We Shoot with Love (2009)

Měl jsem pocit že se dívám na reklamní spoty, ale jinak některé práce maj zajímavou myšlenku.

Halloween II (2009)

Kdybych si každý pátek pustil Halloween či jeho odrůdo, měl bych co dělat dobrej čtvrt rok. Prostě další nudná tahanice s M.M. a jeho nesmrtelností, vedená (tentokrát) duchem své matky. Necenzurovaná verze mě dokonce slušně rozesmála i když jen jednou. Prosebně si přeji, aby už další pokračování nebylo, bohužel zakončení filmu tomu moc nenapovídá, když zůstali pootevřeny vrátka =o(

Astro Boy (2009)

Dojemný animák co má být kvalitní, poutavý a hlavně výdělečný je asi přání všech animátorských studií. Když vezmu v potaz rozpočet na Astra v částce 65 miliónů dolarů, očekával bych mnohem kvalitnější zpracování, lepší zážitek a hlavně dobrý pocit z filmu. Směšně pojatý příběh vědce v postmoderní době, který ztratí svého syna při tajném vojenském experimentu pro vládu. Díky dostupným možnostem a součástkám si postaví přesnou kopii svého syna, a za dopomoci DNA dokáže vybavit všechny vzpomínky, aby vše bylo perfektní. Jenže by v tom nebyl háček aby se něco nestalo a náš nový mechanický chlapec nebyl středem pozornosti nesprávných lidí. Když vynechám na první pohled jasně viditelné chyby, pominu kolik to celý stálo a nebudu brát v potaz, že se jedná o pohádku. Můžu s nadhledem říct: " pěkná podívaná "

Americká panna (2009)

Dobrej komik a herec Rob Shneider jako vedlejší postava mi přijde ujetý. Hlavní děj už je tak ohranej, že i gramofonová deska přeskakující pod jehlou má menší záseky. To v tý americe jiný story neznaj, než klasickou zápletku bandy lidí, kteří si uvědomý nějakou chybu a snaží se jí vymazat způsobem, sednem do auta, dojedem jí a vymažeme/zničíme/ukradneme/etc... Ze svobodný země přišly mnohem lepší tituly ke koukání, např: Road Trip. Kromě toho, že dobrýho komika zazdili do role honícího se maníka za kráskama, který udělaj bláznivou věc jen aby na tom vydělal. Nahoděj ohranej příběh s nudnou zápletkou a opravdu, ale opravdu nečekaným vyvrcholením... je tohle další tragédie jednadvacátýho století vytištěná přez kopírák.

Táta šampión (2009)

Pěkně pojatý příběh taťky a syna, kteří si zrovna nekápli úplně do not. Claytonův syn Kyle je úplně bez zájmů, a jediné o co jeví zájem, jsou různé druhy sexuálních praktik i když přitom sám se nedostal žádné holce pod kapotu. Jednou to však Kyle přežene natolik až ho jeho choutky dostanou nenávratně mimo živý svět. Clayton je dobrý spisovatel a díky okolnostem a úmrtí svého syna se začnou publikovat jeho díla, která jsou vydávána jako díla jeho syna Kyla. Nebyl by to ale " Největší táta světa " kdyby v něm nepohlo svědomí a vše nakonec nedoznal...

Ctihodný občan (2009)

Bude se člověk ohlížet na spravedlnost, bude stát za právem nebo snad bude humální ? Když mu před očima zabijou svojí rodinu a co hůř dítě. Na to ať si odpoví každý po svém. Ctihodný občan je další pěknou ukázkou jak vlastně fungují zákony a pro koho, jak se dají vyložit a kdy se který výklad zrovna komu hodí do kapsy. Je nemorální odveta při ztrátě lidských životů, nebo je hřích sedět a spokojit se s tím co pro nás vlastně legislativa dokázala ? Opět ať si každý odpoví na otázku dle sebe. Pěkný příběh Clyda "aká" Gerarda Butlera v podání manžela jenž přišel o ženu a dítě a jenž čeká na spravedlnost, která mu nebyla dopřána v takové míře aby byl spokojen do své smrti. Na druhé straně právník Nick "aká" Jamie Foxx (později prokurátor) který přistoupí na dohodu s kýmkoli, a udělá cokoli jen pro svoji kariéru, se ale v jednom případě pořádně přepočítá. Clyde a Nick teď spolu stojí tváří v tvář a řeší základní otázku zda se Nick ze všeho poučí ?

Airwolf (1984) (seriál)

Osmdesátá léta byla hodně bohatá na americké seriály. Je zbytečné vypisovat seznam, protože by nebyl zrovna nejkratší. Každý dle svého gusta, osobně mě tengle seriál oslovil ze začátku, později už z nudy. Nic zajímavého na super strojích a jejich osazenstvu není, hlavně pokud se vše opakuje i když s jiným strojem a jiným hercem.

Nezvratný osud 4 (2009)

Parádní podívaná na efektní hru s vizuelní masáží očních sítnic. Je to jen dojem nebo se poslední roky rozmohlo vydávat za jakýchkoli podmínek cokoli, kde bude aspoň 60% efektů a více ? Na to ať si udělá názor každý sám, nicméně čtvrté pokračování vnucující, že pro každého platí forma seznamu, listu nebo snad už pořadí je velice po schovívavé stránce řečeno NUDNÁ ! Pro mě za mě, umřete si kdy chete, hlavně mi to necpěte! Jedinou výhodu vidím v myčce aut, naštěstí máme myčky kam s autem zajedete, vystoupíte a do přístroje venku vložíte kartu, takže vše sledujete z bezpečné vzdálenosti mimo myčku =oD

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Tak nějak tápu co nám vlastně Nový měsíc přinesl, o co jsou diváci bohatší, jaké poznatky si kdo odnesl. Spíš mě celkový dojem přivádí na slovo "Filler" neboli vycpávka před dalším filmem. Kromě nových monster v podání vlkodlaků nám upíři nepřinesli vůbec nic. Samotný děj nového měsíce je hodně strohý, muzikální stránka je vyčerpaná, místy utahaná až na půdu. Efektní rozběh jako vlčí útok mizivě končí s popadajícím dechem stejně tak jak začal, a k tomu všemu symetričnost je někde kolem bodu mrazu. Za sebe nemůžu říci, tohle se mi líbilo...

Sonic X (2003) (seriál)

Ježek Sonic měl zůstat ve videohrách.