Mzda strachu (1953)

Nadčasově natočené, napínavé, dobrodružné.

Ostrov (2005)

Tak to byl nářez, a o to větší, že by tento film mohl být scénářem vývoje naší společné budoucnosti. Celé to od začátku šlape na 100%. Nemám absolutně co vytknout, jen do nekonečna chválit. Další skvělé sci-fi.

10 000 př. n. l. (2008)

Zajímavé - obrovský šavlozubý tygr se dřevem, které jej drží v pasti nepohne, ale 5x menší člověk ano... a to je jen jeden z mála heftů tohoto filmu...

Voják (2006)

Pitomé, předvídatelné a rádobyvtipné. Nejvíc se mi líbilo, jak zmlátil ty dva chlápky v maskáčích, co jej svázali k židli a ani si nevzal jejich zbraně... Navíc nevím jak by se i takový hromotluk jako je on tvářil, kdyby ho vzali kladivem po žebrech (viz jedna z posledních scén).

Válka světů (2005)

Velkolepé, trikově bohaté, bez zbytečných keců a srdceryvných patriotistických scén. 90%

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Jako samotný film by to ještě šlo, ale jako pokračování prvních dvou kultovek mi to příjde nastavované a zplácané ze všech tří filmů dohromady.

Vetřelec ³ (1992)

Výběr lokace je v pořádku, ale výběr věřících vězňů už tak št'astný není. Oproti předchozím dílům nesmírně ukecané, spousta rádoby hlášek se vůbec nehodí... Vetřelec není ani z poloviny tak brutální a propracovaný, jak jsme byli zvyklí, navíc jde skoro pokaždé vidět jen v rychlém střihu. Celkově to není zlé, ale od Finchera, (ikdyž není sci-fi režisér), jsem čekal více, takže zklamání.

Svět zítřka (2004)

Tato "retro sci-fi" mi trochu připomíná atmosféru Verneovek. Výborné technické hračky, na které je radost pohledět, decentní humor a v neposlední řadě dobrá hudba. Moc potěšilo a vrátilo do klukovských let. 90%

Čtvrtý druh (2009)

Coby milovník všemožných záhad a nevysvětlitelných jevů jsem s tímto snímkem nadmíru spokojen. At' už je to s autenticitou použitých záběrů jakkoli, každý má právo na svůj vlastní názor. Skvěle natočené. Obrovská dávka napětí, tajemna a místy i hrůzy.