Poslední cesta (2009) (TV film)

Taktiež sa radím do skupiny ľudí, ktorým je ten prehnaný americký patriotizmus poriadne proti srsti a ani tento film ma o opaku nepresvedčil. Aj preto bude môj názor znieť trošku protichodne. Totiž tento príbeh ma hlboko chytil za srdce, to s akou úctou sa americký ľud správa k osobám, ktoré v mene národa (je jedno je je z Minessoty, Montany, Colorada či Wyomingu, všetci sú Američania) položili svoje životy, je skutočne obdivuhodné. Scéna, kde si postupne autá na znak úcty rozvecujú svetlá, mi vyrazila dych. O tom, že Kevin Bacon je PÁN HEREC, som sa presvedčil už veľmi dávno, preto ma potešila táto snímka, kde sa tomuto umelcovi dostáva naozaj veľký priestor.

Neviditelné děti (2005)

Po filme som sa začal obzerať hneď potom ako som zistil, že jeden z filmových príbehov si zobrala na starosť Kátia Lund (moje obľúbené Mesto bohov), jej pár minutiek bolo síce vskutku kúzelných, no absolútne bez debaty ma zničil pomerne neznámy Stafano Veneruso!!! K tomuto minidielku nemám slov, Cira som si hneď vrátil na začiatok a pozrel znovu. Taktiež na mne hlboký dojem zanechal úsmev dievčatka vo filmovej poviedke ázijského kúzelníka Johna Woo-a.

Fanoušci (2009)

Krátky zoznam toho, čo ma vo filme najviac potešilo: "týpek z reklamy na Mountfield" :), najväčší fanboy pod slnkom Kevin Smith osobne (dokonca spolu so svojou "pravou rukou" Mewes-om) a samozrejme dvojrola Seth Rogena. To je asi tak všetko prečo neľutujem čas strávený pri sledovaní tejto komédie. Ku trom hviezdičkám by ma možno dokopal fakt, že by som mal Star Wars nasledovanú :P

Zázraky se nedějí (2008)

Chvíľu mi trvalo než som si pred pár rokmi zvykol na "nového" Jima Carrey-ho. Nebolo to jednoduché ani s Luke-om. Každý náhľad kamerou na mimiku jeho tváre (a že ich teda nebolo málo) sa mi v očiach spájal s očakávaním niečoho humorného. Nehovorím, že som sa pár krát nezasmial, no dráma je dráma. A keďže sa nepovažujem za odporcu zázrakov, má odo mňa táto milá snímka 4 hviezdy.

Puberťáci milují sex (2008)

Pokiaľ obľubujete žáner teenage comedy, určite neoľutujete výber tohto filmu na piatkový večer. V opačnom prípade ruky preč! "Listen, choosing a girlfriend, son, is a little like buying a used car. If the oil doesn't smell right, there's probably something wrong with the vehicle. :)

Děti (2008)

Je tu azda nová doba, kde príšery, zombíkov a rôznych zmutovaných maniakov nahradili práve tí, ktorým z celého srdca najviac dôverujete? Na mňa takýto námet, kde nikto poriadne nevie identifikovať pôvodcu hrozby, funguje naozaj skvele. Zamrazilo ma poriadne a nie jeden raz.

Zalknutí (2008)

Zaujímavé, môj druhý film nakrútený podľa knihy z pera Chucka Palahniuka a opäť začíname skupinovou terapiou. Chlapík vie veľmi dobre z kadiaľ čerpať námety na takéto zvrhlosti :). Pozitívou je fakt, že Choke podobne ako Klub bitkárov nie je ani zďaleka zbytočným filmom a diváci si z neho dačo odnesú, čomu človek len ťažko uverí keď si čo i len jedným okom prebehne jeho obsah :). Mrzí ma však moja slepota, keď sa o plnohodnotných hereckých kvalitách Sama Rockwell-a presviedčam až teraz.

Annie Hallová (1977)

Mne tento Allen vôbec nesadol. Štvrtú hviezdičku pridávam akurát za záverečné posolstvo. Potešili minirole Christophera Walkena a Jeffa Goldbluma :)

Gran Torino (2008)

"Vrrrrr!" Walt (Eastwood) si na prahu svojho života ako starý večne namosúrený bulldog začína uvedomovať aké ľudské hodnoty ho počas života obišli. O tom, že skutočné priateľstvo nieje len nahodená pretvárka ho presviedčajú spočiatku nenávidení susedia "Hamongoni" vďaka svojej pohostinnosti obskakujúci samotárskeho Walta každý deň, kdežto vlastný syn sa ozve len keď niečo potrebuje. Film sa snaží divákovi predostrieť mnoho tém počas takmer dvojhodinovej stopáže a že sa nudiť nebudete ani sekundu, to vám ručím. PS: Dúfam, že niesom sám komu tak prekáža ten prehnaný americký patriotizmus!

Hráči (1998)

Tomuto filmu som sa vzhľadom na moju nevedomosť pravidiel pokru dlhšie vyhýbal. Keďže zákutia tejto úžasnej hry sa mi otvorili vďaka môjmu kamarátovi len nedávno, prišla mi na mušku i táto snímka, ktorá vynikajúco vysvetľuje rozdiel medzi šťastím a skúsenosťami. "Prečo si myslíš, že sa každý rok pri finálovom stole Svetovej série stretne pätica totožných chlapov? Sú to vari tí najštastnejší típci vo Vegas?". No Hráči niesú ani zďaleka len o pokri, poukazujú na to, aké dôležité je vydať sa na cestu za svojím snom a tiež sa zaoberajú úskaliami priateľstva. Aj keď si niekedy rád "uletím" na nejakej rozprávke- fantasy, najviac mi imponujú práve filmy z reálneho prostredia a keď naviac zobrazujú život v takom svetle, aký skutočne je, sú moje očakávania naplnené ešte o dačo viac. Tentoraz narážam na vzťah Mike-ho a Worm-a, ktorých "kamarátstvo" vyústi nakoniec do presne takého stavu, kam by som ho ako scenárista posunul aj ja. Tlačidlo Backspace si pri tomto komentári užilo už fakt dosť, keďže podobnejšie opísať môj osobný pohľad vec by zahŕňalo odkrytie istých spoilerov :). Damon sa drží svojho kamenného xichtu, Nortonovi sa zase dostáva malého priestoru, ale Malkovichov výkon je excelentne "diabolský", veď tak ako vždy :)