Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000) odpad!

No jo, musel jsem se přesvědčit na vlastní oči, ale tohle je opravdu taková katastrofa, až se tají dech. Ten úplně nejhorší film všech dob to určitě není, ale to je tak jediné, co je na téhle zhovadilosti pozitivního. Nechápu, jak se tomu mohli upsat tak špičkoví herci jako Travolta, Pepper nebo Whitaker.

Zločin v ráji (2001)

Žádný fimařský zázrak, ani kulervoucí řachanda, ale opravdu dobrá, vtipná, příjemná, skoro "svěrákovská" francouzská komedie s mým oblíbeným smutným klaunem Jacquesem Villeretem.

Mezi námi děvčaty (2003)

Ty čtyři hvězdičky je jen nouzovka, protože Freaky Friday je právě teď tím zdaleka nejlepším, co v žánru pohodové, vtipné, roztomilé komedie pro celou rodinu existuje. Dát pět hvězdiček se mi nechce, přece jen s opravdu velkými filmy se tenhleten srovnávat nedá, ale jinak je to opravdu špička, nejen díky skvěle napsané předloze, ale i režisérskému umu vytěžit z ní, co se dá, a samozřejmě taky skvělým hercům v čele s J. L. Curtis a fantastickou Lindsay Lohan.

Sedm (1995)

Určitě jeden z nejlepších kriminálních thrillerů všech dob, úžasná hudba, režie, scénář (ten hlavně) a herci. Má jen jednu jedinou chybu, a sice že je malinko "přehypovaný" a přeceňovaný, svědčí o tom i 14. místo v žebříčku 200 nejlepších filmů všech dob. Přátelé, to určitě ne :)))

Ďáblův advokát (1997)

Další solidní hollywoodský thriller se satanovskou tématikou. Co do smyslu a pointy příběhu sice pitomý, ale herci v čele s Al Pacinem tenhle flák tahají hodně nahoru.

Přednosta (2003)

Docela milý a příjemný nezávislý snímek, který ovšem tím, jak se mermomocí snaží být obyčejný a málomluvný, občas dost nudí.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Rozhodně jeden z nejlepších komediálních seriálů všech dob, pro děti a popcornové diváky to není, ale milovníci britského humoru a především Rowana Atkinsona budou v sedmém nebi.

Král Králů (1963)

Hraje tam Sovák, Brodský, Bohdalová, Kopecký, režíruje to Martin Frič, je to vtipné, inteligentní, zábavné - co víc ještě po dokonalé české komedii chtít? A zdejší ideologové ať si trhnou nohou.

Námluvy (1961) (TV film)

Dokonalý briliant televizní zábavy, naprosto a zcela založený na famózním scénáři a koncertních výkonech tehdejší herecké šlechty. Takové věci už se dneska opravdu netočí. A TAKOVÍ herci se už prostě nerodí. Nemůžu si pomoct, ale ne. Pešek, Pivec, Záhorský, Štěpánek, Voska, Vydra, Werich a další - to byla nejzářivější generace našeho herectví a možná, tedy možná, i světového a na jejich výkony je pokaždé doslova lahodný pohled.

JFK (1991)

Lidi se dělí na ovce a střihouny. Tenhle film je v prvním plánu o zastřelení nejoblíbenějšího amerického prezidenta. V druhém pak podává svědectví o boji, který vídáme dnes a denně, a který budeme my, většinou hloupé, slepé a pasivní ovce vést proti dravým, aktivním a agresivním střihounům, dokud budou lidé lidmi. Brilantní film, hluboký zážitek, famózní herci - jeden z nejlepších filmů všech dob. Škoda, že Stone, jakožto pravověrný levičák, někdy tlačí na pilu až moc, řeči o fašismu a jakoby náznaky sympatií ke komunistické Kubě jeho výpověď trochu shazují, ale to nic nemění na tom, že tenhle film mění vše, co jste si doposud mysleli nejen o atentátu na Kennedyho, ale také o Americe, její historii, současnosti a způsobu fungování demokracie vůbec.