• Krátkometrážní

Blade Runner (1982)

V průběhu sledování jsem se několikrát sám sebe ptal, jestli můžou (nebo nemůžou?) být androidi lidštější než lidé. Lidštější proto, že si možná mnohem víc uvědomují svou "smrtelnost", než jejich nedokonalí tvůrci - lidé. Ó bože jak bych si přál vidět tenhle skvost na filmovém plátně! Atmosférou člověk ani nedýchá, v pozadí hraje vangelisův geniální soundtrack... Zvláštní je, že se mi film líbil o trochu víc, než knížka, která je i tak skvěle napsaná. To moc časté není. Wake up! Time to DIE!!

Faunův labyrint (2006)

Od Duillerma del Tora jsem před tímto snímkem nic neviděl a byl jsem příjemně překvapen. Ivana Baquero se do své role výborně hodí, jsem zvědav kam se dívenka posune dál a jestli se bude její kariéra rozvíjet. Film byl pro mě unikátní i svým zpracováním a imaginací. Moc hezky se na něj koukalo.

Eurotrip (2004)

Amíci si očividně představují Evropu jako středověkou tvrz a Evropany za chudáky, co jsou schopní za niklák prodat i svou mámu. Když pomineme tenhle fakt, může se člověk (občas) i docela zasmát.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálně naprostá špička, parta polonahých sparťanů promenádujících se po své rodné hroudě.. Ale proč ne, letní popcornovka jak vyšitá..

Strážci - Watchmen (2009)

Jen úvodní titulky jsou něco výjimečného! V podstatě jediné krimi, které je pro mě sledovatelné, dá-li se tenhle skvost kriminálkou nazvat. Komiksem jsem netknutý, takže nemůžu porovnat jedno s druhým, ale jinak je to filmová událost roku!

Na stojáka (2004) (pořad)

Z Na stojáka se dá koukat jen na Miloše Knora. Zbytek je parta naprostých imbecilů, co se vleze před kameru, udělá ze sebe šaška a doufá, že budou slavný..

Hrob světlušek (1988)

Děsivě smutný film. Viděl jsem ho před pár lety, ale od té doby na něj nemůžu zapomenout. Zvláštní je, že kdyby to bylo hrané živými herci, tak to nebude nejspíš takový efekt na diváka. Smutné, dojemné a člověk se nemůže ubránit. Sice to bylo od začátku tlačení na divákovo city, ale člověk si zkrátka nemůže pomoct..

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Ti Žáponci jsou fakt zvláštní národ. Na tradicích lpí tak, že by se jim vysmáli do xichtu i Britové, staví baráky z papíru a bambusu a soutěží v těch nejnemožnějších disciplínách. Bohužel jsem zastihl jen občas pár dílů, ale u každého jsem se úžasně bavil s otevřenou pusou a divil se, kam na to ti Žaponci chodí.

Po stopách Xapatanu (1992) (pořad)

Soutěž, která hodně kopírovala starší a úspěšnější Pevnost Boyard. Škoda, kdyby se vydali vlastní cestou, mohlo to být i vyšší hodnocení..

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Moje oblíbená televizní soutěž. Nevynechal jsem snad jediný díl a se zatajeným dechem sledoval, jak se soutěžícím tentokrát povede..