Horalka (1960)

Četla jsem knižní předlohu, která je o stupeň horší než film. Viděla jsem to bez titulek, mnoho jsem nerozuměla, ale přesto jsem věděla. Výraz Sophie vyjadřoval více. Navíc její dokonalá nezdolnost byla úchvatná.

Pokání (2007)

Stačí pozorovat a víte, co se přihodí v dalších chvíli, jenže vás to nakonec stejně velmi silně zasáhne. Lži, láska, bujná fantazie. Někdy stačí tak málo a zároveň tak hodně, aby se vše změnilo. Tekly mi slzy, snad jsem nevěděla ani nad kým pláču. Nad nimi? Film, který mě donutil přemýšlet nad mnoho chybami, myslím, že káždý (tedy skoro každý - viz. níže) by si měl dopřát své Pokání. Neodpustím si dodat, pokud máte rádi úplně jiný typ žánrů, tak na ten film jednoduše nelezte! Kdo má pak poslouchat půlku filmu mlaskání a půlku chrápání?

Květ zla (2003) odpad!

Film, který by se měl vysílat po jedné hodině ráno, kdy steně nikdo nevnímá a většinou ani nezápíná televizi. Působilo to na mě jako romance z Primy. Stejně "sladké" prostředí, což mě velmi silně odpuzovalo.

Úplné zatmění (1995)

Cítila jsem, chápala hlavní postavy a kladla si otázky. Snad nemohu od filmu žádat více.

Rodinný krb (1970)

Nevidím na tomhlem filmu nic tak převratného. Rozčiloval mě hlavní hrdina, děj byl příliš nezajímavý a já v něm nenelazle žádný význam. Několikrát jsem se usmála. Dále nic. Nuda. Nuda. Ano, vím, že jsem jako jediná dala pouze jednu hvězdičku xD.

Zvětšenina (1966)

Zvětšninu nelze slovy popsat, člověk ji musí vidět. Při sledování Zvětšiny chápete všechny ty epizody, jste okouzleni, film skončí a zanechává ve vás stopu, kdy můžete říct jen, že je to krása. To je vše. Více nevíte. Nyní si akorát přeji být stejně cynická a povznesená jako fotograf, toužím po vrtuli a zachytit (ne)existující míček. Nepolapitelná nádhera.

Město andělů (1998)

Líbí se mi západy slunce, hrušky, seance andělů... Meg Ryan a Nicolas Cage se tváří často až příliš pateticky. Omlouvám se, ale ráz celého filmu mě nijak zvlášť nedojímá. Možná mé hodnocení ovlivňuje fakt, že jsem některé části viděla hodněkrát. Před devíti lety jsem z tohoto filmu byla nadšená, když si to pustím teď, tak neshledávám nic zajímavého a musím se ušklíbat. Takže dvě. Z toho jedna za vzpomínky.

Východní přísliby (2007)

Nemám ráda Dějiny násilí, celé je to jedna vleklá nuda, ale Východní přísliby jsem chtěla vidět od samého začátku. A nezklamalo to. Scény z kterých mrazích (ano, již zmíněný saunový boj), ale i zde se kino smálo, když mu zapíchnul nůž do oka (možná jsem seděla jen u špatných lidí a ostatním to směšné nepřipadalo). Slabé povahy by se měly tomu snímku obloukem vyhnout. Děj není nijak nejsilnější stránkou tohoto příběhu, ale je mnohem více propracovanější než u již zmíněných Dějin. Nejsilnějším článkem filmu je Viggo - konečně dostal roli, kterou si jeho talent zaslouží. Věříte mu všechno, působí strašně nebezpečně, cynicky a přesto víte, že tu není od toho, aby vám ublížil. Naomi se vytrácí, je zde, ale vy ji skoro nesledujete, jste uhranutý Nikolajem. Závěr byl velmi utnutý. Chtěla jsem vidět další a další Viggův výraz, ale bohužel. Či bohudík? Doporučuji!

Sedmý hřích (2001)

Neuvěřitelně pomalý děj, nelogičnost, příšerné scény etc. Vše zachraňuje alespoň fakt, že Banderas a Jolie dobře vypadají.