Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Souhlasim s Tome Hardy, pockam az to dojede a dle celkovych reakci to dokoukam, nebo spis ne.

Velryba (2022)

Bylo to až moc sentimentální? BYLO! Ale já to čekal, proto jsem s tím otálel a čekal na tu správnou náladu. Takový Aronofskeho Best of snímek, kterým se proplétají jeho oblíbená témata, podepřena solidním scénářem, který částečně napsal sám život. Fenomenální výkony všech pěti zúčastněných strhávají a musí vyvolat emoce i v každém cyniku.

To se mi snad zdá (2023)

Kdyby to skoncilo o... 15 minut driv byl bych spokojenejsi. Takhle je sympaticka blbustka, kde premisa dela film, ktery je misty az moc doslovna a z Cageovy udajne loucici trilogie mi tohle prijde nejslabsi a nemam duvod to uz nikdy videt. Tady je bohuzel dojem z traileru lepsi jak z filmu.

To Catch a Killer (2023)

Mělo to náběh na novou klasiku, nebo kultovku. Celý film jede 3/4 na 9/10 ale koncovka nedokázala dostát zbytku filmu. Dialogy jsou sice v rámci té atmosféry a realističnosti trochu moc košaté, ale nevytrhávalo mě to. Skvělá kamera. Režie výborná a scéna na benzínce jedna z nej v rámci žánru. Asi bych měl dohnat i ty Divoké historky...

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Je konec roku 2023 a při bilanci jsem si uvědomil, že tohle byla pro mne událost roku.

Čert ví proč (2003)

Po 20 letech podprumernych pohadek by to tu mel kazdy oprasit a pridat aspon hvezdu.

Přízraky v Benátkách (2023)

Kamera mi prisla nekdyz az moc exibionisticka, ale v jednotlivych zaberech genialni. Jinak opravdu nejlepsi dil z tech novych.

Vidiny (1972)

Skvela hudba je zde upozadena pred zajimavym ambientnim sound designem, obe slozky podtrhuji slusne mysteriozni atmosferu. Realizace byla skvela, ale skoda uspechaneho konce.

Cannibal Girls (1973)

Dost mozna predchudce filmoveho clickbaitu. Pod takovym nazvem, premisou a obsazenim rozhodne necekate podprumerny stredometrazni film roztazeny na celovecerak. Levy jako vypln je fajn, ale gore, srandy i nahoty je tam mininum.