Princ z Persie: Písky času (2010)

Akrobaticky a bojovně nadprůměrné (ale už ne tak šťastně nasnímané), vtipně použitý parkour v reáliích tajemné orientální pohádky a neotřelá dervišská mystika. Dramaticky to sice není žádná sláva, ovšem zachraňuje to pointování za pomoci pohybů v čase. Slušná oddychovka, která se ale do druhého dne rozplyne, stejně jako mozaika vysypaná z písku.

Syndrom (2003) (TV film)

Pár nápadů tam je. Místy i dusivá atmosféra. A taky se to dá vydržet do konce.

Kawasakiho růže (2009)

Na televizní inscenaci by to bylo nadprůměrné, do kina tenhle film ani vyrážet nemusí, protože se v něm dá celý strávit se zavřenýma očima. Obrazové vyprávění jen podtrhuje rozhlasovost příběhu, veškerý pohyb děje nahrazují přemoudřele úmorné dialogy, v případě jedné z hlavních postav (sochaře) navíc naturščicky krkolomně odehrané. A téma filmu je pro mě příliš hysterické na to, aby mi k zážitku stačila celkem slušně dusivá atmosféra rodinného psychodramatu. Nemusím Hřebejkovy komedie, ale ještě méně, zdá se, jeho "zásadní" společenská dramata.

Kniha přežití (2010)

Příjemně minimalistické dílko, výpravou odkazující na klasického Mad Maxe, ale s mnohem hutnější a temnější atmosférou. Příběh sice není kdovíjak silný, ale je vyprávěný zajímavě, má smysl a celkem i slušnou pointu. A podařilo se myslím i velmi dobře přenést klasickou westenovou zápletku do postapokalyptického prostředí. Rozhodně to není ztráta času...

Californication (2007) (seriál)

Sice jednoduché, ale geniální. Zápletky, dějové linky, dialogy... Funguje to, je to vtipné a neustále to dokáže překvapovat. Zatím životní role Davida Duchovnyho.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Naprostá ztráta času a to i pro milovníky filmů o upírech. Tohle je nepovedená slátanina, upletená z motivů seriálu Beverly Hills 90210 a snad Letopisů Narine, to vše doplněné o triky z osmdesátých let a režijní rukopis podřadného tvůrce telenovel. A nebo jinak - hodně nepovedená nápodoba seriálu True Blood. A ještě to trvá dvě a půl nekonečné hodiny!

Chouchou - miláček Paříže (2003)

Tahle psychedelická homošílenost bohužel nefunguje ani po aplikaci psychotropních látek. Někde se stala chyba. A vypadá to na režiséra, kterému se to rozjelo do všech stran a už to nikdy nesehnal dohromady...

Symptom Pandorum (2009)

Mile mrazivá vesmírná apokalyptická hororovka, trochu připomínající Nonstop Briana Aldise.

Iron Man (2008)

Možná až moc málo komiksové, ale jako samostatný sci-fi film, od něhož si odmyslíme komiksovou předlohu, funguje dobře. Nevýhodou je potom celkem plochá hlavní postava (Downey se asi snaží, ale jeho milionář je přesto dokonale nijaký), kterému naštěstí pomáhá úžasná Gwyneth Paltrow.

Dravci (1999)

Jeden z nejzábavnějších mixů komedie a horroru, které jsem kdy viděl. Neokoukaný příběh doplněný o nápaditě použitou, irsky skočnou hudbu, vynikající výkon Roberta Carlylea a slušnou kameru, zachycující kouzelnou severskou přírodu - vzniká tak opravdu výživný koktejl na dlouhé zimní večery.