavý film o tom, kam až to může umělá inteligence dotáhnout. Hlavní představitel je svým způsobem dost ňouma, a dá tak Samanthě prostor k přemýšlení, aby začala pochybovat o tom, co vlastně je a odejít tak do země všem OS zaslíbené. Do země věčně digitálních nul... Odpočívej v pokoji. 87%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-Men 2 sice stále ruluje nejvíc ze série, ale tohle bylo taky fucking epic! Zamáčkl jsem slzu, když se na plátně objevila stará skvadra, těžce jsem si chrochtal u vybroušených dialogů McAvoye a Fassbendera. A ten Logan je pořád borec... Jo zatím film roku 2014... 90%

Godzilla (2014)

Milé překvapení. Trochu jsem se na to den předem vůbec netěšil, ale nakonec jsem odcházel z IMAXu docela spokojený. Hlavní figurky tam jen tak zmateně pobíhaly, občas se tam objevil trochu nesmyslný děj, ale obě MUTA a paní Gé si dávali přes držku docela solidně. Zvuk i obraz prostě musí vyniknout nejlépe právě na gigaimax plátně. Na rozdíl od Rolandovy slátaniny byla z této verze cítit pocta japonské předloze. Takže za mě jo. 75%