Zoo (2022) (seriál) odpad!

Princezna Leia se chce přiznat Hanu Solovi, kdo ve skutečnosti je a že ho miluje. Darth Vader se zase chystá přiznat tetičce k tomu, že nikdy neodjel. Vzápětí je ale čeká střet s realitou - Leia narazí v baru na Lonu Aphru, která se stále nemůže vzpamatovat z toho, že ji Han Solo už nechce a Darth Vader je konfrontován s rodiči, kteří mu zapřísahají, aby tetičce nic neříkal. Rey se více sblíží s Luke Skywalkerem. Han Solo, jak se zdá si konečně vybral vhodnou adeptku na svou partnerku. Princezna Leia to pochopitelně nese dost těžce a jeho štěstí mu nepřeje.  Mistr Yoda s Jar Jar Binksem přemýšlí, jak uhladit rodinnou situaci a usmířit Jango Fetta se synem... Tak takhle nějak obludně by vypadal seriál Star Wars v produkci televize Prima. Tuhle mentalitu fakt nepochopím, točit seriál s názvem ZOO a zvířata odsunout na druhou kolej a udělat z toho další tuctovou vztahovku. A co už mě sere maximálně, je ta úchylka neustále do takových seriálů cpát bary. Tam se vždycky odehrává spousta scén, ve kterých se kamarádí barman/barmanka s hlavními hrdiny a řeší tam drby. Prima v podstatě vymyslela nový seriálový subžánr: Barová vztahovka. FUJTAJBL!

V zajetí démonů 2 (2016) odpad!

Jmenuju ŠE Bill, je mi semdesát dva roků...Udivuje mne, jak si lidi nechají (nejen) od Wana srát na hlavu a tetelí se blahem při duchařských hororech, které jsou až na pár vyjímek všechny do jednoho extrémně dementní. Zopakuju svatou trojici debility duchařin:  1) Strašení na efekt (tedy strašení diváka namísto hrdinů), 2) Jako duch mám schopnosti a sílu, jak to zrovna potřebuje scénář. A za 3) Pointu si šetřím až na konec, ač se může odehrát hned v úvodu filmu. Dokud padají ze stěny obrazy a hýbe se křeslo, na kterém sedával děda, co ŠE menuje Bill, je to ok. Jakmile se ale začne hýbat těžkým nábytkem a strašit opravdu a pouze jen na efekt pro diváka, bez sebemenšího smyslu, jde to úplně do kopru. Duch dokáže člověka étericky protáhnout skrze strop a jiné fajnšmekroviny, ale nemá sílu na konci ty lidi jednoduchým pohybem postrčit z okna? Fak vám toto nevadí? Tady se nebavíme o nějakém podřadném nepodstatném zákysu. Tady se bavíme o podstatě duchařských hororů. Na těchto debilitách ty filmy stojí (pardon, padají) !!! K čemu je řemeslně dobře odvedená práce, když to celé nedává smysl a mozek (i vypnutý) u toho trpí. U autentické nahrávky holčičky, co mluví jak démon při závěrečných titulkách, jsem se úplně styděl. Jak by řekl můj kamarád. "Úplně dětské."

Bažanti jdou do boje (1974)

Nehorázná slátanina a co se týče filmů Les Charlots, tak to spadá do úplných spodin. Mně nevadí ty crazy úlety, jako létající vozítka z pouti a pod. O tom tyhle komedie vždycky byly, ale kdyby to aspoň mělo nějaký děj. Tohle je opravdu a pouze jen sled skečů, navíc působících, jako by to bylo točené za pochodu. Stylem: "jé to byla bžunda ta pouť, tak co teď?" "Tak teď by mohli třeba utéct na farmu a tam by mohla být třeba bitka a krávy by mohly střílet kravince jak kulomet..." "Jo paráda tak pojďme na to a zkuste ještě něco k tomu vymyslet." Fakt se po tomhle bojím podívat na Velký bazar, který považuju za nejlepší počin Les Charlots.

Rambo: Poslední krev (2019)

Nejslabší díl jednoznačně, nebudu se s nikým přít. Mám ten film ale hrozně rád. Postavu Ramba mám rád. Kruh se uzavírá a vracíme se tam, kde začla jednička - tedy komornější akčňák, částečně říznutý dramatem. Sly nešel vzhledem ke svému věku zbytečně do nějakých extrémních akcí a naservíroval si děj hodný přestárlého veterána. Emoce tu fungují na výbornou a u závěrečných titulků jsem by naměko, že už to končí a co všechno jsme s Johnem za ty roky prožili (a přežili). A ať si kdo chce, co chce říká, nemůže filmu popřít jeden neoddiskutovatelný klad. Totiž, že se Stalloneovi podařilo v dnešní době prosadit nekorektní kousek, který by nikomu jinému asi nejspíš neprošel. Muži jsou tu ti testosteronoví tvrdí a silní kápové a ženy jsou tu ty křehké a slabé bytosti, které potřebují chránit. Podívejte se jak dopadla hromada kultovních frančíz. Vetřelci, Predátoři, Terminátoři, Die Hard - všecko to šlo do hajzlu. Pátý Rambo si na rozdíl od těhle kultovních sérií i přes rozporuplné kvality udržel svou čest a důstojně se s postavou rozloučil. Za to patří Slymu neskonalý dík a hluboká poklona. Kdyby přilétli na zem mimozemšťané a při zkoumání filmových žánrů narazili na pojem "akční film" a ptali se, co že to znamená, pustil bych jim pentalogii Rambo, víc netřeba. Sbohem Johne Jamesi Rambo!  A dík!!! Nemáte někdo kapesník? Něco mi spadlo do oka.

Avatar: The Way of Water (2022)

Jednička nepřekonaná. Krom triků a vizuálu je dvojka ve všech ohledech slabší, nicméně čtyři hvězdy jsou v tomto případě opravdu jen porovnáváním prvního a druhého dílu. V globálu se totiž jedná o peckovní blockbuster, který si se současnou hollywoodskou tvorbou (čti Marvelovkama) vytírá svou modrou prdel. 3D opět na nejvyšší úrovni a zážitek z kina maximální. Jen mi opravdu vrtá hlava nad otázkou, kterou si již položila řada z vás: Co tam chce proboha Cameron dát v těch dalších dílech?

Bros (2022) odpad!

Mužův penis patří do  ženské pochvy. Zde, při pravidelných pohybech dovnitř/ven dojde k ejakulaci, tj. výronu semene. Mužský sekret oplodní ženské vajíčko. Z toho se po devíti měsících narodí zdravý jedinec, který si ve své pohlavní zralosti najde partnera opačného pohlaví a s ním opakuje výše zmíněný proces. Opět se narodí další jedinec, koloběh života pokračuje. Skončí-li mužův penis v mužské řiti, zde, při pravidelných pohybech dovnitř/ven sice také dojde k ejakulaci, tj. výronu semene, mužský sekret však neoplodní žádné vajíčko, nýbrž leda tak hovno a to doslova. Nenarodí se žádný jedinec, koloběh života se uzavírá, lidstvo vymírá. Na oblíbenou hlášku, že by bukvice a lesby na pustém ostrově vyhynuli, bukvice a lesby vždycky odpovídají, že by se samozřejmě nenechali vymřít, páč by se prostě nechali oplodnit. Vskutku pravda, jenže příroda samotná takové vychcanosti není schopna. Tam se řeší pouze základní pudy, jako jíst, pít a oplodnit samičku, což platí taky na dobu kamennou, takže v tomto případě by život sestavený pouze z lesbiček a bukvic skutečně zanikl. Nebo on si snad někdo dokáže představit vlčici, jak jde k medvědovi do brlohu na umělé oplodnění, či neandrtálského lovce Hula Hula, který jde do kliniky Mamutí jáma, darovat sperma? Takže ne, buzny, nejste normální. A žádné duhové pochody, ani vaše nezdravé sebevědomí na tom nic nezmění.

Duch ve stroji (2017) odpad!

Originál neznám (a ani nepotřebuju, protože jsem viděl dost kultovních anime na to, abych se utvrdil v názoru, že spousta z nich má kvality pouze na bázi kultu a klasiky, jenže obsahově jsou to prostě béčka jaxviňa), ale tohle byl tak urážející blábol, až to fyzicky bolelo. Kdyby to aspoň bylo nějaké nezáživné sci-fi, které si na nic nehraje a jen se tam třeba mezi sebou řežou roboti, tak ok, ale ta velkohubost, kde se z tuctové, xkrát ohrané látky o robotu, co chce žít jak člověk a chce být svobodný a blábláblá, dělá obrovité hógo fógo... A ty japonsko anglické dialogy, WTF? Proč když si navzájem rozumí, nemluví jedním a tím samým jazykem? Při závěru už jsem šahal po ovladači, že dám filmu jednu, možná dvě hvězdy. Než jsem ale stačil přehodit na jiný program, vyblili tam takový moudro sranec silně připomínající takové ty memečka, které si na fejsbůku posílají maminky na mateřské dovolené, ve stylu: Lidi, kupujte si rohlíky a jezte je, protože vás to zasytí a vy potřebujete být sytí, protože být sytý znamená být živý. To bylo jak píchnutí do vosího hnízda. Jako když vládce ledových obrů řekne již odcházejícímu Thorovi: "Běž domů, princátko." Tak odpad! Jo a Scarlett Johansson fakt není dobrá herečka, to její fonetické hraní se základním výrazivem - usmát se, mračit se, zlobit se, to už je nepřehlédnutelné.

Annabelle (2014)

A tak nadějně to vypadalo. Rodina se chce napřed zbavit panenky, kvůli které je málem zabili nějací fanatici, pak se dokonce odstěhují z domu ve kterém straší. Paráda, říkam si. Boří se klišé duchařin. Bohužel to zas spadlo do klasické šablony se třemi zásadními problémy většiny duchařin. 1) Strašení na efekt (tedy strašení diváka namísto hrdinů), 2) Jako duch mám schopnosti a sílu, jak to zrovna potřebuje scénář. A za 3) Pointu si šetřím až na konec, ač se může odehrát hned v úvodu filmu. Spoiler: Fakt jsem nepochopil, proč nepříjde duch za manželským párem a neřekne jim (nebo nenapíše na zeď): "Hele, vy nejste vobyčejný lidi, že jo? Já taky nejsem vobyčejnej duch, že jo, tak potřebuju vysávat duše dětí, protože bez duší by mě to co? No co? No zahubilo, že jo. Jenže kojenec mi dobrovolně duši nedá, tak někdo skočte z vokýnka za to dítě, ať se můžu nakrmit vaší duší. Nevěříte, že jsem duch? Tak koukejte, přímo před vašima očima - BLIK - a děcko je z postýlky pryč. BLIK a je tam zpátky. Tak co, už mi věříte? Tak skočte, ať si odpustíme tu zbytečnou hodinu a půl sledování tohoto šuntového hororového subžánru.

Sahara (2005)

Jako fakt bych nechtěl být producentem tohodle filmu. Film nějak nezabodoval, protože... já vám ani fakt nevím proč. Viděl jsem to asi třikrát, všechno šlape jak má. Akce, občasné vtípky, rozpočet, atraktivní prostředí, vymazlené úvodní titulky... opravdu jeden z mála filmů u kterých nedokážu definovat co je špatně. A tak opakuji, fakt bych nechtěl být tvůrcem filmu, který toto vypustí do světa s předpokladem, že to bude kasovní trhák a ono nic. A sednout si do studia a koumat, co bylo špatně a na nic nepřijít.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Já pořád nechápu logiku té pohádky. Čarodějnice vrhne na Jasněnku kletbu, že se vdá za usmolenýho ševce. Král pochopilně něco takového nepřipustí, proč by to dělal, takže z jeho strany v pořádku. Princezna nemá důvod se vdávat za ševce, leda, že by se do něj zamilovala, což se stalo. Proč se teda pak čarodějnice hrozně diví, že je Jasněnka se ševcem šťastná? Kletba jak poleno. To je jako kdyby jste někomu za trest darovali lyže a když by se dotyčný naučil lyžovat, tak byste se hrozně divili, že ho lyžování baví. Jinak vizuálně i obsahově vcelku odporná pohádka.