• Krátkometrážní

Den nezávislosti (1996)

Jak vyhladit lidstvo - návod pro mimozemšťany: buď to můžete udělat hezky zadníma vrátkama, polehoučku, potichoučku jako třeba ve Fakultě, nebo sebrat všechno s čím se dá střílet, přiletět s bezpočtem lodí a udělat BUM BUM BUM jako v případě Dne nezávislosti. Pokud člověk vypne mozek, tak je to ideální film na sobotu večer. Od Emmericha určitě.

Královské výstupy (2007)

Téměř povinnost pro lezce, ale i ostatní. Pro všechny, kdo rádi překonávají překážky a zkoušejí posunout své hranice dál. Sám občas lezu na umělých stěnách a v podání Chrise Sharma vypadá lezení tak jednoduše, že si občas říkám kde dělám chybu.. Holt zkušenosti a hromada nalezených tras:)

Predátor (1987)

Nejspíš mě všichni za tohle budou nenávidět, ale film, kde budu koukat na bandu balíků z balíkova, jak nejdřív zmasakrujou pár povstalců v pralese a pak postupně jeden po druhém začnou chcípat, je pro mě totální ztráta času. Dal bych tři hvězdy, ale přežít výbuch atomovky jen díky tomu, že se schovám za strom? Teď mě tak napadlo, že by stačilo, aby v Nagasaki a Hirošimě rostlo víc stromů a ztráty na obyvatelstvu nemusely být tak tragické.. Přátelé, tohle ani omylem.

Predátoři (2010)

Sice je to bohapustá vykrádačka původního Predátora, ale nemůžu si pomoct. Původní film je pro mě totální nuda, ale tohle mělo šťávu. Navíc super vojanda jako bonus. Přibližně hodinu a půl jsem si marně lámal hlavu s tím, co tam dělá ten felčar - kromě toho, že dělal volavku jim tam musel být platnej jak automat na kondomy v domově důchodců. Nakonec jsem to samozřejmě zjistil. Proti těmhle Predátorům musím upravit i hodnocení původního filmu. Bomba!

Vetřelec (1979)

Nechápu, jak je možné, aby mě vyděsilo NĚCO, co není téměř do poslední chvíle vidět. Stalo se! Nejpůsobivější horor, který jsem za svůj krátký život viděl - atmosféra, strach, temnota, zase atmosféra, víc strachu... Dlouho jsem nemohl usnout! Ovšem bez geniálního Ridleyho Scotta a H. R. Gigera by takový film nemohl nikdy vzniknout.

VALL-I (2008)

Nebýt té úžasně zelené agitky, je to pro mě animák roku.. Mám rád animované filmy, které mě dokážou dojmout i rozesmát najednou.

Temný obraz (2006)

Bože doufám, že se svět nedostane do bodu, v jakém se nacházel v Temném obraze. Nebo že by v něm už dávno byl? Miluju Philip K. Dicka a jeho zfilmované povídky. Lehce depresivní, maniakální obraz budoucnosti

Přátelé (1994) (seriál)

Světlá výjimka toho, že i v americe se dá natočit hezky s citem komediální seriál. Partička šesti přátel, která se schází v jedné kavárně kdesi v New Yorku. Kdysi mi nesměl uniknout jediný díl. Dlouho jsem nemohl ustát, že ten poslední díl je opravdu poslední a dlouho jsem z toho měl pořádnou depku. Dokonce jsem se virtuálně prošel po jejich ulici - podle adresy na obálce z jednoho dílu jsem si našel dům, ve kterém bydleli. Jako bych tam byl s nimi:)