• Krátkometrážní

Zmizelá (2014)

Jednu hvězdu minus za ten konec - fakt jsem čekal, že jí nakonec rozseká na kousky a narve do popelnice. Škoda.

Ve stínu (2012)

Atmosféra tam možná nějaká byla, ale já jsem si po půl hodině uvědomil, že koukám a nevím na co. Dal jsem tomu další půlhodinku a... nic se nezměnilo. Asi to není nic pro mě.

Všichni dobří rodáci (1968)

Opět se budu opakovat, ale víc jak hodinu jsem nedal. Nuda, bez nějakého většího děje. V půlce jsem usnul a rozhodně to není nic, kvůli čemu bych si pouštěl v dohledné době druhou půlku. A na to, kolik jsem o filmu slyšel chvály, jsem čekal asi daleko víc, než jsem dostal. Tohle, že je v TOP 200? Za co???

Hotel Rwanda (2004)

Zvíře zůstane zvířetem - a je jedno, jestli je to rusák, Hutu, nebo muslimák. Jen je zajímavý, jak se posledních pár (desítek?) let všichni jmenovaní hezky profilují. Bohužel samotný film mě nijak moc nedostal.

Zvláštní dny (1995)

Vydržel jsem to hodinu. A znovu už fakt ne.

Andělé a démoni (2009)

Je to sice jedno velký kalkulování s Kdyby, Pokud a Možná, ale vlastně docela efektně natočená jízda. Takže pokud na to narazím v TV, tak nepřepínám.

Uteč (2017)

Jako správnej bílej evropskej hetero nacionální rasista si říkám, jako by takovej film vypadal ve světě, kde neexistujou hovna typu BLM, LGBTQIABCD, me-too, MCBP, OMG a podobný 3,14čoviny. Černá tlama jede na víkend k rodině svý milovaný, načež je napaden bílou rasistickou rodinou. Atd. Fakt dobrej fór. Co se tedy nedá upřít je hutná atmosféra, ale za ten "černej svatej napadenej bílým čertem" podtext dávám dvě hvězdy dolů.

Titanic (1997)

Popravdě: mě tenhle film nikdy moc nebral. Zvlášť ne v prvních deseti letech od natočení. Asi proto, že ho všude bylo plno (stejně tak jsem v té době byl alergický na DiCapria), ale postupem času zjišťuju, že svoje kvality rozhodně má. Sice je to děsivě nataženej cajdák a totální nuda, ale jak říkám: postupem času je to tak nějak snesitelnější. Už dokonce ani nevypnu TV, když sjíždím kanály a na tohle narazím :)