• Fantasy

Glee (2009) (seriál)

O nějaké intelektuální úrovni scénáře se mluvit nedá, o tom tento pořad ale tak úplně není. Hudba je zkrátka výborná, stejně tak herci a zpěváci, kteří mi svými výkony pokulhávající děj vynahradí. Jaký má seriál vliv na děti a mladé lidi asi nemusím ani zmiňovat. To si, myslím, to ocenění zaslouží.

Padesát odstínů šedi (2015)

Vzhledem k tomu, co měli tvůrci k dispozici jako předlohu, to zvládli podle mě poměrně dobře. Začátek mě celkem nudil, měla jsem dosti negativní přístup a nulová očekávání, avšak po půl hodině jsem se rozhodla zahodit předsudky a sledovat film s otevřenou myslí. Nakonec jsem se rozhodla přečíst si knihy pro srovnání a přiznám se, že jsem velmi zvědavá, jak bude zpracovaný (pro mě) mnohem zajímavější a lepší druhý díl. A samozřejmě také, kdo se chopí režie. Za mě 60%, je to taková oddechovka.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Nyní v průběhu 3. série se příběh začíná opět vzpamatovávat a přichází další a další nečekané zvraty. U mě za 4 hvězdy.

Oui, šéfe! (2012)

Asi jsem nebyla v pátek zrovna nejnáročnější divák, ale mně se to zkrátka líbilo :) Nechybí francouzská lehkost a šarm, ani potěšení pro oko.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pohádka, která se snaží být komedií a zároveň předzvěstí příšerně temné hrozby. Stejná hudba, stejné efekty, stejná světla, větší stopáž. Za důsledek to má bohužel směšný kýč, plácanici čehosi nudného. Tvůrci se snažili z normální pohádky udělat epický zážitek, bohužel tak to ale nefunguje. Tempo je pomalé, nekonečně, zfilmována je doopravdy stránka od stránky a k tomu je do mísy přimíchána špetka "Mordoru", aby si průměrný divák nepřipadal ošizen o to "velký drama a bitky". Vrcholem směšnosti byly nelogické rozdíly ve vlastnostech a schopnostech postav, hudba, která v předchozí trilogii podkreslovala scénu finálního boje, zde doprovází boj naprosto nepodstatný pro děj jako takový, Saruman, nejvyšší čaroděj, si vykládá řeči jako někde v hospodě na poradě s nejvyššími mocnosti Středozemě. Zkrátka, splácejte páté přes deváté, když nevíte, jak děj posunout dál, dejte tam obřího skřeta a všemohoucího čaroděje (oni si nějak poradí), přidejte oblíbenou postavu z LOTR trilogie (dialogy neřešte, to totiž diváka absolutně nezajímá), přisypte trochu temna, protože Nazghuly všichni žerou, dochuťte párem písniček a máte bezvadnou pecku letošního roku - The Hobbit: An Unexpected Journey. Dávám 3 hvězdičky, ale jen proto, že je to Středozem, země má zaslíbená.

Do Říma s láskou (2012)

Nesedl mi ani trochu jako Půlnoc v Paříži, ale co už :) i tak jsem se bavila.

One Tree Hill (2003) (seriál)

Jsou série, kdy je celý děj naprosto o ničem (6. - 8.). Avšak nějakým zázrakem se seriál v poslední 9. sérii vzpamatoval a přecejen to o něčem bylo. Přinejmenším pro skalní fanoušky. A mezi ty já patřím, ačkoliv sport nikdy nebyl má parketa (a v televizi už vůbec ne). Tím pádem je pro mě ***** naprosto jasná volba!

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Musím ocenit volbu skladatele hudby. Návrat k původnímu motivu byl více než vítán. K filmu jako takovému, můj oblíbený New Moon už asi nic nepředčí, nicméně se Rozbřesk dle mého názoru velice povedl a moc nemám co vytknout. Až na jednu věc - dvě části. Chápu, že je to nutné, sama si ani neumím představit, že by se film zkrátil na polovinu, ale přetnula se jakási návaznost a osa děje. Stále to nepovažuji za úplný film, stejně jako u Relikvií smrti.