Království (2007)

Jestli někdo umí lépe znázornit mentalitu lidí z blízkého východu, tak mi ho ukažte. Peter Berg je totiž odborník na slovo vzatý. Tenhle spíše vyšetřovací, detektivní thriller totiž naprosto vynikajícím způsobem ukazuje zároveň život pod půlměsícem. Akce je tu spíše v pozadí, ale když už přijde, je to pastva pro oči i uši. Kromě přeslazeného závěru, kdy statečný SalaamAlejkum položí život za chrabré Amíky, je to vřelý, inteligentní thriller, který se neštítí ani občasného vtipného pomrknutí. 80%

Špinavý trik (2013)

Dvě hodiny tlachání o hovně. Film, co se pyšní přívlastky deseti nominací na Oscara, tunou hollywoodských elitních herců, veleváženého režiséra a přitom vlastně během těch 138 minut neřekl vůbec nic. Jen se točil na nesmyslných žvástech okolo jednoduché zápletky. Tohle je teda skutečně epic fail. Za všechno, co tenhle film táhlo, bylo vlastně jen totální herecké nasazení geniální Lawrence. Jinak je ten film doopravdy o ničem a nechápu takové pozdvižení kolem něho. I dvouhodinový dokumentární film o rozmnožování jepic je zábavnější než tohle. Jak píše verbal: "Snaží li se někdo namalovat na zeď kosočtverec, bude to pořád kunda, i když pečlivě namíchá barvy a použije exkluzivní štětce z koňských žíní. " 30%

Na život a na smrt (2013)

This is fucking Peter Berg!!! Tohle je naprosto kulervoucí dvouhodinovej emerickej patos zabalenej v tak nesmírně božím obalu, že každej chlap, co má koule na správném místě, musí zaručeně uronit minimálně dvě slzy. Představte si, že více než dvě třetiny filmu do sebe šijí dvě strany - osamocení hrdinové od strýčka Sama proti miliardám vousatým Usámům. Do toho výbuchy, střílení, zase výbuchy a odvaha. Jasně, je to udělaný tak, aby Amíci z toho něco měli, ale já si tohle fakt užil. A proto půjdu zabít pár nepřátel do Call of Duty :-) 90%

12 let v řetězech (2013)

Strhující sonda do života nejhoršího lidského strádání, plný bolesti, utrpení a nesmírného psychického vypětí. Na jednu stranu trochu staromilský styl vyprávění, ale na druhou stranu je pro někoho přesně to, co hledá. Opravdu jsme my, jakožto lidské bytosti, byli (a stále jsme) schopni něčeho takového? Uff, asi brzy změním příslušnost z kategorie lidská do kategorie zvířecí. 85%

LEGO® příběh (2014)

Kostkorvoucí zábava. V kině jsme byli čtyři chlapi, milenecký pár a zbytek děti.. A řvali jsme smíchy jen my. Tolik pestrobarevných nápadů narvaných do nejúžasnějších 100 minut. Tolik odkazů na popkulturní fenomény, že to člověk nestíhal sbírat. Rozhodně velmi velmi velmi milé překvapení...protože je tu všechno božííí... 95%

RoboCop (1987)

Brutální film, béčkový look, spousta cheesy hlášek a Dick, co má padáka. Na svou dobu tenhle film vypadá mnohem dražší, než ve skutečnosti stál. Krvavé eRko je na místě, občas si říkám, jak asi vypadala původní X verze. 75%

Odstřelovač (2007)

Opatrný nadprůměr. V podstatě takový klasický emerický akčňák, ve kterém jde Wahlberg Marky Mark proti všem, protože ty svině, který ho chtějí zabít, jsou úplně všude. Akce nepostrádá náboj, ale jinak od toho rozhodně víc nečekejte. 70%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Rakovina a zároveň se smát? Ehm, jo jde to v téhle dramedii, která v jednu chvíli kloubí přímo až absurdní gagy a v druhé chvíli nenechá jedno oko suché. Ale ti dva si to rozhodně užívají. Přeci jen, ta bláznivá jízda k moři musí být něčím okořeněná. 80%

Drž hubu! (2003)

Skvělý Depardieu, který luxusně hlásí na božího borce Rena. Kombinace těhle dvou vyústí v mnoho bláznivých gagů a vykouzlí nejeden úsměv. 75%