Barva z vesmíru (2019)

Nikdy bych nevěřil, že někdo zfilmuje mou pravidelnou noční můru. Díky.

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

prvnich asi 30-40 minut jsem rikal, jo je to blby ale svym zpusobem fakt dobry, druha tretina je peklo a posledni tretina je jak na horske draze. Slabota... teda Martha! V nekterych ohledech mi to pripomnelo film, ktery jsem s kamarady tocil na stredni a ne neco od borce co je 25 let v reziserskem sedle.

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Muž internetového protokolu je zpět a bohužel je to zase menší zábava než minule. To, že karate je špatné, áááno, už víme od nekompromisní jedničky. To, že Čínani jsou nejvíc utlačovaní víme taky. Jenže to, co fungovalo v rámci válečného konfliktu a jakžtakž v klišoidních vodách trojky, je na podkladu emérické highschool/military dráma-jurney-soap opery fakt už výsměch. TVL. když už tam jakože 70-letý (nešedivý... že by kaštanová hněď?) dědek kosí 1:1 emerické nácky v totálně vycucaném příběhu, proč poslední díl neudělat tak, aby to bylo opravdu velkolepé zakončení? Že je v kung-fu filmu nejvíc kung-fu scéna se skleněným stolem, je opravdu smutné. Měl jsem radost z Adkinse, že měl konečně ve filmu víc prostoru a nemusel u toho mít debilní přízvuk... wait...

Jumanji: Další level (2019)

Nejvetší problém je, že je to typická dvojka, která bohužel, dělá vše stejně jako jednička, jen víc. Vzhledem k tomu, že rozházení postav není už originální a míň zajímavé jak minule, je například babrání v tomto elementu, na úkor například alespoň NĚJAKÉHO vykreslení, či zdělení motivace, záporáka, fakt na palici. Když ve filmu nemá co dělat už ani Jack Black,tak to je špatenka. Gratuluju Nick Jonasovi, že dva roky od jedničky je schopen říct těch pár vět tak, že zní jako člověk.

Neviditelný (2020)

Jak už psalo mnoho jiných, největší zádrhel je v tom, že obyčejný divák nepochopí ústřední posedlost absolutně nesympatickou dámou. Kde je Saša Daddario, když je potřeba? Chtělo by to tak o 5-10 minut zkrátit. Whanell po Upgradu trochu přepálil, ale pořád očekávám jeho další filmy, protože jakmile se tam začne něco dít, tak je to paráda.

Siccîn (2014)

Ne-úplně blbé reviews na IMDB a Netflix algoritmus mne doporučili tento turecký exorcistický snímek. Jenže ouha, tady kulturní rozdílnost divákovi předkládá stejně velké překážky jako divný střih, nemožnost se ztotožnit s postavami a absolutně nenápaditá režie. Hrůzu nevzbouzí docela slušně namaskované obludy, ale chlupatí pašíci, voodoo psy, toaletní papír a použitá vložka.

Mizerové navždy (2020)

Nebýt přepáleného digi finále, je to 100% nejlepší díl. Bohužel si to v brzké době neověřím, protože se bojím pustit dvojku. Herci tu hrají, zápletka má nějaký smysl, scény mají hlavu a patu a hlavně nikdo neřve. Až to vypadá jak kdyby někdo z šuplíku vytáhl scénář, změnil jména a dal tomu nálepku BB3.

Pod vodou (2020)

Zajímalo by mě, zda v nějaké fázi realizace toto nebyl kandidát na Cloverfield, protože jisté elementy k tomu vyloženě vybízejí až je to nápadné. Každopádně velice slušné béčko, které sice není ničím objevné, ale způsob jakým věci mixuje a podává zabaví dostatečně.

Zrádci (2020) (seriál)

V rámci české kotliny skvělé a relativně dobře ukočírované zkrze celou sérii.

Jak vyrobit vraha - Série 1 (2015) (série)

Dean Strang s kolegou jsou jak vystřižení z hollywoodských soudních dramat. Byla úplná radost jak dokážou skvěle argumentovat. Za to Ken Kratz by se mohl posadit vedle Hanse Grubera a Darth Vadera. Víc emocí z 10h dokumentu nevykřesáte... leda byste měli něco z koncentráku.