Karate Kid (2010)

Od filmu jsem neočekával žádné velké mláticí akce, ale spíš exotiku prostředí s takovým malým dobrodružstvím. Jackiemu tahle role perfektně sedla. Jediným mínusem bylo vyhlížení akce, kde zase bude mlátit soupeře pomocí soupeřů nebo věcí =o) tohle si nemůže v žádném akčním filmu odpustit. Že Xiao Dre bude vítězem, o tom nebylo pochybu, proto je lepší nešpekulovat nad dějem a završením, ale je lepší sledovat film z pohledu "rádoby" turisty. Přeci jenom Čína má bohatou kulturu a mnoho zakázaných míst a věcí. Ve filmu je poměrně dost emotivních scének, sportovních vytížeností a naučných lekcí.

Terminál (2004)

Oddychová záležitost, plná zajímavých zvratů s Hanksovými grimasy. Nevinné prostředí dává celému filmu jednosměrný nádech, občas nudící. Dokud nepřijde hláška: budeme šérovat kalhotky =oD

Tupíři (2010)

Laciná parodie na Twilight Ságu, kde si autoři střílejí i z jiných celebrit. Film skýtá poměrně slabé množství gegů, což je docela škoda. U tohoto produktu se nemusí aspoň myslet, to je asi jediným kladem z celého sajícího šílenství.

Predátoři (2010) odpad!

Trocha nostalgie nikdy nezklame, jen té přeplácanosti je někdy moc. Nové pojetí Predátorů je pro mě docela zklamáním. V podstatě dostali k mání svůj svět s jinou posádkou, ale nic nového s sebou kromě lovících psů nepřinesli. Opakující se scény či hudba nebylo tím správným krokem kupředu, když vezmu v potaz dnešní technologické vymoženosti vůči původnímu filmu. Z toho by asi Árný neměl radost, ještě dnes si vybauji zlatou větu při první face 2 face scéně: Ty máš ale pěknou držku... =oD.

Repo Men (2010)

Na první pohled drsně vypadající snímek s bezvadným duem v čele celé linie. Postupem času se děj začíná více proplétat hlavními orgány, a veškerá naděje akčního snímku se pomalu vytrácí. Nemalé střípky půjčené z mementa nebo z eguilibria jsou krokem dozadu. Celá myšlenka vymáhání nabývá dojmu, že jsou špatni ti jenž vymáhají, namísto těch co dluží.

Jak vycvičit draka (2010)

Fajnová pohádka u které se nemusí moc přemýšlet. Stačí se nechat unášet na křídlech bezzubky, a s poklidem sledovat děj mezi vikingy a draky.

Zjizvená tvář (1983)

Docela dechberoucí gangsterská střílečka s drogovým bossem Al Pacinem, který se zcvokne ze své chamtivosti a intoleranci k světu a i svým bližním. Tahle drogová střílečka je báječnou pohádkou na svou dobu.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Kultovní klasika jenž odstartovala dobrodružství Indany Jonese. Na tehdejší dobu kvalitní akce co vtáhla diváka do křesla v napětí plného očekávání co se kde semele. Nejvtipnější ze všeho mi přišel úprk Jonese před pohyblivou koulí.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Po dalším shlédnutí musím zvýšit hodnocení o hvězdičku. Kouzlo Asterixe a jeho kamaráda Obelixe je poklidnou pohádkou s pěkným faceliftem i po tolika letech. 12 úkolů ke splnění čeká na kreslené hrdiny, a to pokaždé s vtipem a elegancí kreslených postaviček z malé galské vesničky.