Star Trek (2009)

Parádní hvězdná podívaná mě bavila rychlostí druhého warpu. Efektní, hbité, akční a směšné zároveň s novou posádkou doprovázející prvotní dobrodružství v honosné lodi U.S.S. Enterprise. Popřete logiku, zapojte emoce a vylučte vše nepravděpodobné !

Lovec krokodýlů (2002)

Poměrně nezáživný spojení dokumentu s (ne)akční zápletkou, akromě bláznivého Irwina chytajícího holýma rukama vše živého co před ním neuteče, není na co koukat.

G. I. Joe (2009)

Usednout, vypnout mobil, připravit pití s popkornem a jedéém! Výborná akční přehlídka nejmodernějších zbraní a samozřejmě i těch nejstarších. Akčními scénkami plně obsazený snímek, pohledné ženy a svalnatí vojáčci zatlačí diváka až do nejhlubšího dna sedačky. Těžkou armádu dnes nepotřebujeme, stačí si vzít akcelereční oblek Delta 6 a hned je z vás "supervoják", nebo být mistr bojových umění a může z vás být klidně "Snake Eye". Parádní podívaná kterou režíroval Sommers je dokladem jeho režijní historie, kvality a citem pro akci. Pokud k tomu všemu připočtu ještě skvělé obsazení, rovnají se mi krásně strávené dvě hodinky sledování. Osobně jsem spíše preferoval sledování a bojů mezi "rádoby" dvěma bratry, kteří po sobě šly jak se patří...

Žádný dezert tati, než posekáš trávu (1994)

Ani dobrý ani špatný, hodně nevkusný a slušná podpultovka. Rodiče, kteří se snaží pomocí sugestivních audiokazet přestat kouřit a jejich děti, kteří jsou odlišný jeden od druhého natolik, že po chvilce si člověk položí otázku: Proč se sakra radši nekoukám na Adamsovu rodinu ?!

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Jako přechodový můstek mezi filmem a seriálem, velmi pěkně zpracované a promyšlené. Jako film nekoukatelná slátanina, která nemá ani hlavu ani patu. Divák, který neviděl původní film, ani není seznámen se seriálem budou děti bohů jen špatně strávený čas, vzhledem k neúplnému vysvětlení a seznámení hned na počátku TV filmu.

Dragonball: Evoluce (2009)

Očekávání a velké naděje v příjemný filmový zážitek mě donutily shlédnout celý film, avšak jak už to bývá, čím atraktivnější trailer, tím horší film. Ohrané gagy, trapné boje s nepoutavým dějem ve společnosti nezáživných herců dokáže pěkně zklamat. Osobně neshledávám snad jediný klad na tomto filmu po žádné stránce.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Opět výborná práce DreamWorks, která se ostatně dala očekávat. Další produkce z jejich animační továrny v podání monster proti vetřelcům je vyvážená podívaná snad pro všechny. Ostatně jako vždy jsem se příjemně pobavil a místy i pěkně zasmál. Příběh o mladé Susan, kterou potká nehoda a novou rodinu místo lidské jí dělají pochytaná monstra ze všech koutů světa, a tato partička oblud je nasazena proti vetřelcům okupujícím naší planetu zemi nemá prostě chybu. V podstatě mám pocit, že DW produkují filmy jen o zvířatech,obludách, monstrech a dalších žijících pochybnostech, pravděpodobně se drží pořekadla: "Ševče drž se svého kopyta"

MagiNation: Národ mágů (2007) (seriál)

V dnešní době je již mnoho seriálů, dobrých i horších. Magi-Nation nemá moc co nabídnout divákovi, pokud je náročný "sledovač" :) Snad jen po grafické stránce výborně zpracovaný s né moc zajímavým příběhem, hlavně ze začátku. Schopnosti mágů a Dream stvoření trochu připomínají (níže zmíněného) Pokémona. Není se čemu divit, protože seriál je podle karetní hry. Z těchto důvodů a mnoho dalšího nemůžu říct, že by tento seriál patřil mezi ty lepší...

Bleach (2004) (seriál)

Povedená napodobenina připomínající hodně "Naruta" s hlavním hrdinou Ichigou, mladým středoškolákem. Ke svým schopnostem přišel jen díky bitvě mezi Rukiou (Shinigami) a Hollow-em (prázdným). Bleach je zasazen poměrně do naší doby oproti Narutovi, avšak v podstatě bez kabátu ta stejná řežba.

Americký Drak: Jake Long (2005) (seriál)

První série na Jetixu byla koukatelná, dějově to mělo šmrnc a nádech. Druhá série již na Disney channelu už je nudná a místy trapná.