• Pohádka

Dobrý ročník (2006)

"Odpusťte mým rtům.. Nacházejí potěšení na těch nejnečekanějších místech.."

Terapie láskou (2012)

"Svět ti do neděle zlomí srdce na deset způsobů. To je jisté. Nedokážu vysvětlit proč. Ani to šílenství, ať už moje, nebo cizí. Ale hádejte co.. Neděle je zas můj oblíbenej den.."

Nejvyšší nabídka (2013)

Film měl pro mě jednu velkou slabinu a tou bylo obsazení=výkon Sylvie Hoeks. Vůbec mi tam nesedla.

3Bobule (2020)

Podivná zápletka, křečovitá Tereza Ramba, jako kdyby dal režisér pokyn, aby se dvě hlavní představitelky usmály až na konci filmu, patos s dětmi. Pojď, vezmeme dron, natočíme záběry Pálavy při západu slunce a zacinkáme sklenkama. Ono se to ujme.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Dvakrát jsem v televizním seriálu litovala muže, kteří museli hrát zamilované mládence a opěvování svých lásek jsem jim anin za mák nevěřila. Prvním byl nebohý Paolo v Cirkusu Humberto v podání Josefa Laufera s jeho Helenou a druhým byl F. L. Věk zamilovaně hledíc do očí panny Márinky..

Nesmrtelná hvězda Božena Němcová (1997)

"Neodháněj nikdy lásku od sebe, je jí tak málo na světě.." Dokument je opravdu hodně jednostranný, asi to nebylo v životě Boženy Němcové takto černobílé. Z jiných zdrojů se dovídáme i názory z druhé strany dcery Theodory, manžela.. Po přečtení Korespondence I a II jsem na něj změnila názor a nevidím v něm despotu, ale starostlivýho, a milujícího otce i manžela.

Portrét dívky v plamenech (2019)

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Některé scény byly příliš zdlouhavé a opakované (dlouhé záběry obličejů), děj se sunul velmi pomalu, ale kamera byla krásná a já si kostýmní drama vždycky užívám..

Joker (2019)

To je život, a i když se k smíchu zdá, někoho těší, když Váš sen pošlapá..

Čertí brko (2018)

Nemám ráda politickou agitku, natož v pohádce. Jan Cina mi zde kupodivu nevadil.