Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Krystalická americká 80's komedie s velmi tupoučkým přesahem (přestaň se flákat a začni makat bo ani cestování v časem ti v seberozvoji nepomůže) je i na poněkolikáté svěží a plná vtipných situací, gagů i úsměvných hereckých výkonů.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Chapu, ze u toho nekdo usne, nebo bude premyslet, co lepsiho mohl za ty 4h i s reklamama delat. Taky chapu lidi, co si to za 2 mesice daj do topky roku. Ja to ale nebudu, libilo se mi vsechno, ale bylo mi vlastne jedno, co se tam deje, protoze jedina postava, ktera mohla zprostredkovat nejake emocni pouto nemela dostatek prostoru. Hezky, ale k... Pravdepodobne to uz nikdy neuvidim.

Mluv se mnou (2023)

Celou dobu to laviruje mezi prumerem a nadprumerem, slusny mix Hracu se smrti okoreneny... co ja vim... treba Hellraiserem? Ale davam tomu slusne skore, protoze, tak povedeny zaver hororu (nic sokantniho, nic prepaleneho, proste jen povedeny, coz horory neumi) jsem uz dlouho nevidel.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Flanagan v krystalické formě okořeněný černým HUMOREM. Takže můžete čekat spoustu dlouhých a skvělých dialogů zahraných skvělými herci, kde se občas hodí jump scare, nějakou nechutnost či nepříjemnost a k tomu přepálený závěr, jako vždycky.  Tentokrát však chybí nějaký opravdu vypečený díl typu oběšenec nebo studna, jinak bych tomu dal pětku.

Stvořitel (2023)

Tak bohuzel, i ta trojka je s odrenyma usima. Zacneme pozitivy: 1. Tak nenasilny world building jsem uz dlouho nevidel. 2. Mala holka i Denzeluv klon super. 3. Takova naloz efektu v takove kvalite? Jako wtf? Fakt jsem se snazil odchytit spatny zaber, nenasel. 4. Za takove prachy? Wtf na druhou. Negativa: 1. Nema to srdicko i kdyz se to snazi (neco jako chladne Nolanovky). 2. Je to az moc sestrihany a nektere sceny nestihnou dychat coz by mozna pomohlo bodu 1. 3. Nenapadita hudba a divne usekane pisnicky. 4. Od zacatku jsou tam nejake nelogicnosti a doufate, ze se to nejak vysvetli. Nevysvetli a nelogicnosti pribyva, ke konci bohuzel az moc. Kazdopadne pro filmoveho fanouska je to povinnost v kine.

Velké nic (2023)

Az to nase deti za 20 let uvidi nekde na Artu, budou si myslet, ze je to nejake artove mockumentary.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Tohle mel byt ten svezi blockbuster, o kterem se tak pozitivne mluvilo? Klisovita nuda k posrani s par genialnimi napady a sympatickym carojedejem. Jde poznat, ze scenar psal stejny clovek jak to peklo prazdninove s Cenou.

Každý má svou pravdu (2023) (divadelní záznam)

Situacni komedie plna random haluzi v primem prenosu opravdu pobavila a vstup CT ze zakulisi tomu dal tu spravnou tresnicku. Kdo vi, ten vi!

Přiznej se, Fletchi (2022)

Ideální film na nedělní odpoledne, ze začátku jsem se bál, že to překročí hranu výstřednosti prakticky všech postav a otravnosti, ale oni to celou dobu udrželi. Takový míň akční bratříček mého oblíbeno snímku The Nice Guys a možná záplata za to, že to nikdy nedostalo sequel.