Eli (2019)

Ze Netflix film = shit a vyjimky potvrzuji pravidlo je jasne. O Netflix hororech to plati dvojnasob. Prekvapivych 64% na CSFD ve me vzbudilo jiskricku nadeje. O to vetsi prekvapeni bylo, ze jsem se pri sledovani citil jako u toho nejlepsiho od Wana, dokonce i zimomriavky byly. Skoda doslovneho konce.

Zastavení na Missouri (1976)

Velmi nedivácký anti-western, který nebýt divné dramaturgie a střihu mohl být úplně geniální.

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Tady si zaslouží pochvalu jen sound-design a kamera, obojí ale předvede to nej v prvních minutách. Dejte si zacatek a pak radsi vypnout na to jak je to krátké je to totiž strašně dlouhé.

Díra (2019)

In-your face alegorie je vyvážena slušným zpracováním a obsazením. V rámci netflix filmů ale určitě nadprůměr.

Želary (2003)

Hej tak trochu nedobrovolně jsem to taky včera po 15 letech viděl a teda: Scénář velmi průměrný, neznám předlohu, ale úplně tam do očí bije ta zbytečná (pro film) rozmáchlost vyprávění na několika pod-příbězích, které jsou zkratkovité a ještě je to na úkor zajímavějšího dráma ústřední dvojice. Několikrát jsem si při sledování říkal, že bych si radši přečetl knížku... škoda že nečtu

Smrtgasmus (2015)

Kupodivu to neni tak lacine, jak jsem ocekaval. Bohuzel, ale trestuhodne nenapadite.

Tři dny Kondora (1975)

Jako okénko do historie to funguje naprosto parádně, nicméně některé věci jsou už naivní a archaické. Palec hore za slušnou bitku v bytě.

Požáry (2010)

Tak teď nevím, zda mám nakoukávat i ostatní Villeneuveovy francouzské snímky, nebo zavčasu skončit. Ne, že by to bylo špatné, to tedy vůbec ne, ale Villeneuve, zdá se, je mnohem lepší režisér, než scénárista a francouzské období si psal sám. Neměl jsem problém s ničím, kromě scénáře, kterému musíte jít hodně na ruku, abyste si film užily, tak jak autor zamýšlel.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Mike Flanagan je fakt borec. Sice jsem první hodinu myslel, že to vypnu, ale nášup originálních nápadů v následujících 90 minutách ten rozpačitý rozjezd vykoupil.

Solomon Kane (2009)

Béčková jednohubka s místy hodně špatnými triky a místy překvapivě kvalitními i na dnešní poměry. A takový je celý film, něco špatné něco pěkné.