Něco jako komedie (2010)

Chtela jsem ten film videt hlavne kvuli vtipnymu vousaci:)) Ukazalo se ale, ze nazev filmu je naprosto vystizny, protoze asi to melo byt neco jako komedie, ale komedie to rozhodne nebyla. Nenasla jsem tam ani jeden moment,ktery by me pobavil a celkove jsem ani nepochopila, za jakym zamerem cele dilo vzniklo. Proste me to nebavilo.

Město bohů (2002)

Drsné prostředí, krutá realita, boj o moc. Tak bych ve zkratce popsala tento film. Občas Vám přeběhne mráz po zádech, občas Vám bude někoho líto a občas byste sami chtěli někomu ublížit. I děti se dokážou mezi sebou střílet, ano i děti. Je těžké uvěřit, že někde opravdu nemáte dětství a místo autíček si hrajete se zbraněmi. Drsné a geniální.

Jak na věc (2002)

Hugh Grant lepší než obvykle. Kdyby takhle fungoval ve všech svých rolích, asi by se zapsal na seznam mých oblíbených herců. Malého divného klučíka jsem okamžitě rozpoznala jako Tonyho ze seriálu Skins, takže mi byl okamžitě sympatický..a co víc, přistihla jsem se, že jsem si u filmu párkrát řekla: „Páni, ten kluk je fakt třída!“ Na to, že je to romantická komedie, nebyla tam žádná hluchá místa, ani zbytečné natahování děje, ani vášnivý polibek na konci, za což jsem opravdu ráda. Skvělý film o tom, proč nebýt na světě sám sobě ostrovem:)

Nedotknutelní (2011)

Nemám ráda, když mě film nutí k lítosti. Jakmile má hlavní hrdina nějaký handicap, tak trošku už to předem očekávám a nechce se mi do toho:) Proto jsem tento film odkládala a snažila se mu chvíli vyhýbat. Velice příjemné překvapení – žádné citové vydírání se nekonalo, ba naopak. Je to vtipné, svižné, hrdinové jsou sympaťáci a příběh je reálný. Rozhodně je tam pár myšlenek, které Vás můžou obohatit, aniž by Vám je někdo násilím diktoval. A tak to má být. Paráda!

Den cvoka (2002)

Detailní pohled na den jednoho nešťastného člověka a jeho nešťastný život. Tento film je naprosto vyjímečný tím, že zobrazuje stereotyp, ve kterém žije většina dnešní společnosti. Je to vtipné a zároveň depresivní, protože si u toho uvědomíte, jak rychle se dá dostat do situace hlavního hrdiny a kolik společných vlastností již máte. Paradoxem je, že hlavní hrdina si naprosto uvědomuje, že si za to může sám a přitom neví, jak z toho ven. Pro mě krutá realita a zcela jistě může film fungovat i jako odstrašující případ stereotypu.

Horší už to nebude (2006)

Moje hodnocení 70%. Velice mě potěšil výběr Emmy Thompson jako jedné z hlavních rolí a jako vždy jsem jí věřila naprosto vše, bohužel celkově jsem byla trošku zklamaná. Možná proto, že jsem čekala spíše komedii. Po pár minutách jsem pochopila, že jsem vedle:) Přesto se mi líbila hlavní pointa filmu, avšak dle mého názoru, mohla být mnohem lépe, detailněji zpracovaná. To by tolik nevadilo, jako mi vadil klasický „klišé“ konec.