Zakletý v čase (2009)

Výborně a celkem i vtipně vyprávěný příběh hrající si s časovou kauzalitou, bohužel ho trochu shazuje poněkud odfláknutý závěr.

Slimáci (1988)

Je to tak nehorázný béčko, že to prostě nemá obdoby. Ale ty stovky slimáků lezoucích úplně všude, zejména po nahých ženských tělech - jsou vlastně dost sexy. Pokud to tedy máte rádi... slizce.

Město duchů (2008)

Nešťastný mix komedie a romentického dojáku. Nevyvážené herecké obsazení, vrtkavý scénář a bohužel dost ubíjející dialogy nemohl zachránit ani sarkastický humor Rickyho Gervaise, který tady musíte hledat s pinzetou a lupou pod nánosem klišé, patosu a ve výsledku i nudy, protože to celé prostě moc nefunuje.

Moon (2009)

Srovnání se Sunshine není od věci, bohužel ale tady jde závěr filmu spíše dolů, i pro průměrného milovníka scifi je konstrukt příběhu vpodstatě hodně předpovídatelný.

I Love You Phillip Morris (2009)

Svým námětem a trochu i vnitřním smutkem sice tahle komedie odkazuje k Man on The Moon, ale je to v tomto případě totální a šílená buzní jízda, kdy se chválabohu nebere nic moc vážně - a tím pádem se celkem sympaticky neustále překračují hranice korektnosti (a někdy i vkusu), ale především si tu nikdy nemůžete být úplně jistí, co se na vás chystá za nejbližsím rohem.

Serenity (2005)

Film, který prakticky nemás smysl vidět, pokud jste neabsolvovali předchozí sérii Firefly. Potom je to zábavné a důležité zakončení celé první série. Pokud jste jí ale neviděli, patrně se vůbec nechytnete.

Sherlock Holmes (2009)

Vtipně a poměrně inovativně interpretované přátelství mezi Watsonem a Holmesem, skvělý Downey jako Holmes a věrohodně hnusné podsvětí Londýna. Stojí to za to...

Howlův kráčející hrad (2004)

Rafinovanější a temnější bratříček Cesty do fantazie. Má to o něco lepší spád i rytmus, takže je to celé už mnohem stravitelnější než Miyazakiho předchozí dílo. Každopádně je fascinující naprosto odlišná škola vyprávění příběhu, než na jakou jsme v Evropě, potažmo Americe zvyklí. Stát se může cokoliv, a nikoho nerozhodí ani fakt, že se chvílemi pohádka pro děti střídá takřka s horrorem.

Cesta do fantazie (2001)

Gejzíry fantazie sice občas přemůže zdlouhavost, ale přesto je to trip, který stojí za to.

Avatar (2009)

Technologický skok pro popcornovou kinematografii, ale jen malý krůček pro filmové labužníky. Tam, kde kvete orgiastická flora a fauna, tam kde se člověk chce kochat bizarními květinami a dál a dál nořit do houští obskurních květin, tam kde je všechno takl neuvěřitelné, tak nové... Tak přesně tam, najednou, po opadnutí prvotního nadšení, zbývá jen velmi málo něčeho trvanlivého, originálního a bohužel i smysluplného. Jako definitivní propojení kina, počítačových her a pouťových atrakcí je to bezesporu úchvatné a revoluční. Ale jako revoluce filmu - alespoň ve smyslu vyprávění, stavby, nebo pointování příběhu? Úsměvné, protože tisíckrát viděná klišé o těch zlých, co přijeli pokořit ty dobré... Je to jednoduše film pro všechny - a dokonce i pro ty, co nebyli deset let v kině, protože je to vůbec nezajímá. Ale tohle přeci musí vidět každý, no ne? Pro mě spíš nejpřeceňovanější film současnosti...