Vesnice (2004)

Se Shalyamalanem je to jako na houpačce. Někdy se mi líbí, a někdy mne dost zklame. Vesnice rozhodně patří do první skupiny. Režisér jako obvykle vytvořil skvělou atmosféru, která navíc s celkem povedeným scénářem a hlavně i povedeným koncem, nešla ocenit jinak než za 5*. Nejvíc ovšem potěšila mně zatím neznámá hlavní herečka, jež svojí roli předvedla dokonale, a především důvěryhodně.

Spy Game (2001)

Na takto dobře obsazený špionážní thriller bych očekával více. Děj byl sice zajímavý, ale film postavený jen na flashbacích musí nabídnout i něco jiného. Toho jsem se bohužel během celé stopáže nedočkal. I když Redford byl opravdu klasa.:)

Poslední samuraj (2003)

Zfilmování modernizace tak rozdílné kultury, která probíhala v 2. pol. 19.st., jako je ta japonská, musel být pořádný kumfšt. Více než herecké výkony, které byly na velmi slušné úrovni, mě ve filmu zaujal právě setkání rozdílných kultur, na které se režisér zaměřil a jenž muselo následně nutně vyústit, v tomto případě strhujícím způsobem natočený, konflikt. Zwickovo porovnání, tedy japonské a chcete-li západoevropské, se mi rozhodně líbílo. A divák se mohl najít své favority na obouh stranách, protože obě strany vlastně bojovali pro Japonsko.

Vanilkové nebe (2001)

Velké zklamání, myslel jsem si, že to bude lepší. Myšlenka mě zaujala, ale celý děj zbytečně moc zamotaný a po celou dobu nepřehledný. Což nemusí být na škodu, ale tomuto filmu to rozhodně neslušelo. Co se týče hereckých výkonů, tak svojí roli hraje dobře jen Cruise a ostatní jen bezduše paběrkují.

Americká krása (1999)

Naprosto dokonalý zážitek. Více napsat nemá cenu.

Předčítač (2008)

Drama, jež se odehrává v průběhu 50. a 60. let a mladí Němci se pomalu ptají svých rodičů, co vlastně dělali za války. Krásné představení Kate Winslet, která ve dvojici s Davidem Krossem dělá čast herecké branži (Dokonalé znázornění zkušená milenka vs. mladý zajíc). Hromada nezapomenutelných momentů, jež se ale většinou vyskytovala v první polovině filmu. Druhá mě bohužel až tolik nenadchla. Přesto něco přes 4hvězdičky.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Celkem povedený thriller, ale na Matta Demona v takovémto provedení nejsem zvyklý, i když to zahrál dobře. Spíše 3 hvězdičky a půl.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Příjemné pobavení, a navíc hodně povedený nápad. V dnešní době různých second-lifů a avatarů si myslím, že je to více než trefné.

Znamení (2002)

Pro mě vcelku zklamámí, čekal jsem od tohoto filmu více. Atmosféra byla dobra, to samé se dá říci i o Melu Gibsonovi. Některé okamžiky byly vskutu napínávé a tuhla v nich krev žilách, ale ten konec byl opravdu absolutně nepovedený. Spíš mi to přípomínalo menší parodii. Škoda, jinak bych hodnocení určitě zvýšil

Šestý smysl (1999)

Nevím co napsat. Dokonalý zážitek nejen z výkonů hlavní dvojice, v níž Osment exceluje, a řekl bych že je ve dvojici o něco lepším, ale i z dechberoucí pointy. Někdo může namítnout, že to mohl čekat, ale popravdě jsem byl u konce filmu velmi překvapen. Už se těším, až si pustím někdy později.