Pláž (2000)

Skvělí AllSaints, zhulenec DiCaprio a sexy Tilda. Pláž je filmovou reklamou na Thajsko, filmovou reklamu na marihuanové pole. Pláž je odpočinkový, nepřemýšlecí film. Oceň dramatičnost, nápaditost, kameru a hudbu. Hereckost zanech pod podlahou. Pláž si zaslouží 75% za výše zmíněné. Pláž je prostě pláž - film, který má ve světové kinematografii kult.

Santa je úchyl! (2003) odpad!

BBThornton jako sjetej úchyláckej FantaKlaus a malý černý škvrně, co s ním maká na fochu. Suchý, neomalený, nudný, otravný. Fóry level ostravská hadra.

Assassin’s Creed (2016) odpad!

Assassin's Creed je vzhledově povedená gamesa (já sám jsem ji herně nikdy neokusil, neboť můj starý a propocený počítač by si na tak "náročnou" grafiku prostě netroufl). Nevěděl jsem, o čem ta hra vlastně je, kdo je Assassin apod. Film mi poskytl know how, jenže jen to osekané know how. Nadstavba jestli tam byla, tak jsem ji buď přehlédl nebo jo. Na můj vkus se filmaři až moc ponořili do vizuální stránky věci, která leckdy taky byla přeplácaná. Co jsem tak pochopil, obsahově se z toh dalo kurva vytřískat víc a třeba to i natáhnout do delší stopáže. Spousta věcí mi byla nezodpovězena. Nemluvě o finiši, který nebyl tak brutálním bijákem, jak by se dalo čekat, ale ani po stránce významové a smyslové nezískal kladné body. Všehovšudy - filmování PC her kvituju, ale musí se prostě ten štáb odprostit od toho, že je to film a ne další pokračování hry!

Anthropoid (2016)

Kdo ví, jak bychom jako Češi dopadli nebýt těchto 7 mládenců. Kdo ví, jak by Židé dopadli nebýt těchto 7 mládenců. Je možno si položit vícero otázek, ale na žádnou Vám nebude sdělena odpověď, jelikož zmíněných 7 mládenců prostě udělalo to, co tenkrát považovalo za správné. Byl na ně národ hrdý nebo jim vše vyčítal? Samotný film záporné hodnocení dostat nemůže už jen z toho důvodu, že je to snímek o národě českém, snímek o povaze české a hlavně snímek z čech a ne z hollywood kulis! Příběh Heydricha jakožto 3. nejmocnějšího muže tehdejšího Hitlerovského Německa měl jepičí život, nicméně se tenhle člověk zapsal do historie čech více než kterýkoliv panovník, jenž tu vládl pár let. Murphy a Dornan byli dobře zvolení - údajně Murphy studoval život Gabčíka několik měsíců a vyplatilo se. Propojení hollywood stars s našimi domácími herci bylo skvělé - líbil se mi Zach jako odbojový kněz a Budař jako nacistický překladatel. Film plyne jako voda ve Vltavě - někdy rychle a někdy pomalu tak, aby divákovi byly jasné okolnosti. Co se hlavního záporáka tyče - mohl a měl dostat více prostoru, protože film je prakticky o třech lidech - o něm, Gabčíkovi a Kubišovi. Tak uvidíme, co nám nastíní film Smrtihlav, jenž by měl "konkurovat" Anthropoidu. Závěr byl precizně konstruován a měl prvky Grandiozního finále. Přestřelka, kyanid, sebevraždy - za 1 s hvězdičkou. Jak je vidno, tak když se do filmování českých dějin pustí hollywood tak to má koule. Čeští režiséři jsou neméně kvalitní, ale hold prachy z USA jsou prachy z USA. Za ty se dá dělat více divů. :)

Šestý smysl (1999)

Těžko napsat něco, co tu ještě nebylo. Jeden z nejpřekvapivějších závěrů, jaký jsem kdy viděl. Typická postmoderna namíchaná z nejrůznějších filmových ingrediencí - napětí, romantika, horor, občas se i zasmějete. Sleduju, že se tu v komentářích objevují dva póly v pohledu na "trvanlivost" filmu. Podle někoho je to jednohubka, která nadchla, ale napodruhé už je o ničem, pro někoho s dalšími shlédnutími naopak dojem sílí. Patřím jednoznačně do druhé skupiny. Čtyři hvězdičky jsem dal po prvním shlédnutí, kdy mi Šestý smysl připadal jako lehce nadprůměrný thriller, který na úplně jinou úroveň posouvá až závěrečná čtvrthodinka. Pět hvězd dávám nyní po druhém shlédnutí. Ne proto, že bych razantně zestárl a zmírnil, nýbrž proto, že s obeznámenými detaily dává film jiný rozměr. Kvalita a kvantita v jednom - to je SixthSense!

Světová válka Z (2013)

Kostra filmu - kvalitní předloha. Mozek filmu - zkušenostmi ověnčený režisér. Tepající srdce filmu - BreďákPiťák. WWZ (možná by se měly přepsat učebnice dějepisu, nebylo by na škodu přejmenovat války třeba WWHS - WorldWarHitlerStalin apod.) je ryzí postapokalyptický film. ON si tak trochu drandí na té apokalypse. Film je poučný, naučný, výučný, příučný - ideální pro veškeré hluponě z učňáků - a že jich na tom světě je požehnaně. VálkaZ si bere gró z těch prvotních a méně úspěšných ZombíMůvíček a přidává k tomu nadstavbu - jednak v podobě Brada a zadruhé v podobě propracovaného příběhu. Není to vesměs jen útěk, zabíjení, útěk, smrt, apod. Film je zakončený moudry otce Fury - zřejmě to tam mělo být. Takže jo - vojnaZ není jen obyč nemrtvýFilm, ale je to jakýsi román, detektivka a tomu já dávám Plus!

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Je to klasik a hlavně po večerech. Connery a Brosnan jsou pro mě Bondové párEkseláns! Žádnej Krejk nebo Daltn. TomorrowNeverDies frčí na vlně hračiček - perfektní hračičkové Bávo, madeInChina bunkr a špiclová loďka - tohle prostě všichni musí žrát jak Žemlovku. Záporák vyšinutej magor v podobě Džonatana na výbornou a Helper v podobě árijskýho Stempera ještě povedenější - ti dva zapadli jak negerskej penis do roury o průměru 20 cenťáků. Celej film jede na 7 stupeň jako týnejdžr po notné dávce Extáze na pražský párty - humbuk pyčko! Brosnan s VejPěknouČíňankouLin tvoří skvělý hero pár. Hudba v podání Arnolda opět skvostná; neméně pak Sheryl se svým megaBond hitem - ten song můžu poslouchat denně. Full House bro!

xXx: Návrat Xandera Cage (2017) odpad!

10% za poměrně kvalitní soundtrack, kterej seděl jak Baťovy cvičky lecjakýmu dítku! A to je konec kladného hodnocení! Tohle je recept na to jak zesrat takovou sérku! Kéž by zůstal jen první IksIksIks. Vinův smích je tak otravnej jak dítě na pouti, který chce za každou cenu cukrovou vatu. Na můj vkus tam bylo až moc žlutejch! Nehledě na to, že jedinou ženskou, kdo jaksi mohl pánům zvedat trenky, byla brýlatá "agentka". To je smutný! Celej film je smutnej! Neymar je taky smutnej - prosral LaLigu a ChampLigu. Chcípni rejžo

Dr. No (1962)

A tímhle to všecko začalo. Nádhernou Ursulou, skvělým Seanem a brilantní story. Dr.NO naznačil, v jakých liniích Bondovky pofrčej. Na jedné straně magor s velkým M, na straně druhé MI6 a mezitím kunda kam se podíváš, pěkný rychlý káry a "protřepat nemíchat". Ať žije král Ian!

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Měl hrát na city, hrál na city, bude hrát na city. Vidět černýho v černém ve filmu o lásce a zklamání bylo zklamání. Jenže což - za prachy jdeš hrát i bezdomovce, když na to přijde. Film, jenž se hemží hollywood jmény, nenese známky hollywood trháku - možná proto, že se hemží hollywood jmény - člověk očekává výkony, na které je zvyklý právě u těch jmen z jiných snímků (Norton na 10% svého umu, Mirren na 15%, Kate se v téhle roli našla jako na Titanicu - zas se nepotopila). Nevím co k tomu více říct - příběh je zajímavý, poutavý, ale právě ty hollywoodská esa, od kterých se to čeká, z něj nedokáží vycucat masterpiece. 3hvězdy