Černá labuť (2010)

Další skvělý film od Darena Aronofskyho s krásnou (ikdyž trochu hubenou) Natalií Portman, která jakoby se baletkou už narodila. Překvapila mě kráska z východu Mila Kunis. Neholduju baletu, ale jako drama skvělé.

Temný úsvit (2006)

Filmy z vietnamské války nevyhledávám. Pro mě průměr. Jinak výborný herecký výkon Steva Zahna a Jeremyho Daviese, hlavně za začínající šílenství z dlouhodobého zajetí. Christian Bale jako vždy sympat'ák (v českém dabingu má propůjčený opravdu otřesný hlas). Klobouk dolů před zhubnutím hlavních hrdinů, dodalo to na autentičnosti.

Equilibrium (2002)

Shrnul bych to asi takto: akční střílečková sci-fi z černobílého utopického světa budoucnosti. Hlubší dojem u mě nezanechala. Bez jakýchkoli emocí šla shlédnout. Obleky a styl boje mi připomínal Matrix.

Philadelphia (1993)

Vynikající Tom Hanks, jinak klasické soudní drama o věcech, o kterých se kdysi moc nemluvilo. Mě nedojalo, ale věřím, že všichni čtyřprocentní se topili v slzách...

Oliver Twist (2005)

Začátek byl perfekní, pak už film pouze "plynul". Musím ale pochválit kostýmy, architekturu a atmosféru starého Londýna a sympatického mladého herce Barneyho Clarka.

Cesta (2009)

Tak nějak by mohl vypadat postapokalyptický věk i ve skutečnosti, který vyvolává otázky: kam směřujeme nyní?, nebo podaří se nám navrátit svět do předešlé podoby? Dosti depresivní a syrové dílo.

Děrsu Uzala (1975)

Ještě před pár dny jsem tento film neznal, ale ihned po shlédnutí se stal klenotem ve sbírce filmů mé krevní skupiny. Překrásný příběh o kráse a dobrodružství života v přírodě, o pravém přátelství a střetu odlišných světů.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Celkově musím dát celému seriálu (tuším 78 epizod) nejvyšší hodnocení, i přesto, že nejsou všechny díly stejně dobré. Osobně mám nejradši Budku a Kolečka. Celý seriál nepostrádá humor, nápady, propracování, skvělé zvukové efekty atd. Prostě KULT.

Drsný časy (2005)

Celý film jsem se výborně bavil, ikdyž mexická část je trochu oddychovější. Děj ale opět nabere spád až do dramatického finále. Christianu Baleovi role sedla jako "prdel na hrnec".

Klub rváčů (1999)

Od tak kultovního snímku jsem očekával daleko větší nášup. Neohromil ani nezklamal.