Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Sediac v najväčšom multiplexe na Slovensku s 3D okuliarmi na očiach popíjajúc z limonády v Ice Age kelímku a prežúvajúc pukance z tematicky totožne ozdobeného papierového boxu som jednoducho nespokojný z kina odchádzať nemohol :) PS: Scratove dobrodružstvá ma asi po prvýkrát trošku nudili :(

Znovu 17 (2009)

Tá tretia hviezdička len preto, že si budem navždy tento titul spájať s mojou prvou návštevou amfiteátru :) Ináč slabší priemer

Život pod vodou (2004)

Celý čas si želám, aby Život pod vodou bol prostou oddychovou komédiou, no ani pri záverečných titulkoch si niesom istý čo to bol za film. A práve táto žánrová nevyváženosť je ťažiskovým problémom filmu, kde si nieste nikdy istý či sa smiať alebo plakať, či sa vznášať na vlnách fantázie alebo byť pevne nohami na zemi. Neviem ani prečo, ale očakával som niečo "dospelo" fantastické typu Veľká ryba, no ani sám neviem čoho som sa dočkal. Silená štvrtá hviezdička za Wilsona, geniálnu hudobnú vsuvku (na mysli mám tú "negitarovú") a červené čiapky :) PS: "Nieje toto náhodou môj kávovar???" :D

Horší než smrt (2007)

Konečne som sa dostal k tejto komédii, okolo ktorej som sa točil už dva roky. Niečo mi neustále hovorilo, že to bude presne podľa môjho gusta a to "niečo" sa nemýlilo. Čierny humor mi roky pomáha nebrať život a hlavne jeho ťažšie úskalia tak vážne :) a práve preto rád v budúcnosti privítam len viac a viac žánrovo podobne ladených filmov. Veď...čierneho humoru nikdy nieje dosť :). Peter Dinklage tu opäť dokazuje veľkosť, aj keď nie práve svojho vzrastu, no zaručene hereckého prejavu, ktorý obdivujem už nejeden rok. Doslova tu hrá ako "o život" :)

Kung Fu Panda (2008)

Počas posledných rokov sa nič nepriblížilo kvalitám mojej obľúbenej Doby ľadovej (na mysli mám samozrejme prvú časť) a aj preto si už animák pozriem fakt len výnimočne. Kung fu Panda ma celkom milo prekvapila, bolo to také svižné, úsmevné a hlavne nemotorné dobrodružstvo, ktoré sa postaralo o úsmev aj na tvári 24-ročného chalana :)

Hořký měsíc (1992)

Pamätám sa, keď som si ešte ako 8 ročný prezeral bratrancovu Cinemu a s opovrhlivým pohľadom som prevracal stránky s recenziou tohto titulu. Postačilo zopár obrázkov aby som vedel, že pre Horký mesiac by sa u mňa v tých rokoch nenašlo pochopenie. Dnes som sa k tejto snímke po 17 rokoch konečne dostal a tlieskam!!! Možno len o pol hviezdičku slabšie ako Kubrickov Eyes wide shut, no v spojení s mojimi spomienkami vynikajúci zážitok, v ktorom si PÁN režisér servítku pred ústa rozhodne nekladie.

Posedlé tancem (2006) odpad!

K niektorým filmom sa normálne hanbím písať komentár, potom sa čítajúci zamýšľa prečo by niekto takýto filmový omyl pozeral. Ale viete ako to chodí, dobré je pozrieť si niekedy aj vyslovene špatný film, aby sme si mohli potom vážiť aj tie lepšie kúsky. Mnohí neustále porovnávajú kvalitu európskej a americkej produkcie, no pokiaľ sa jedná o žáner teenage comedy, európske filmy nesiahajú žiaľ ani po päty tým americkým.

V pasti (2005)

K tomuto filmu je skutočne obtiažne písať obsiahly komentár, hlavne ak sa v ňom chcete dotknúť aj dejovej zložky a "nespoilerovať". Podtitul filmu "Kto je mačka a kto myš?" som si všimol len v prípade českej distribúcie a vystihuje film viac ako dokonale. Počas tých 103 minút vám bude poriadne zvierať žily. Musím ešte vyzdvihnúť vynikajúce herecké výkony, Wilson je uveriteľlný, no hlavne Ellen Page je neskutočne úchvatná. Tvorcovia museli mať pri jej výbere naozaj šťastnú ruku, lebo až po tejto snímke nám svoj talent začala opätovne potvrdzovať.

Před úsvitem (1995)

Pravdepodobne kvôli mojim obrovským očakávaniam to dopadlo tak, že Hawke a Deply ma svojím príbehom neudržali nalepeného na obrazovke po celých 105 minút. Pauzy pri sledovaním filmov mám vo zvyku robiť si často, no v tomto prípade ma trošku sklamalo neprirodzené správanie sa hlavných postáv a tiež "kozmetické" nedostatky niektorých dialógov, čo sa postaralo o moje chvíľkové straty pozornosti. No i tak slušné 4 hviezdičky. Je potrebné si uvedomiť, čím skôr "zbúrame ten múr" a začneme sa viac oddávať spontánnosti, tým bude Zem krajším miestom pre život :)

Od soumraku do úsvitu (1996)

Kde sa "dopekla" predo mnou skrýval tento klenok z deväťdesiateho šiesteho? Tarantino, Clooney (ktorému to táto rola fakt sadla, nezabudnem na ten pohľad, keď zistil ako bráško strážil tetu rukojemníčku), Keitel, Hayek a skutočne talentovaná Juliette Lewis. Keď sa na jednom pľaci zíde takéto herecké obsadenie v rukách držiac papiere s Tarantinovým scenárom pod dozorom režiséra Rodrigueza, špatný film vzniknúť jednoducho nemôže :).