Minority Report (2002)

Pro mě klasické průměrné sci-fi, kterému nemám co vytknout a pochválit můžu snad jen originální námět. 60%

Mongol - Čingischán (2007)

Umělecky natočený příběh, který není ani tak historickým bitevním filmem, jako spíše životopisným dramatem, doplněný krásnýmy exteriéry, dokonalýmy kostýmy a celkovou autentičností. Škoda jen, že některé pasáže Temudžinova života jsou přeskočeny. Nevidíme tak například, jak přiměje Mongoly, aby přijali jeho zákony.

Vetřelci (1986)

U mě o dost lepší než jednička, ovšem bez hororové atmosféry. Bojové scény jsou zbytečně rychle sestříhané a hodně "ublikané", takže nic přehledného. Výtka ode mě taky patří obsazení protivné "ramboidní" Vasquezové... Nejlepší scény: facehuggeři v laboratoři, objevení královny kladoucí vejce, celý fenomenální závěr od roztrženého Bishopa, přes boj Ripleyové s královnou až po otevřené dveře do prostoru.

Nanga Parbat (2010)

Reinhold Messner už navždy zůstane přední ikonou světového horolezectví, polárnictví a ztělesněním dobrodružství. I jeho začátky však byly krušné, navíc promítající se do budoucnosti. O tomto a o mnohém dalším vypovídá tento snímek, podle mého názoru celkem dobře natočený. Zajímalo by mě, jestli se sám Reinhold účastnil natáčení filmu jakožto poradce.

22 výstřelů (2010)

Mafiánská střílecí vyvražd'ovačka klasického střihu se vším všudy. 4**** za Jeana Rena.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Příliš mě tento příběh neoslovil, ale ta část, odehrávající se po 2000 letech a samotný konec jsou pěkné.

Slzy slunce (2003)

Syrové, drsné akční drama a pravdivý obraz dnešních problémů mnoha afrických států. Moc povedené, snad jen konec mohl být vyšperkovanější. 90%

Sunshine (2007)

Dusná atmosféra na lodi by se dala krájet, nervy drásající napětí s dávkou tajemna z tohoto snímku vybuchuje jako sluneční erupce, navíc s podle mého názoru dobře zvoleným hereckým obsazením a řadou zajímavě řešených speciálních efektů. 90%

Čistá duše (2001)

Po shlédnutí tohoto životopisného dramatu jsem skálopevně přesvědčen, že Jennifer Connelly a Russell Crowe jsou zárukou kvalitního filmu. R. Crowe i tady dokazuje, že dokáže zahrát i jiné role, než drsňáky. Bettany a Harris, jakožto představy bezchyby.