Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Jeden z mých nejoblíbenějších animovaný filmů, jež je navíc podbarven krásnou hudbou a propracovanými postavami. Burton stále drží vysokou úroveň, nemluvě o bezchybně nahraných hlasech Viktora a mrtvé nevěsty.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Ještě o fous lepší než ministr. Síly státní správy a politické moci jsou poněkud více vyrovnány. Sir Humphry rulez

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Nestárnoucí politický sitcom o peripetiích bezvýznamného ministra. Nezapomenutelná hláška: Státní správa potrvá věky - na věky věků - ámen

Gerry (2002)

Pro mnoho lidí neskousnutelé, ale mně se to líbilo. Teda neříkám, že to bylo bezchybné, ale trochu šťávy to mělo. Hlavně Casey Affleck mě mile překvapil.

Bourneovo ultimátum (2007)

Kolosální vyvrcholení trilogie, při kterém se nemůžete ani pořádně nadechnout (i s tím výdechem jsou někdy problémy). Bourne dokáže prakticky všechno, ale nikoliv jako McGyver, spíše jaksi uvěřitelně. Těkavé 2-3 sekundové záběry kamerou na mne dost zapůsobili, i když jsem ani pořádně nevěděl, kdo, komu, co, jak a kam vlastně nandal :). A konec filmu dokonale vyjádřila moje máma Spoiler. "Já se na to dívám tři díly, a on snad na konci opravdu umře" .

Spalovač mrtvol (1968)

To člověk prostě musí vidět, aby věděl, že československá kinematrografie byla na vynikající úrovni.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Můj nejoblbenější Potter, a bohužel si myslím, že už nebude překonán. Nic proti režisérům následujících dílů, ale to co dokázal Cuarón, je naprosto kolosální. Vymáčknul z dětských herců maximum (konečně i z Radcliffea, i když Emma Watson byl mnohem lepší a děj udávala mnohem více ona) a dal celému filmu jinou atmosféru. Zobrazil Bradavice jako absolutně normální svět, jenž je ale založen na kouzlech (nikdo se tam konečně nediví, že se učí kouzlit). To celé ještě podbarveno nádhernou hudbou. Co se týče děje, došlo k samozřejmému seškrtání, což se ale bohužel vždy očekává. Přesto si Cuarón pro diváky připravil pár perliček (především cesta čarodějnickým autobusem, let na Klofanovi a boj s vrbou Mlátičkou), z nichž ani po několika projekcích nevycházím z údivu. A konec se mi na to, že se jedná v podstatě ještě o pohádku, nezvykle napínavý a vtipný. No prostě by to shrnul za plný počet. :)

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Pro mě zatím nejslabší Potter. Chybělo mi tam spoustu věcí. Knížka byla vůči předchozím dílům mnohem obsáhlejší a tudíž bylo nutné mnoho postav (i mých oblíbených) a dějových odboček vynechat, pokud režisér nechtěl nátáhnout tohoto Pottera do děsivých 3 hodin. Už tato stopáž byla určitě pro mnoho dětí k nevydržení. Takže nezaujatému divákovi se tento film bude zdát poněkud chaotický, a ani bych se mu nedivil. Na druhou stranu se na obrazovce pořád něco děje, a člověk se po celou dobu nenudí. Dětští herci hrají obstojně, když Radcliffe nepředvádí bůhví jaký super výkon. Bohužel ale nesnesou porovnání s herci dospělími, třeba s nepřekonatelným Alanem Rickmanem, jež bohužel ale nedostal příliš protoru. Newell celkem vhodně zakomponoval soutěž o pohár do Bradavic s dospíváním heců, takže se staneme svědky několika opravdu povedených scének. A konec v podání Raplha Finnese mě příjemně překvapil a vůbec nesdílím negativní názory na jeho podobu:).