Malý princ (2015)

Velice příjemné překvapení, které mi udělalo neskonalou radost. Malý princ není příběh o malém princi. Je to o malé holčičce v dospělém světě plném pravidel, který ji nedovoluje prožívat dětství. A tak se spřátelí s podivuhodným staříkem, který jí začne vyprávět o chlapci, kterého kdysi potkal v poušti po havárii letadla. ... Prostě originálně zpracovaný známý příběh, kde funguje vše a emoce z něj jen prýští. Umělecky i vypravěčsky vypiplané s inteligentním scénářem. Může si snad člověk přát víc? Možná ano, ale těžko si to dokáži představit. 80%

X-Men: Apokalypsa (2016)

Oproti minulému dílu kvalitativní propad. Založit příběh na nezajímavém padouchovi, který chce zničit svět, je již nuda. A ostatní postavy se již též nehnou ze svých míst. Vše, co můžeme vidět bylo viděno v minulých filmech, a to dokonce lépe. Řešit logiku a stárnutí postav (film se odehrává deset let po předchozím filmu) nemá smysl. A tak si občas můžeme vychutnat jen nějaké dílčí chuťovky, které sice nastolí úsměv na tváří, ale zopakovat si tuto podívanou rozhodně nechci. 65%

Lovec: Zimní válka (2016)

Pokračování, od kterého jsem moc nečekal a dostal jsem příjemnou, rychle plynoucí oddechovku, kde postavy jsou srozumitelné, funguje mezi nimi chemie, akce je přehledná a příběh odsýpá jako u předchozího dílu. Tedy nenudil jsem se a celkově kvalitou hodnotím podobně jako předchozí snímek. 75%

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Pro mě jeden z nejlepších animáků roku 2016. Příběh detektivní a inteligentní. Svět promyšlený a fungující. Idea příběhu srozumitelná a aktuální. Prostě animák, který je určen nejen dětem, ale i dospělým. Disney prostě jede jako mašina nejen kvantitativně, ale i kvalitativně. Klidně více takových story, protože těch tu je čím dál méně. Tleskám ve stoje a rovnou napaluji plný počet, protože jsem se tak bavil, že jsem v tom chybu ani nehledal, natož abych jí našel. 85%

Kořeny (2016) (seriál)

K té páté hvězdičce chyběl jen kousíček. Krásná, emotivní mozaika několika generací otroků během významných amerických dějin 18. a 19. století. Černí herci hrají výborně. Obzvláště mě potěšil Forest Whitaker. U bílých to u mě jednoznačně vyhrál Jonathan Rhys Myers, jemuž prostě jdou autoritativní, komplikované postavy (jako Jindřich VIII. také zářil). Mělo to vše, co si od takové minisérie přejete. Často černobílé charaktery (nejen tedy navenek, ale i uvnitř). Hlavní hrdiny, kterým fandíte a celou řadu útrap, které musí vaši miláčci překonat, aby došlo k ne/naplnění jejich cílů. Velice povedené! 80%

Hardcore Henry (2015)

Akční jízda plná úžasných kaskadérských vylomenin, nad nimiž většina chlapů jako já bude výskat radostí. Celé je to jinak ploché a bez příběhu. Vše zde je pro akci a ta je excelentní. Pokud znáte nějakou - jakoukoli akční hru - tohle je přesně jako ona. A bůh ví.... třeba jednou budou mít hry i takovouhle grafiku. Nicméně za ten zážitek palec nahoru. 75%

Captain America: Občanská válka (2016)

O fous lepší, než Age of Ultron, ale i tak prostě očekávání byla výše. Postavy zde fungují, jejich interakce mezi sebou je pochopitelná, bohužel ale mimo Starka nedochází k žádnému vývoji v charakterech hrdinů. Všechno je to vlastně jen omáčka k tomu, že si hrdinové dají na hubu a pojede se dál. Docela mě to mrzí, protože Občanská válka měla na to být nejlepší marvelovkou, bohužel to nevyšlo a Bůh ví, zda další filmy od této firmy nebudou už jen omývačky s tím samým v bledě modrým. Škoda toho záporáka, který měl naděje na to stát se super charakterem, bohužel byl tak nezajímavě pojat, že to opět padlo do záporáckého podprůměru. 70%

Sebevražedný oddíl (2016)

Přiznávám, není to tak šílené, jak jsem čekal a záporáci (vlastně hrdinové) nejsou tak záporní, jak jsem si přál. Děj nemá takové zajímavé grády, ale všechno ostatní šlape tak geniálně, že těch negativ si nevšímám a jedu prostě tu jízdu s hlavními hrdiny a těším se, co bude dál. Je to jako jízda na horské dráze. Víte, že pojedete pouze po koleji, která končí na startu, ale i tak si ten zážitek užijete. A to jsem přesně dostal. Děkuji tvůrcům, že jsem na dvě hodiny mohl opět být tím malým capartem, užívající si za skvělého soundtracku efektivní záběry a určo se těším na opětovné zhlédnutí z pohodlí mého gauče na blu-ray přehravači. 75%

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Film, který by fungoval stejně dobře i bez propojení na univerzum Cloverfieldu, který dle mého ne tak úplně sem zapadá. To nic nemění na tom, že 10 Cloverfield Lane je hereckým valčíkem Johna Goodmana, na kterého jsem se moc těšil a jenž mě (samozřejmě) nezklamal. Mary Elizabeth Winstead mi nepřišla otravnou ženskou, naopak s jejími motivy jsem se dokázal ztotožnit. Kritiku musím naopak směřovat na občasnou zdlouhavost díky níž motivace na opětovné zhlédnutí klesá. Uvidíme, kam celé univerzum se pokusí posunout dál. Za mě mírný palec nahoru. 75%

Stranger Things (2016) (seriál)

Perfektní seriál, který recykluje staré dobré filmy od Spielberga a knihy Stephena Kinga (E.T., To, Stůj při mě, Šedá zóna) a uvádí je v nové, oprášené, ucelené a svěží podobě, která má hororovou atmosféru a několik zajímavých zvratů. Svět Stranger Things je alternativní rok 1986, kde je otevřen jakýsi portál. Co je v tom portálu či kdo ho otevřel a proč, nepovím (byl by to spoiler paka :P ), ale pokud ve čtení tohoto komentáře jste dospěli až sem, radím vám.... dejte mu šanci. Alespoň třem epizodám. Mě to chytlo a ručím vám, že ten humbuk a nadšení si to zaslouží. Já se za kvalitami tohoto seriálu podepisuji. První série: 90%