Pán času (2005) (seriál)

Doctor Who nie je len seriál. Myslím, že pre mnohých je to vyslovene životný štýl. Zarytí fanúšikovia poznajú mená všetkých scenáristov, sledujú kde sa čo a ako natáčalo, teoretizujú o všakovakých možnostiach vývinu príbehu, poznajú každučký detail, dokonca rekvizity. A hlavne im na seriáli nesmierne záleží. Skutočne jedinečný prípad.

That Mitchell and Webb Look (2006) (seriál)

Paráda, po dlhých rokoch vynikajúca skeč šou. V pamäti mi azda najviac zostanú Sir Digby Chicken-Caesar, Big Talk, Numberwang, Remain Indoors, Helivets, Get me Hennimore a Mithcellov Bond-villain. V každej epizóde vás aspoň jeden skeč chytí za srdce a záverečný Holmes ja azda narážka na koniec Blackaddera (ako sami autori spomínali) a samozrejme Adrica.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

V podstate sa z Mad Maxa vykľul rodinný film bez štipky nápadu a samozrejme opäť raz bez príbehu.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Ovečka Shaun vo filme a ani tu nesklame. Kvality seriálu to síce nedosahuje, no nudiť sa pri takej sympatickej zberbe určite nebudete.

The Mitchell and Webb Situation (2001) (seriál)

Mitchell a Webb prvýkrát spolu. V podstate veľmi podarené, aj keď cítiť rezervy. Duo scenáristov však za sto bodov!

Kancl (2001) (seriál)

Gervaisa je veľmi nemusím, ale toto sa mu podarilo. Plné gagov, správne trápnych postáv a hlavne nesmierne originálne.

Mořská víla (2007)

Milý film a slabší brat Amélie alebo Ayoadovho Submarine. Nič nové síce neprináša a má klišoidné vedľajšie postavy, no jedno zhliadnutie si zaslúži.

Snídaně pro psy (2007)

Veľmi príjemné čierna komédia, ktorú si pamätám ešte z čias SGA šialenstva.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Na amatérske nadšenectvo skvelé. Pobavila najmä elektrická píla, Elán a klasický BB-puding. Dúfam, že všetky tie embéčky napokon prežili, lebo by mi ich bolo ľúto. Film však tak v polovici stráca dych a záverečné klišé zbombardovania celého mesta nebol najšťastnejší ťah. Ako šesťdesiatminútovka by to fungovalo ešte lepšie.