Resident Evil: Afterlife (2010)

V řadě již čtvrtá adaptace velmi populární počítačové hry, která sebou přinesla nejmodernější techniku ve filmovém průmyslu. Kromě dobře vybrané hudby je to ovšem splácanina bez špetky originality. Žádné překvapení, již předchozí snahy skončily propadem a pouze stahují první film do hlubin zapomnění.

Ong Bak 3 (2010)

Tohle pokračování je poněkud rozporuplné. Ve filmu je strašná spousta chyb a nedostatků. Stavební kámen od počátku byl atletický bojovník Tony Jaa. Čím je větší číslo za názvem filmu, tím spíš je to větší slátanina. Dějové navazovatelný příběh od jedničky má sice logiku, ovšem na úkor kvality. Atletických výkonů úbývá, nebo jsou nesmyslné (proto asi označení fantasy). Tony Jaa může nabídnout mnohem lepší podívanou a nejednou to dokázal. Tak snad příště Tony...

Superman/Batman: Apokalypsa (2010)

Další do řady animované kooperace Batmana se Supermanem, nyní i se superdívkou. Ačkoli příběh je po předchozích filmech poněkud zavádějící a fádní, animátoři nezaháleli aspoň s obsahem. Po efektní stránce pěkná pohádka v tomto případě tak pro jedno shlédnutí.

Jonah Hex (2010)

Parádní stylovka starého západu s letmým prokladem moderních vymožeností. Obsahově fiktivní záležitost, avšak s výborně doprovodnou hudbou a nenáročným obsazením. Tenhle film rozhodně neurazí.

Dostaň ho tam (2010)

Tahle komedie byla pro mě silným překvapením. Poměrně dost předčila moje očekávání tradiční slátaniny, ale co už. Jaké nástrahy můžou čekat na fanouška rockové hvězdy, když se mu naskytne příležitost být jeho součástí na pár dní ? Prostě drsná komedie se špetkou respektu a ponaučení, tohle je fakt skvělá oddychovka... a když se divákovi nevryje do paměti, aspoň může říct viděl jsem toho dost =oD

Machete (2010)

Rodriguezův styl má svoje osobní kouzlo co se nezapře. Tak úplně jsem tomu nepřišel na chuť. Mačeta je pěkně krvavá tlačenka, ze které po stlačení vyletí střeva. Krev, zrada a všechny ty oplejtačky s místní hantýrkou a smyslem pro humor jsou předhazovány každou volnou chviličku na diváka. Není to úplně moje dna, ale podívaná to nebyla špatná...

Noční můra v Elm Street (2010)

Prapodivná podívaná co potlačuje osobnost Freddyho Kruegera, kterou vybudoval Robert Englund. Největším mínusem tohoto remaku je dnešní doba a vysoká úroveň efektů.

Velký Buck Howard (2008)

Podívaná na 'komedianta' (mentalistu)Johna Malkoviche je poměrně netradiční. Vysloužilá hvězda nevzdávajíc se svého umu potká na své umělecké cestě mladého Troye. Syna který nechce jít otcovou cestou života. Na chvíli docela zábavné k opakovanému sledování rozhodně ne.

Batman vs. Red Hood (2010)

Další pěkná práce a podívaná na dva bývalé partnery v rozpeři. Bývalej parťák Batmana to trošku odnes a né náhodou skřížil opět cestu se svým partnerem.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Z velké části film o ničem. Příběh točící se kolem anomálie s otazníkem co je za ní ? Chyběl zde sarkastický humor a klasické futuramácké zvrhlosti co se najdou v seriálu.