Paranormal Activity (2007)

Paranormální jevy byly, jsou a budou vždy záhadou, někdo na ně věří a někdo zase ne. Tenhle filmový pokus za pár babek dokáže slušně zaujmout a připoutat do toho na čem právě sedíte. Po efektní stránce docela slušné, pár věcí nelogických a na závěr i trochu krve... 3 hvězdičky za snahu, rentabilitu a polodůvěryhodnost.

Herkules (1995) (seriál)

V dobách kdy dorazil tento seriál do ČR to byla jedna z pohledných pecek, plná fantazie, bojů mýtických tvorů a kouzel. V dnešní době je divák náročnější a navíc za doprovodu modernějších technologií, nevypadá Herkules zrovna moc dobře. Seriál se mi v té době líbil a byla to další úniková cesta z reality mučení = učení. =o)

Gamer (2009)

Každý si vykládá budoucnost po svém, někdo s upíry po nákazu virem, jiný zas katastroficky a další po hráčské stránce. Gamer je zajímavou myšlenkou v podstatě přenesení Call of Duty 4 Modern Warfare do reálného světa, stačí si koupit vojáka(člověka), připojit se a masakrovat vše co se hne v blízkosti vašeho vojáka. Při pomyšlení, že by se lidé zabíjeli pro pobavení druhých, aby na tom ti třetí vydělali, mi je z toho všeho zle. Celkově dobré obsazení, pěkné efekty, ale podobnost s filmy Rallye Smrti a Náhradníky mě přivádí pouze ke třem hvězdám.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Obrovská lačná příšera drásající se po skupince turistů, kteří jsou neohrabaní a nedokážou se společně domluvit na strategii proti zvířeti, aby přežili. Co dodat, není to už ohrané ? Osobně mi přijde o něco starší Jezero mnohem přitažlivější a komediálnější, než tenhle přerostlý kousek. Někde se prostě začít musí a tím asi řídil i nováček mezi herci Sam Worthington, který za sebou nemá tak bohatou kariéru, stejně tak režisér. To ve filmech nato zazářil o něco více a ještě nám zazáří, hlavně v remaku Souboji Titánů, kde bude hlavním hrdinou. Ohraný, nic nového nepřinášející a navíc bez zájmu kouknout na to co jsem vlastně stvořil (hlavně efekty) není dobrou podívanou.

2012 (2009)

Parádní katastrofická podívaná s dotaženými efekty jen napohled ? Určitě ne, film 2012 je pěknou ukázkou moderních technologií a lidské fantazie, kdy a jak planeta skončí v soudný den. Mnoho předpovědí bylo vyřknuto, mnoho spisů bylo vydáno a mnoho sci-fi bylo na toto téma natočeno. Emmerich vložil do tohoto filmu pěkné úsilí po všech stránkách když si promítnu jeho předchozí dílo Den Poté, téhož zaměření, řekl bych, že zašel dále než v roce 2004 se dnem potom. Na druhou stranu se Emmerich zaměřuje hlavně na katastrofické a sci-fi filmy, viz jeho režijní Filmografie, a to mě přivází k otázce kdy natočí katastrofický klenot ? Trochu mě pobavilo obsazení a to konkrétně John Cusack, který se opět honil vehementně za letadlem, stejně jako v Con Air, ostatně hereckým výkonům nelze nic vytknout. V každý soudný den si člověk pokládá otázku o samotné lidskosti a bytí, já se ptám: ,, Kdy už se přestanou točit tyhle katastrofický slátaniny ?"

Merlin a kniha kouzel (2010) (TV film)

Celkově povedené pokračování o kouzelníku Merlinovi, meči Exclaibru a potomcích krále Artuše, pokud pominu vetřelé nudné scény, ohrané postoje a trapné dialogy s obnovujícími herci, které vidíte několikrát ve filmu po jejich smrti (příčna je asi nízký rozpočet) jde to shlédnout v klidu a celé. Poměrně i po efektní stránce mě tenhle film překvapil, očekával jsem mnohem horší provedení. Sečteno podtrženo, není to špatné, ale není to pro opakované sledování.

Aaron Stone (2009) (seriál)

Seriál pro náctileté, kde hlavním hrdinou je chlapec jenž je dobrý ve hře, kterou nechal vytvořit nejmenovaný boss, aby našel nejlepšího hráče světa za účelem jeho ochrany. Spojitost s filmem Gamer nehledejte. Moc mě tento seriál nezaujal i když není pro mou generaci...

Komici (2009)

Od filmu s názvem Funny Poeple, navíc s tak bohatým obsazením bych čekal mnohem větší filmový požitek po celou dobu filmu. Nemocný komik Adam Sandler s jeho poskokem Irou a zápletkou s bývalou přítelkyní komika mi tak úplně nehraje do noty Funny. Dějová struktura se dá vidět i v reálném životě a bez placení, o to víc u mě stoupl film se Sandlerem Click Život na dálkové ovládání, menší podobnost není vyloučena. Někdy mám pocit, že by se spíš mělo platit divákům aby se na některé filmy dívali...

Symptom Pandorum (2009)

Zdánlivě daleká budoucnost, však nevylučitelná a z části pravdivá, co se týče docházení potřebných zdrojů, které si lidstvo nastolilo jako potřebné je tenhle sci-fi-hororový snímek pěkně dotažený do posledního puntíku. Menší zklamání pro mě bylo zjištění přeživší posádky, že již přežili ztroskotání výpravné lodi a dávno se nacházejí v cíli mise, tedy na Tanisu 1. Dennise Quaida jsem delší dobu neviděl v záporné roli, což mě osobně potěšilo avšak nepřekvapilo tolik jako Ben Foster, kterého jsem doposud skoro vůbec neznal. Pěkná podívaná pánové. =o)

Poslední dům nalevo (2009)

Poměrně brutální podívaná na dvě mladé dívky s jejich špatnou životní zkušeností po setkání s klukem, který je syn uprchlého zločince jenž vysvobodili na cestě do vězení jeho kumpáni. Reálné zacházení s lidskou bytostí v takovém tempu a s takovou dravou náturou je poměrně kruté, byť jen z diváckého pohledu...