The Echo (2008)

Atmosféra sice hutná, ale duchařina spíše nudná.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Přehlídka herecké, režijní i scenáristické trapnosti a to v její nejvyšší, fyzicky bolestivé kategorii.

Duch jezera (2004)

Trochu za atmosféru, trochu za neokoukané severské herce - ale autor scénáře byl podle všeho hned první brutální obětí tohoto filmu, přičemž zbytek po něm evidentně dopsal ten magor, co v něm jinak vraždil.

Kvintet (1979)

Jednoznačně tu vítězí atmosféra nad dějem. Ale ta mrazivá apokalypsa za to stojí.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Vtipně a sugestivně natočený seriál, kde se tvůrcům dokonale daří vás od televize poslat bojovat do těch nejextrémnějších situací a vyzkoušet ty nejpodivnější způsoby, jak to všechno přežít. A způsoby to jsou skutečně někdy drsné - pojídání zvířecích výkalů je jen jedním z mnoha.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Nepříliš nápadité, kopíruje nanejvýš všechny ty osvědčené a kultovní prvky z minulých dílů.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Jediné, co je na filmu kromě tradiční Gilliamovy obraznosti silné, je fakt, jak se geniálně vypořádal se smrtí Heatha Ledgera a organicky do filmu zapojil jeho "dvojníky". Bohužel režisérově typické vizualizaci naprosto nesvědčí počítačová animace a místy tak působí vysloveně trapně a místy už i dokonce kýčovitě - což je u tohoto výtvarného režiséra prostě tragédie.

Polární bouře (2009) (TV film) odpad!

Okopírované a poslepované z asi pěti starších filmů, invence žádná, napětí nijaké, dialogy směšné a realizace trapná. Ztráta času, pokud máte rádi (a tudíž znáte i dobré) apokalyptické filmy.

Rodinná oslava (1998)

Geniální hra s inscenační formou, totální psychologické drama. Král manifestu Dogma, ale především žánru "rodinné setkání po 20 letech se nám trochu zvrtlo".