• Fantasy

Lekce řízení (2006)

Čekala jsem i víc, ale i přesto to byla příjemná podívaná.

Pozemšťané (2005)

Tenhle dokument má ohromnou sílu. A právě kvůli tomu už asi nikdy nenajdu sílu se na něj znova podívat.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Napětí, temnota, tajemství kolem Prince dvojí krve a závěrečná bitva? Ale kdeže! Ze začátku si asi budete říkat, jestli nejste náhodou ve špatném sále, ale potom vám s lítostí dojde, že ne. David Yates udělal za rok z Harryho Pottera červenou knihovnu a komedii zároveň. To, že jde v celé předloze vlastně o nějakého Voldemorta, je už úplně vedlejší. Do popředí se dostávají vztahy a dokonce i Brumbál má více pubertální humor než obvykle. Akce? Tvůrci pravděpodobně zapomněli význam tohoto slova. Smysl? To už vůbec ne! Film se táhne, nic se v něm neděje a ještě ke všemu jsou scény naprosto nesmyslně zpřeházené a (kdo ví proč) se chovají postavy... no, tak jak se chovají. Scéna s Felix Felicis je spíše parodií narozdíl od předlohy, kde je jedním z klíčových okamžiků. Film mě naprosto zklamal a to jsem velký optimista! Jediné, co by se snad dalo pochválit, je osvětlení. Jinak absolutně nic. Doufejme, že se Yates při natáčením posledních dvou filmů vzpamatuje a dá se konečně do práce tak, jak tomu učinil již ve Fénixově řádu.

Faunův labyrint (2006)

Zdá se, že ne všichni lidé pochopili, o čem ten film vůbec je. Já v něm vidím velice smutný příběh holčičky, která se snaží uchránit před okolním násilným světem a utíká tak do své fantazie. Nakonec ale najde klid, který by na zemi po smrti své matky a otce nenašla a usedne po jejich boku v posmrtném životě, kde se splní všechny její touhy a sny. Konec mi potom vždy příjde naprosto zarážející, fascinující a s překvapením zjistím, že mám slzy v očích. Guillermo del Toro věděl, co dělá. A udělal to více než dobře.

Strážci vesmíru (1997)

Bylo mi pět a s bratrem jsem Strážce Vesmíru milovali

Třináctka (2003)

Tak, jako obvykle, nemohu s velkou částí uživatelů CSFD souhlasit. Film mi přijde úžasný, kamera, herci výborní a Nikki Reed jako neskutečně silná osobnost, které za tento její životní příběh patří můj obdiv. Lidé by už měli otevřít oči, tohle se děje dnes a denně. Ten, kdo nezažije, o tom nic neví. Nemálo mých vrstevníků se takto ve třinácti chovalo (někteří se tak chovají doposud) a ona měla tu sílu dostat se z toho všeho, začít nový život a ještě ke všemu ve čtrnácti letech napsat scénář o nejtěžším období svého života Čtyři hvězdičky tedy za režii, kameru, herecké výkony a příběh Nikki Reed, za který jí moc děkuji.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Soliciumfrankolithicmixyalebidiumrixydixydoxydexydroxide - ano ano.. nejlepší seriál všech dob pro všechny se správným smyslem pro humor